Večer tříkrálový aneb cokoli chcete / Twelth Night, or What You Will

Večer tříkrálový aneb cokoli chcete / Twelth Night, or What You Will https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/101195/vecer-trikralovy-aneb-cokoli-chcete-twelth-night-or-what-you-will-101195.jpg 5 21 4

Vrcholná Shakespearova komedie o šílenství lásky a moudrosti bláznů., v níž je vše dovoleno a nakonec všem odpuštěno. Česko-anglické vydání.

Literatura světová Divadelní hry Učebnice a slovníky
Vydáno: , Romeo

Twelfth Night, or What You Will , 1602

yonda
21.01.2024 3 z 5

Občas mi jde z těch slovních hříček hlava kolem, ale klobouk dolů před Shakespearem.

kamibe
30.09.2021

Nedalo mi to a po dočtení Sládkova překladu jsem se podívala i na tento překlad Jiřího Joska. Stačilo mi porovnání scénky z Oliviiny zahrady (šašek vysvětluje, proč je mu lépe s nepřáteli než s přáteli) a je mi jasné, že jestli chce mít člověk opravdové potěšení ze Shakespearova humoru, nechť rozhodně sáhne po tomto novějším zpracování. V této úpravě bych dílu bez problémů přidělila všech pět hvězd.

Lucienka
16.10.2014 5 z 5

Hodně dobré, čtivé a vtipné! Shahespeare není jen hořká tragedie, ani jsem nečekala, že se tak pobavim:)

Hikari
13.10.2013

Jedno z nejlepších Shekespearových děl! Velmi krásný a vtipný příběh :) doporučuji i filmové zpracování

angličtina dvojjazyčná vydání

William Shakespeare