yetti74 yetti74 komentáře u knih

Až úplně dolů Až úplně dolů Jennifer Weiner

Krásná kniha, bude se určitě líbit tomu, kdo rád čte o závislostech všeho druhu. Kniha má zatím pouze 71%, což nechápu, protože je velmi hezky napsaná. Žena středního (nebo spíš mladého?) věku, která sklouzne do závislosti na prášcích. Vše bylo popsáno tak, že jsem se dokázala do hlavní postavy úplně vcítit.

30.07.2017 5 z 5

Muž bez srdce Muž bez srdce Camilla Grebe

Pro mě čtivá detektivka, líbily se mi i předešlé knihy ze série. A těším se na další.

24.07.2017 5 z 5

Chlapec na vrcholu hory Chlapec na vrcholu hory John Boyne

Naprosto skvělá kniha, to jsem vůbec nečekala! O tom, jak se člověk (v tomto případě dítě) dokáže změnit vlivem okolností. Závěr také skvěle zpracovaný. No, prostě téhle knize není co vytknout. Dávám pět hvězdiček s řadím do doporučených knih.

17.07.2017 5 z 5

Ráchelina kniha Ráchelina kniha Sissel Værøyvik

Za mě kniha super. Pěkné počtení, zajímavé téma. Takových knih není nikdy dost.

11.07.2017 5 z 5

Útěk do samoty Útěk do samoty Nicholas Sparks

Přesto, že toto není úplně můj šálek, tak ale musím uznat, že se kniha četla dobře. Oddechovka, chvílemi ke konci smutná. Stále ale nemůžu Sparksovi přijít na chuť. První kniha (Ve tvých očích) mě vůbec nebavila, nedočetla jsem, druhá (Útěk do samoty) šla, tak teď zvažuji, jestli zkusím do třetice všeho dobrého.

20.06.2017 4 z 5

Cesta k vykoupení - některé věci se nedají odpustit Cesta k vykoupení - některé věci se nedají odpustit Lisa Ballantyne

Tak přesně takhle si představuji skvělou knihu. Po první knize od této autorky (Kdo je bez viny), jsem čekala, jestli i druhá kniha potvrdí, že autorka umí. A mohu potvrdit, že ano. Obě knihy jsou na jedničku a autorku si přidávám do oblíbených autorů.

18.06.2017 5 z 5

Melouch Melouch Michal Viewegh

Přečteno za jeden den, ale bohužel kniha se mi nelíbila. Jinak mám Viewegha ráda, ale tohle mi přišlo o ničem.

07.06.2017 1 z 5

Sirotek č. 8 Sirotek č. 8 Kim van Alkemade

Téma super, ale jinak kniha neměla žádný spád a musela jsem se nutit, abych vůbec dočetla. Jen jsem si při čtení pomyslela, co by s takovým námětem vykouzlila třeba taková Kateřina Tučková. Takže pro mě zpracováním autorky Kim Alkemade zahozené pěkné téma. Škoda.

05.06.2017 2 z 5

Ve tvých očích Ve tvých očích Nicholas Sparks

Na tuhle knihu jsem se těšila, protože od Sparkse jsem doposud nikdy nic nečetla a četla jsem zde vesměs kladná hodnocení. Bohužel jsem knihu přečetla jen cca ze čtvrtiny, vůbec mě nechytla a nebavila, takže jsem jí odložila. Po další knize od Sparkse tedy už asi nesáhnu.

29.05.2017 odpad!

Hana Hana Alena Mornštajnová

Všechny knihy paní Mornštajnové jsou skutečně krásně napsané, Hanu nevyjímaje. Takže určitě doporučuji přečíst. A těším se na další knihu od této autorky. Zatím nikdy nezklamala.

29.05.2017 5 z 5

Abája Abája Michel Rauch

Přesně jak píše předcházející komentář, kniha budiž výstrahou pro ty, kdo by uvažoval o vztahu s muslimem. Musím napsat, že při čtení této knihy mě bral chvílemi docela vztek a to na hlavní hrdinku, která tolik let snášela takový útlak a hlavně, že tolik let v tomto musely žít její děti. Nejstarší syn dokonce 15 let! Myslím si, že otcovo násilnické chování na nich musí zanechat velké následky, což se projevilo už agresivitou a násilnickými sklony u toho nejstaršího. No, těžko soudit, ale být v takové situaci je noční můra a já bych se z toho rozhodně snažila dostat dříve.

02.05.2017 4 z 5

Matčiny hříchy Matčiny hříchy Irene Kelly

Hezká kniha, přečtená během dvou dní. Bohužel smutné, že se toto vůbec někdy někomu stalo.

13.04.2017 5 z 5

Vdova Vdova Fiona Barton

Teď jsem dočetla a jsem absolutně nadšená. Bez sebemenšího zaváhání dávám 5 hvězd a doporučuji k přečtení. Na komentářích k této knize je opravdu hodně vidět, že co se jednomu nelíbí, druhý tím může být nadšený. Já jsem ve druhé skupině a vůbec nechápu, že se někomu kniha nelíbila. Pro ty, co se na knihu teprve chystají, nezbývá než přečíst a udělat si úsudek sám.

18.03.2017 5 z 5

Já jsem smrt Já jsem smrt Chris Carter

Ano, je to opravdu hodně brutální, četla jsem v životě již hodně drsných detektivek, ale tahle předčí vše. Je to hodně sugestivně napsané, člověku se až dělá špatně. Ale odtrhnout se nejde, dokud nedočtete do konce. Na přečtení dávám každému maximálně 2 dny, déle určitě číst nebudete. Od Cartera jsem již četla Noční lovec a rozhodně si dám v brzké době další jeho knihu.

13.03.2017 5 z 5

Maminka neříká pravdu Maminka neříká pravdu Michel Bussi

Vážka se mi dost líbila, ale tahle další kniha od Bussiho mě nějak nenadchla. Téma sice dobré, ale nemělo to žádný spád, takové zdlouhavé a závěr "přitažený za vlasy."

06.03.2017 2 z 5

Zlatý syn Zlatý syn Shilpi Somaya Gowda

Skvělá kniha, stojí za přečtení. A až se začtete, tak se neodtrhnete, dokud ji celou nedočtete.

26.02.2017 5 z 5

Návrat z nicoty Návrat z nicoty Martin Pistorius

K této knize těžké cokoliv psát. V každém případě dávám pět hvězdiček, protože hlavní hrdina je opravdu hrdina. Je to skutečný příběh, ale je to tedy hodně emotivní a silné. Doporučuji každému přečíst a myslím, že si každý pak bude vážit i úplně obyčejných věcí. To co se Martinovi stalo je noční můra všech rodičů a lidí na světě. V podstatě nic horšího si nedovedu představit. Zaplať pán Bůh za lidi, kteří mu pomohli "zpět k životu." Trošku škoda, že to nebyli lidé jemu nejbližší, máma a táta. Ale alespoň tak.

20.02.2017 5 z 5

Velké holky a sex Velké holky a sex Helena a Klaudie Kamarádky z Letné

Oddechové čtení na jedno odpoledne. Autorky a zároveň hlavní hrdinky jsou mi sympatické. Takové příběhy ze života. Za mě dobré.

20.02.2017 4 z 5

Nebýt sám Nebýt sám Magda Váňová

Hezké čtení, nenáročná oddechovka. Jak se člověk začte, tak ho vtáhne do děje a je zvědavý, jak to vlastně dopadne.

17.02.2017 4 z 5

Havětník Havětník Jiří Dvořák

Dávám pět hvězdiček. Je to super kniha, poučná, zajímavá i zábavná, krásné ilustrace. Čteme se sedmiletým synem a baví jeho i rodiče.

07.02.2017 5 z 5