Ředitel a hydra

Kouzla zmůžou všechno — kromě papírování. Člověk by si řekl, že šéfovat kouzelnické škole může být docela legrace. Ovšem nic není vzdálenější pravdě. Je to stejné administrativní peklo jako na kterékoli základní škole v dnešním Česku. To však ještě ani zdaleka netuší kouzelník Alfréd, hlavní hrdina románu Jana Jíchy. Alfréd nemá rád děti. Má rád cigarety. Alfréd umí kouzlit, a tak kouzlí dětem — aby si mohl kupovat cigarety, dát si horkou vanu a další den se posunout o štaci dál. Jeho mrtvolnou životní pohodu po jednom ze zaměnitelných představení naruší neznámý muž a předloží mu podivnou nabídku. Alfréd se má stát ředitelem kouzelnické školy v Beďarech. Nikoli však kvůli svému magickému nadání, nýbrž kvůli titulu z pedagogické fakulty. Školní inspekce se totiž blíží. A proti ní žádná magie nic nezmůže: je totiž třeba zdolat nekonečnou hromadu papírů. Román Ředitel a hydra s nadhledem a humorem pohlíží na podobu dnešního školství, jeho problémy a výzvy. Přestože se v něm kouzlí, je především o dětech, lásce k poznání a věčné zvědavosti. A taky o pečených vrabcích....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/38_/385007/reditel-a-hydra-yNI-385007.jpg 3.720
Humor, Romány, Literatura česká
Vydáno:, Host

Kniha Ředitel a hydra

PaniWiga

Docela jsem se pobavila. Líbily se mi výčty kde čeho, kde si autor hrál s jazykem a zamíchal vše možné i nemožné.

adorjas

Humoristický román, ktorý nám ukazuje temnú stránku českého školstva (myslím, že pokojne aplikovateľné aj na slovenské pomery). Oceňujem nápad, postavy, dej, ale mňa humoristické romány nebavia a doslova pri nich trpím. Rozhodne to nie je môj žáner. Ale ľudia, ktorí majú radi Švejka sa aj zasmejú.

zahradnice18

Není nutné znát školní prosředí, aby se člověk bavil. Je to o hloupých vyhláškách a byrokracii. Často je začátek knihy lepší než konec, tady se mi to zdálo spíše naopak. Trochu mi to připomnělo Neschopnost.

alzbeta4340

Nepochybuji o tom, že se autor při psaní skvěle bavil. Já se při čtení bavila už méně. Pár vtipných situací a parodických absurdit tu najdete, ale je to neuvěřitelně rozvleklé, chtělo to nejméně o třetinu textu zkrátit.
Jedná se o velmi profesní humor, který ocení nejlépe unavení pedagogové v závěru školního roku.

mikika

knížka opravdu především pro znalce školního systému, učitelky a rodinné příslušníky, kteří to musejí doma poslouchat. byrokratická hydra likviduje nejen normální české školy, ale teď už i ty kouzelnické... spousta bláznivých nápadů, jak propojit kouzla a školu, ale roztáhnout to na 400 stran už mi přišlo trochu moc. zabalila jsem to sice po 100 stranách, ale všechny jsem si užila a ve vlaku se pochechtávala, čím si vysloužila odstup spolucestujících...

Alena_S
03.12.2018

Ani nevíte, že vám to chybělo, dokud nedočtete: Nápad vzít kouzelnickou školu, kterou většina z nás aspoň z doslechu zná, a podrobit ji těžkým zkouškám českého školského systému a úředního šimla. Skvěle napsané a zábavné. Možná maličko moc dlouhé, ale bláznivý (na správných místech uvěřitelný) učitelský sbor, kouzlení jako v Saxaně a pan ředitel s dojemným příběhem vás nudit nenechají.

myke
30.11.2018

Jazyková lahůdka.

ZoeChaya
28.11.2018

Průměrná kniha, neurazí, nezanechá hlubšího dojmu.