zahadum Online zahadum komentáře u knih

Zmizelá Zmizelá Gillian Flynn

Musím uznať,že kniha je to určite zaujímavá a od polovici je zvrat ktorý je pomerne originálny....následne síce ide kniha smerom ktorý čitateľa už moc neprekvapí ale nie som si istý či som správne pochopil samotný koniec knihy...každopádne to,že som po skončení knihy bol nútený rozmýšľať je dôkazom,že to bola chytro vymyslená kniha s pointou ktorá sa len tak nevidí....určite siahnem po ďalších knihách autorky.....ona vie pracovať s atmosférou ...vie budovať napätie a je vecne stručná...

02.02.2014 4 z 5

Arnold bol kedysi keď som bol zanieteným mladým chalanom v posilovni môj veľký motivačný vzor. Je nesporné,že dokázal obrovské veci a má neuveriteľne pevnú ( priam železnú ) vôľu. Na druhej strane je to ale veľmi egoisticky založený človek ktorý sám seba považuje za nadčloveka...niet snáď jedinej strany v tejto knihe kedy by sa Arnold nerozplýval nad sebou a svojím úspechom... primitívne chvastavým spôsobom sa prehlasuje za pána vesmíru. Kedysi vyšla jedna kniha o Arnoldovi v ktorej ho autorka ukázala v inom svetle v akom sa sám preferuje vo svojom životopise. Udivilo ma,že vtedy autorku zažaloval za lži ktoré o ňom údajne v knihe šírila. Vo svojej knihe ale priznáva kopec chýb a prehreškov ktoré vtedy hlásal za klamstvá...tak kto je potom tento človek ? manipulátor ktorý o svojom obraze nakladá presne podľa toho ako sa to hodí do jeho veľkolepého amerického sna.

pre objektivitu odporúčam prečítať aj knihu o Arnoldovi ktorú si nepísal on sám :

24.01.2014 1 z 5

Vesmír z ničeho Vesmír z ničeho Lawrence M. Krauss

Kniha má podtitul : Prečo existuje niečo, miesto aby neexistovalo nič.....je to vlastne otázka ktorú sa nám na niečo cez 200 stránkach pokúsi ako tak zodpovedať významný fyzik Lawrence Krauss. Kniha písaná veľmi pútavo a štýlom kedy sa akoby sám autor pýtal nás čitateľov a následne podáva zrozumiteľnú odpoveď...kniha je písaná pomerne svižne.Autor sa nikdy nestráca v zložitom vysvetľovaní a komplikovaných vzorcoch...trošku mi chýbal väčší rozsah knihy ktorá vyslovene v tom najlepšom končí...takisto v podstate v nej nie je ani len približná odpoveď na otázku z podtitulu knihy...je to aj tým,že otázka je to nesmierne komplikovaná a sám autor priznáva,že sotva kedy bude aj zodpovedaná.

31.12.2013 4 z 5

Válka o černé díry Válka o černé díry Leonard Susskind

Komplikovaná kniha o tom či sa strácajú alebo nestrácajú informácie v čiernych dierach a všetko čo s týmto rozporom súvisí....autor rozpisuje svoj profesný " súboj " s popredným odborníkom na čierne diery Stephenom Hawkingom.

29.12.2013 5 z 5

Cestující vrah z kampusu Cestující vrah z kampusu John Katzenbach

Napínavá dráma ktorá mala ale na mňa moc rýchlo ukončené finále...pár vecí by som ešte vytkol ale jednalo by sa o spoilery tak to nebudem hrotiť...každopádne zase skvelý Katzenbach s jeho dokonalou psychologickou analýzou.

17.12.2013 4 z 5

Sérioví vrazi Sérioví vrazi Stéphane Bourgoin

Precízna štúdia známych sériových vrahov podaná odborne a nestranne....celé je to prekladané výpoveďami samotnými vrahmi ako aj dobovými správami z médii...obsiahla životopisná štúdia ktorá je ale dosť podrobne opisná a slabšie povahy s tým môžu mať dosť problémy to čítať.

06.12.2013 5 z 5

Analytik Analytik John Katzenbach

Kniha pri ktorej sa budete priam potiť vzrušením a napätím. Zaujímavý a originálny príbeh o mužovi ktorý viedol jednotvárny život a ktorému ho jeden dopis radikálne zmenil.....hmm dalo by sa povedať,že ten dopis ho nielen zmenil ale spôsobil mu " smrť " ....moja druhá kniha od Katzenbacha a tento autor skvelej drámy sa mi páči viac a viac....proste vie narábať s atmosférou napätia a bezvýchodiskových situácii.

02.12.2013 5 z 5

Náš neobyčejný vesmír Náš neobyčejný vesmír Martin Rees

Ako vznikol náš vesmír ? aká je jeho súčasnosť a aká bude pravdepodobná jeho budúcnosť ? Je náš vesmír jeden alebo je súčasťou viac univerza ? na tieto a iné otázky ktoré nedávajú spať nielen fyzikom a kozmológom sa nám snaží známy fyzik čo najlepšie odpovedať.

01.12.2013 5 z 5

Lunapark Lunapark Stephen King

Nový román S.Kinga je skôr taká rozsiahlejšia poviedka. Niekde v prvej polovici je skvelo navodená atmosféra leta...letných zvukov a je tu priam cítiť všetky tie vône ktoré sme ako malé deti okolo kolotočov zažili. Koniec knihy je viacmenej klasický a ničím nevybočuje nielen u Kinga ale ani u podobne ladených príbehov s duchárskou tématikou.

26.11.2013 4 z 5

Lstí a klamem - znepokojivý pohled do nitra Mosadu Lstí a klamem - znepokojivý pohled do nitra Mosadu Victor Ostrovsky

Dozvedel som sa veľmi zaujímavé veci závažného charakteru. Knihu odporúčam !

10.11.2013 5 z 5

O čase - Einsteinova nedokončená revoluce O čase - Einsteinova nedokončená revoluce Paul Davies

Veľmi poučná kniha o probléme ktorým je čas...niečo čo si ľudstvo od pradávno nevedelo vysvetliť. Autor známy fyzik nám objasňuje výskum času v rámci fyziky ale aj filozofie. Kniha je pomerne zložitá ale autor vie ako zložité veci vysvetliť v rade názorných príkladov a obrázkov. Kniha je o čase ale je tu aj dosť podrobný popis života a diela A.Einsteina.

14.10.2013 5 z 5

Drobečky z půjčovny duší Drobečky z půjčovny duší Vlastimil Brodský

Tento pán je skutočný český národný poklad ! úžasná kniha v ktorej odkryl svoju dušu a srdce tento velikán nielen českého herectva ale aj tvorca životných múdrosti a pozastavení nad tým čo nás obklopuje. Vzácny a múdry človek !

28.09.2013 5 z 5

Budeš tam? Budeš tam? Guillaume Musso

Naprieč asi milionom časových paradoxov je to nesmierne zaujímavá kniha ktorý vás postupne pripravuje na svoje epické a citovo silné finále !

23.09.2013 5 z 5

Ostrov búrok Ostrov búrok Ken Follett

Mimoriadne vydarená dráma zo sveta špionáže, ktorá vám ku koncu nedovolí ani dýchať.

12.09.2013 5 z 5

Chytit tygra za ocas Chytit tygra za ocas James Hadley Chase (p)

Neuveriteľne napínavá kniha ktorú som dočítal za pár hodín. Príbeh začína nevinne a ku konci je to už ako na horskej dráhe...nie je núdza a o radikálne dejové zvraty.Je to písané formou ktorá sa skutočne číta sama..určite sa obzriem aj po iných knihách tohoto autora.

27.08.2013 5 z 5

Co bude dál Co bude dál John Katzenbach

Dokonale dielo ktoré ma nútilo čítať v jednom kuse a pri tom ani nedýchať. Psychologická príprava na toto dielo sa autorovi mimoriadne oplatila. Všetci zúčastnený v tejto dráme sú nám predstavený do hĺbky svojej podstaty a následný boj s časom je o to viac napínavejší. Vieme zhruba ako bude ktorá postava ako reagovať na nové okolnosti vzhľadom na autorovo puntičkárstvo čo sa týka pitvať aj tie najnepodstatnejšie detaily. Podotknem ešte to,že námet je zvrátený ale autor sa šikovne vyhýba fyzickému násiliu ... v podstate sa všetko podstatne deje v mysliach zúčastnených. Dokonalá kniha !

25.08.2013 5 z 5

Tichá hrůza Tichá hrůza Tomáš Korbař

Určite kvalitný výber viacmenej strašidelných poviedok ktorých kvalita ale dosť " pláva "
Do pozornosti dávam poviedku : Stanley Ellin - Specialita šéfkuchaře ktorá je podľa mňa veľmi originálne a zaujímavé dielo...Pointa je možno známa na začiatku, autor vás ale bravúrne bude viesť slovo za slovom v ktorom nepadne ani slovko ktoré by ju prezradilo.... čitateľ to bude len proste tušiť :)

14.08.2013 4 z 5

Smrt v podání černé díry Smrt v podání černé díry Neil deGrasse Tyson

Autor je nielenže dobrým vedcom ale má aj talent zrozumiteľne a vtipne vysvetliť zložité témy...u tejto knihy som sa nielen veľa nových vecí dozvedel ale ešte som sa aj bavil na autorovom originálnom zmysle pre humor.

16.07.2013 5 z 5

Písečníci (3 povídky) Písečníci (3 povídky) George R. R. Martin

Písečníci jednoznačne 5/5 originálne dielko o tom ako skončíme ak dostaneme chuť hrať sa na boha.
Pieseň pre Lyu tiež dávam 5/5 za tajomnú atmosféru ohľadne " parazita lásky "
Sklenená kvetina po pravde unikala mi pointa ale dávam 3/5

Celkova si tento výber poviedok podľa mňa zaslúži 5 poctivých hviezdičiek za skutočne majstrovské a originálne dielo akým Písečníci jednoznačne sú !

27.06.2013 5 z 5

Závan klíčovou dírkou Závan klíčovou dírkou Stephen King

Samotný príbeh temnej veže je uzavretá záležitosť....to však nebráni Kingovi aby podľa vlastného uváženia a pre radosť fanúšikov, doplnil príbeh o nejaké tie drobnosti. A robí to dobre...viem si predstaviť,že takéto krátke poviedky by vychádzali ročne....Svet temnej veže je tak obrovský,že sa dá do ľubovôle nafukovať...rozširovať a pri tom si uchová svoj uzavretý koniec....na záver pochválim aj ja zaujímavý nápad štruktúry troch príbehov formou 3 v 1 ..... originálne .... len koniec sa nemusel tak rýchlo uzavrieť....

22.06.2013 5 z 5