Ptáci - Rozpoznejte snadno 100 druhů ptáků

Tento průvodce nabízí srozumitelný a vizuálně atraktivní vhled do světa ptáků. Kniha obsahuje 100 profilů středoevropských ptáků. Informace jsou velmi přehledně uspořádané – každému druhu je věnována samostatná stránka s přehledným popisem a krásnými ilustracemi. Všechny důležité vlastnosti jednotlivých druhů jsou vysvětleny stručnými a srozumitelnými popisky přímo u barevných ilustrací. Doplňkové texty nabízejí další užitečné odborné informace, s nimiž budete skvěle vybaveni pro pozorování ptactva....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/480633/big_ptaci-rozpoznejte-snadno-100-druhu--38z-480633.png 4.43
Literatura naučná, Příroda, zvířata, Encyklopedie

Vydáno: , Kazda

Einfach Vögel: 100 Arten ganz leicht erkennen Taschenbuch

Kniha Ptáci - Rozpoznejte snadno 100 druhů ptáků

majáček
17.02.2022

100 nejčastěji možných druhů ptáků k vidění s krásnými ilustracemi a stručnými informacemi ke každému druhu ptáků.
Jsou zde uvedené i zajímavosti.
Například:
-Rehek zahradní tráví zimu v savanách a Africe, kde se učí zpěvy afrických ptáků a jejich imitaci zpracovává do vlastního zpěvu.
- Rorýs obecný ve vzduchu i spí. Za letu nabírá vodu do zobáčku.
- Brhlík lesní si na podzim ukrývá semínka do štěrbin stromů a zakrývá je mechem nebo lišejníkem.

Některé druhy žijí u moře. My, i když je v našich končinách neuvidíme, můžeme se s nima seznámit díky knížce.

Imor
30.12.2021

Další z mnoha průvodců, který nabízí možnost rozpoznat snadno 100 druhů ptactva. Kniha je pěkně ilustrovaná s jednoduchými popisy.