yonda yonda komentáře u knih

Sherlock Holmes a Ztracená závěť Sherlock Holmes a Ztracená závěť George Mann

Za mě vcelku povedená detektivka. Samozřejmě nejvíc těží z přítomnosti Sherlocka Holmese a Dr. Watsona, ale i tak fajn čtení.

08.12.2023 4 z 5

Jednoduchá kuchyně Jednoduchá kuchyně James Peterson

Receptů je tady opravdu hodně, takže něco se vybrat dá. Trochu bych se hádala s autorem o časech, jak dlouho péct/smažit drůbež.

04.12.2023 3 z 5

Zločinné vášně Zločinné vášně Agatha Christie

Zkrácené detektivní příběhy od ,,královny", které fanoušek už zná, ale rád si je připomene.

04.12.2023 4 z 5

Výměna Výměna Beth O’Leary

Líbilo se mi řazení kapitol, kde se ve vyprávění stídá vnučka s babičkou. Jinak vcelku příjemný příběh. Trochu odchýlené od reality se mi zdá ta obrovská vstřícnost všech lidí vůči babičce, ale proč nesnít...

29.11.2023 3 z 5

Smrt pod sedmým grýnem Smrt pod sedmým grýnem Jaroslav Kuťák

Docela fajn detektivka. Hodně možných pachatelů dává prostor pro tipovačku, kdo je vrahem.

20.11.2023 3 z 5

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

A. Mornštajnová mě jako obvykle vcucla do svého příběhu. Vyprávění o spletitých životech několika generací je plné emocí a nutí čtenáře číst pořád dál.

15.11.2023 5 z 5

Devátý neznámý Devátý neznámý Jan Gardner

Další detektivní příběh z první republiky. Zápletka zajímavá, přítomnost skutečných postav tehdejšího Československa je pro mě příjemným bonusem. Pokud vyjde další pokračování, určitě koupím.

09.11.2023 4 z 5

Vinice ve Francii Vinice ve Francii Julie Caplin

Další z příběhů Julie Caplan, tentokrát z francouzského venkova. Autorka opět nezklamala s popisem krajiny, výčtem jídel (nečíst nalačno!) a romantickou zápletkou. Za mě tentokrát trochu překotný konec.

06.11.2023 3 z 5

Padnout vzhůru Padnout vzhůru Štěpán Šimek

Obdivuji autorův záběr. Spoustu zajímavých informací o Itálii, Istambulu, obchodě, italském jídle, golfu a světě luxusu. Příběh sám mě tolik nezaujal, ale dalo se.

16.10.2023 3 z 5

Vražda na druhou Vražda na druhou Miluše Dovrtělová

Vcelku povedená detektivka . Konec sice trochu překotný, ale za mě dobré čtení.

02.10.2023 4 z 5

Šití krok za krokem Šití krok za krokem Alison Smith

I když už je kniha staršího data, pro začínající švadleny je to srozumitelná a velmi přínosná publikace.

02.10.2023 4 z 5

Knihkupectví u osamělých srdcí Knihkupectví u osamělých srdcí Annie Darling

O chybách už bylo řečeno, takže to nechám být. Hlavní hrdinka mě docela rozčilovala, ale to se mi stává často. Ke konci už jsem vše nějak vstřebala a knihu dočetla.

27.09.2023 2 z 5

Jak přežít svého muže Jak přežít svého muže Jana Bernášková

Tak to nebylo moc pro mě. Třistapadesát stran kde je sex, žvatlání kamarádek o chlapech, sex, šišlání hyperaktivního dítěte, sex, pár castingů, sex...A to vše okořeněno velkým ale opravdu velkým množstvím vulgarismů. Již nikdy víc!

14.09.2023 1 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

A. Mornštajnová opět nezklamala. Příběh, kde se střídají dvě časové roviny provede čtenáře obdobím od 2. světové války až po konec 20. století. Velmi povedené!

09.09.2023 5 z 5

Šlehačková oblaka Šlehačková oblaka Tereza Salte

Moc příjemné čtení. Autorka píše čistě, jednoduše a zajímavě. člověk dostane hned chuť do Norska vyrazit.

09.09.2023 4 z 5

Kde jsi, když nejsi Kde jsi, když nejsi Radka Třeštíková

Je to jedna z knížek, která se mi vůbec nelíbila a na kterou asi jen tak nezapomenu. Kromě dětí, kterých mi bylo líto jsem snad nesnášela každou z hlavních postav. Hvězdičku dávám za nezvyklé řazení kapitol. A je jen prostě možné, že na tak syrové příběhy nejsem stavěná.

27.08.2023 1 z 5

Proč máma pije Proč máma pije Gill Sims

Zmatená,naivní, dětinská , život nezvládající matka/,manželka je už tak trochu klišé. Přesto, že mě tenhle typ postavy tak trochu štve, příběh měl spád a párkrát jsem vyprskla smíchy.Myslím, že by knize prospělo tak o 100stran méně.

14.08.2023 3 z 5

Hlavní hrdinka Coco byla ve svém věku až moc zmatená, nezkušená a bláznivá...Ale musím přiznat, že jsem se párkrát od srdce zasmála a to se počítá!

07.08.2023 3 z 5

Přeju si... tebe! Přeju si... tebe! Tracy Brogan

Tak tohle můžu, čtení u kterého si člověk oddychne při čekání na happy end.

05.08.2023 4 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Tato kniha se určitě ,,zadře", každému kdo si jí přečte. Příjemně plynoucí příběh napříč generacemi určitě stojí za pozornost.

28.07.2023 5 z 5