yonda yonda komentáře u knih

Jedovatá stopa Jedovatá stopa Colleen Cambridge (p)

Asi jsem natrefila na další mnou detektivní oblíbenou sérii. Zajímavá zápletka, nádherný přebal, sympaticky vykreslené prostředí i postavy.

24.04.2024 4 z 5

Život udeří, kam se mu zachce Život udeří, kam se mu zachce Petra Hülsmann

Četla jsem předešlou knihu P. Hulsmann a musím říct, že autorka dost vyrostla. Bylo to vtipné ale i hodně dojemné a bavilo mě to.

19.04.2024 5 z 5

Tokio Tokio kolektiv autorů

Velmi obsažná příručka pro každého, kdo touží zažít hlavní město Japonska na vlastní kůži.

19.04.2024 5 z 5

Pověst potížistky Pověst potížistky Elle Kennedy

Na mě tam bylo až moc vulgarismů a erotiky, ale jinak se knížka četla vcelku dobře.

12.04.2024 3 z 5

Vražda na vrších Vražda na vrších Jaroslav Kuťák

Docela povedená detektivka akorát.. Celou dobu jsem čekala, kdy se dva vyprávěné příběhy protnou a nějak se vzájemně ovlivní. Nakonec se to vůbec nestalo...

05.04.2024 3 z 5

Fotografujeme krajinu Fotografujeme krajinu Miroslav Myška

Moje chyba, že jsem si nevšimla staršího data vydání publikace. Téměř 20 let je u fotografování opravdu hodně. Nicméně i tak jsem našla pár zajímavých tipů.

03.04.2024 3 z 5

Než se stihnu rozloučit Než se stihnu rozloučit Tošikazu Kawaguči

Další příběhy z tak trochu kouzelné kavárny funiculi funicula. Chápu, že tento styl psaní kdy se věci často opakují a děj je hodně pozvolný, nemusí každému líbit, ale já to mám ráda a tak 4 hvězdičky.

01.04.2024 4 z 5

Láska ve špičce italské boty Láska ve špičce italské boty Blanka Malá

Tak tohle mě opravdu zklamalo. Celý příběh jen jakoby klouzal po povrchu a snad až poslední třetina vzbuzovala trochu emocí. A ještě pár nesrovnalostí v textu : Hlavní hrdinka údajně nosí 20cm podpatky (to asi ne) a zástěru nenosí ani na vaření a hned v první scéně v kuchyni si onu zástěru uváže. Ale v tomhle autorka není jediná...

01.04.2024 2 z 5

Les přízraků Les přízraků Juraj Červenák

Pro mě až moc drsné. Když si ale krev a nechutnosti odmyslím, je to velmi dobře napsaný detektivní příběh z přelomu 16. a17. století. Zajímavé čtení i s ohledem na různé historické odkazy.

29.03.2024 3 z 5

Neonová cizinka Neonová cizinka Filip Klouda

Z mé strany trochu výstřel naslepo. Ve finále jsem se od napínavého příběhu české dívky hledající v Japonsku svou ztracenou sestru nemohla odtrhnout. Velmi povedené!

22.03.2024 4 z 5

Smrt číhá na jarmarku Smrt číhá na jarmarku Anders de la Motte

Fajn detektivka bez hektolitrů krve a nechutností. Přebal velmi hezký. Protože jsem jako první přečetla až 2. díl této mini série, nutně potřebuji i druhou knihu.

17.03.2024 4 z 5

Ptáci - Rozpoznejte snadno 100 druhů ptáků Ptáci - Rozpoznejte snadno 100 druhů ptáků Felix Weiβ

Velmi pěkné ilustrace. Oceňuji krátké hlavní informace o každém daném druhu. Také dopisovaný výskyt v ČR je pro pozorovatele výbornou pomůckou.

Saláty Saláty kolektiv autorů

Krásné fotografie, přehledné řazení receptů. Už v ní mám několik záložek a určitě vyzkouším!

17.03.2024 4 z 5

S láskou z Londýna S láskou z Londýna Jules Wake (p)

Tak tohle mi sedlo. Romantický příběh - on trochu strohý sympaťák, ona milá holka a v pozadí prostředí londýnské opery. To se četlo samo.

10.03.2024 4 z 5

Tisíc dnů v Toskánsku Tisíc dnů v Toskánsku Marlena de Blasi

Za mě trochu zklamání. Je vidět, že autorka je v první řadě kuchařka, takže popis jídla byl velmi sugestivní. Co mi ale chybělo byl popis postav a nějaký zajímavější děj. Myslím, že se z toho dalo vytěžit daleko víc, než nám bylo naservírováno.

08.03.2024 2 z 5

Dny v knihkupectví Morisaki Dny v knihkupectví Morisaki Satoši Jagisawa

Mám tento styl vyprávění ráda. Rozvláčnější tempo, žádná dramata a opravdu povedený obal. Za mě spokojenost.

02.03.2024 4 z 5

Gazely Gazely Patrik Hartl

Na mě tam bylo všeho nějak moc. S běžným životem to příliš nekoresponduje. Očividně nejsem cílovka pro knihy P.Hartla.

02.03.2024 2 z 5

Pařížská knihovna Pařížská knihovna Janet Skeslien Charles

Dva vzájemně propojené příběhy. Jeden z 2. světové války v Paříži, druhý z 80. let 20. stol. v americké Montaně. Dojemné a silné čtení.

25.02.2024 4 z 5

Kdyby to bylo tak snadné, dělal by to každý Kdyby to bylo tak snadné, dělal by to každý Petra Hülsmann

Příběh učitelky z Hamburku, která je nucena přejít z elitní školy na školu problémovou a aby toho nebylo málo, řeší kterého muže za dvou možných zvolit za toho svého ,, partnera snů¨.

22.02.2024 3 z 5

Taková, jaká jsi Taková, jaká jsi Beth Moran

Ani nevím, kolikrát už jsem četla knihu s tématem hledání sama sebe. Tohle zpracování patřilo k těm lepším.

17.02.2024 4 z 5