yonda yonda komentáře u knih

Pařížská knihovna Pařížská knihovna Janet Skeslien Charles

Dva vzájemně propojené příběhy. Jeden z 2. světové války v Paříži, druhý z 80. let 20. stol. v americké Montaně. Dojemné a silné čtení.

25.02.2024 4 z 5

Kdyby to bylo tak snadné, dělal by to každý Kdyby to bylo tak snadné, dělal by to každý Petra Hülsmann

Příběh učitelky z Hamburku, která je nucena přejít z elitní školy na školu problémovou a aby toho nebylo málo, řeší kterého muže za dvou možných zvolit za toho svého ,, partnera snů¨.

22.02.2024 3 z 5

Taková, jaká jsi Taková, jaká jsi Beth Moran

Ani nevím, kolikrát už jsem četla knihu s tématem hledání sama sebe. Tohle zpracování patřilo k těm lepším.

17.02.2024 4 z 5

Fotografujeme makra Fotografujeme makra John Clements

Kniha už je staršího data a zahrnuje práci ve photoshopu. Pro mě spíše inspirace na objekty focení.

12.02.2024 3 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Neskutečně silný příběh z období před okupací, války i po ní.

09.02.2024 5 z 5

Paříž pro jednoho a jiné povídky Paříž pro jednoho a jiné povídky Jojo Moyes

Několik romantických povídek od Jojo Moyses byly pro mě sázka a jistotu a nezklamalo mě to.

08.02.2024 4 z 5

Nesmrtelnost Nesmrtelnost Milan Kundera

V rámci výzvy moje první setkání s M. Kunderou. Nechci tady zpochybňovat kvality a intelekt autora, ale pro mě jako čtenáře...nuda.

05.02.2024 1 z 5

Nakrájej, zabal a upeč! Nakrájej, zabal a upeč! Stefanie Hiekmann

Za mě výborná pomůcka pro ty kteří vařit neumí vůbec a pro ty ostatní dobrá inspirace.

27.01.2024 4 z 5

Slepičí polévka pro duši: Sladká šťáva z kyselých citronů Slepičí polévka pro duši: Sladká šťáva z kyselých citronů Jack Canfield

Určitě nechci znevažovat příběhy lidí, kteří si sáhli na dno a pak se z něj dokázali odrazit. Tyto příběhy si dokážu představit na stránkách nějakého časopisu, ale proč knížka? A dokonce několik...Patrně mi chybí mentalita amerického čtenáře, abych tento literární počin pochopila.

27.01.2024 1 z 5

Scénář na lásku Scénář na lásku Annabel Monaghan

Kniha vybraná naslepo v knihovně mě hodně překvapila. V rámci romantických příběhů určirě nadprůměr. Čtivý příběh se sympatickými hrdiny a neotřelou zápletkou.

25.01.2024 4 z 5

Večer tříkrálový aneb cokoli chcete / Twelth Night, or What You Will Večer tříkrálový aneb cokoli chcete / Twelth Night, or What You Will William Shakespeare

Občas mi jde z těch slovních hříček hlava kolem, ale klobouk dolů před Shakespearem.

21.01.2024 3 z 5

Spolubydlící Spolubydlící Christina Lauren

Příběh ze současného New Yorku o vztahu dvou lidí, který začne trochu obráceně. Šťoural by našel pár sice nesrovnalostí, ale jinak příjemné čtení.

21.01.2024 3 z 5

Emil a detektivové / Emil a tři dvojčata Emil a detektivové / Emil a tři dvojčata Erich Kästner

Ke knížce svého dětství jsem se vrátila díky výzvě. Příběh už je sice 90 let starý ale i tak stojí za přečtení.

20.01.2024 3 z 5

Zavřená truhla Zavřená truhla Sophie Hannah

Trochu vybočím z řady a tento detektivní příběh s Herculem Poirotem pochválím. I když byl pachatel přímo před nosem, do poslední chvíle jsem váhala. Ideální pro pár zimních večerů.

10.01.2024 4 z 5

Sherlock Holmes a  Krvavá zrada Sherlock Holmes a Krvavá zrada Mark A Latham

Knihy popisující případy Sherlocka Holmese od různých autorů jsem si docela oblíbila. Krvavá zrada patří mezi ty lepší. Zajímavé pojetí postavy hraběte Draculy a Van Helsinga.

08.01.2024 4 z 5

Vánoce mezi knihami Vánoce mezi knihami Rachel Burton

Romantický příběh s bonusem vánočního času. Nebylo to oslnivé, ale dalo se.

05.01.2024 3 z 5

O kočkách a kocourech O kočkách a kocourech * antologie

Milovníkův koček toto čtení nedoporučuji. Řada povídek je plná kočičí smrti a utrpení. Vlastně se mi ani nelíbily. Ta jedna hvězdička je pro M. Klevisovou.

02.01.2024 1 z 5

Fakt šílená jako já Fakt šílená jako já Jo Watson

Klasická romanťárna okořeněná pohledem do světa sociálních sítí. Příjemné čtení.

18.12.2023 3 z 5

Sherlock Holmes a Labyrint smrti Sherlock Holmes a Labyrint smrti James Lovegrove

Za mě asi nejlepší (ze série), kterou jsem četla. Má to spád, napětí, rozuzlení.

14.12.2023 4 z 5

Recept na toho pravého Recept na toho pravého Anni Rose

Do poloviny knihy jsem byla docela nadšená. Bohužel dál už mi příběh připadal zbytečně natahovaný a přeplácaný.

12.12.2023 3 z 5