yetti09 yetti09 komentáře u knih

Pamatuji si vás všechny Pamatuji si vás všechny Yrsa Sigurðardóttir

Dávám 4* jen kvůli atmosféře celé knihy, kdy jsem se bála číst dál, jinak spíš 3,5*...
Opravdu bych ráda četla víc takhle napínavých knih.
V knize je hodně ALE...
Tři hlavní postavy, které odjedou opravovat zakoupený dům, jsou protivné. Obě ženy celou dobu fňukají a pro mě, jako pro čtenáře jsou nesnesitelné. Jediný muž, který se tam s nimi nachází, je úplné kopyto, které neumí nic opravit.
Jednoduše mi nepřirostly k srdci.
Druhý příběh o policistovi, který se s tím prvním prolíná, už není tak zajímavý.
Řekla bych - odpočinkový.
***SPOILER***
Konec knihy byl strašný... bylo to rychlé, uspěchané a odbyté. Co mě doteď trápí... Co se sakra stalo s Gardarem?? Buď mi to někde uniklo, nebo to tam vůbec nebylo napsané.
Řekla bych, že celkově do sebe oba příběhy ani tak nezapadaly. Celé to bylo takové kostrbaté. Je to velká škoda, protože námět byl super, atmosféra byla super, ale konec byl ušitý horkou jehlou.
Ještě bych měla jednu malou poznámku - nevím jestli to bylo vyloženě překladem, ale trošku hůř se mi to četlo.

09.02.2020 4 z 5

Elixír mládí Elixír mládí Tess Gerritsen

Tess mám moc ráda, všechny knihy, které jsem četla, byly super. Tohle byla zatím nejslabší kniha od této spisovatelky. Celé to bylo takové nudné, nezajímavé, prostě bez šťávy. Jediné co musím vyzdvihnout je perfektně popsané pitvy... Jde opravdu poznat, že autorka má vystudovanou medicínu, protože lidskému tělu rozumí.
Ještě bych chtěla zmínit, že závěrečná scéna - pohřbení zaživa, jednoduše to pro mě bylo neuvěřitné, místy až přitažené za vlasy.
Celkově měla kniha velmi dobrý námět, ale zpracování bylo nešťastné.

09.02.2020 3 z 5

Hotel Poslední naděje Hotel Poslední naděje Nicki Thornton

Celý děj knihy se vlastně odehráva v hotelu Poslední naděje, kde hlavní postava Seth pracuje jako pomocník v kuchyni....
Měla jsem velká očekávání, ale bohužel zůstala nenaplněna. Harry Potter je krásná pohádka pro děti i dospělé, tato kniha je opravdu jen pro děti a dospívající. Námět knihy se mi zdál super, ale... Těch ALE je tam několik. Postavy nejsou vůbec propracované, málo se o nich dozvíme, tudíž je horší, aby nám některá z nich přirostla k srdci. V hotelu bylo ubytováno pouze 7 hostů, a přesto jsem se mezi nimi neustále ztracela. Hosté maji zbytečně složitá jména a de facto se o nich strašně málo dozvíze.
Kniha je plná zbytečných dialogů, které jsou nicneříkající. Musím ještě podotknout, že když Seth potkával hosty hotelu, měla jsem problém se mezi nimi zorientovat. Nebyl tam žádný záchytný bod, podle čeho bych si hosty rozlišila či zapamatovala. Prostě žádná charakteristika, nic...
Dávám 3* jen z důvodu, že nejsem cílová skupina. Jinak tak 2,5*

02.12.2019 3 z 5

Pekelná princezna Pekelná princezna Harold Schechter

Popravdě to nebyl úplně můj šálek kávy. První půlka knihy nebyla špatná, odehrával se tam vlastně celý děj. Já asi očekávala něco drsnějšího. Vraždy byly popsány jen tak okrajově, větší pozornost byla věnována soudnímu procesu, který byl popsán v druhé půlce knihy.
Jasně, je to literatura faktu... Jen jsem čekala, že to budu hltat, a to se bohužel nestalo...
Za mě takový průměr.

27.11.2019 3 z 5

Holanďanka Holanďanka Ellen Keith

Za mě průměrná kniha, co se týče války a koncentračních táborů. Zlákalo mě zajímavé téma - neotřelé, ale na zadek jsem si z knihy nesedla. Pár zajímavých informací jsem se dozvěděla, ale nic převratného.

05.08.2019 3 z 5

Dívky z Roanoke Dívky z Roanoke Amy Engel

Kniha nebyla špatná. Jednalo se o neotřelé téma, které chtělo jen více doladit. Velice čtivě napsané, bohužel tam nebyl ten “wow” efekt. Autorka začala velmi brzy naznačovat, tudíž jsem velmi brzo odhadla, jak se bude příběh vyvíjet. Škoda, protože jsem do poslední stránky doufala, že mě něčím překvapí.

05.08.2019 3 z 5

Poslední dny Jacka Sparkse Poslední dny Jacka Sparkse Jason Arnopp

No nevím. Tady mi hodně neseděl styl psaní. Čekala jsem od knihy něco úplně jiného. Autor by se měl raději držet interview s rockovými hvězdami a nepouštět se do duchařiny. Opravdu jsem si naivně myslela, že si kupuji super horor.
Knihu bych musela přečíst aspoň 3x abych vše pochopila. Autor má tendenci neustále přeskakovat, takže jsem se často ztrácela.
Za mě nic moc.

16.05.2019 3 z 5

Na okraji Na okraji Lina Bengtsdotter

Dobře vymyšlený příběh. Kniha se čte svižně, začátek mi přišel trošku pomalejší, ale pak se to rozjelo. Hlavní postava - vyšetřovatelka Charlie je velmi protivná a nesympatická postava, která mi tam trošku vadila. Jinak super čtení.

16.05.2019 4 z 5

Kůže Kůže Mo Hayder

Tohle byla ale strašná nuda. Děj žádný, spousta zbytečných stran. Autorka umí psát, o tom žádná... Ale chtělo by to příště zapracovat na příběhu.

15.05.2019 2 z 5

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Tohle byla skutečně jízda. První půlka knihy byla slabší, hodně se to vleklo.. Druha část knihy byla ale TOP. Je to už týden, co mam dočteno, ale porad nad tím koncem premyslim. Za mě určitě slušný horor, s atmosférou Záhady Blair Witch.

08.05.2019 4 z 5

Přiveď mě zpátky Přiveď mě zpátky B. A. Paris (p)

Má první kniha od autorky. Příběh je neuvěřitelně čtivý - krátké a výstižné kapitoly. Bohužel je pro mě příběh velmi slabý, až se mi chce říct slátanina. Je to škoda, protoze anotace knihy zněla skvěle.

07.05.2019 2 z 5

Balíček Balíček Sebastian Fitzek

Ma první kniha od autora a určitě ne poslední. Thriller je to opravdu čtivý, kapitoly jsou krátké, ale velmi napínavé. Neustále vás to nutí číst dal. Od půlky knihy začal byt příběh trosku “prekombinovany”, proto ubíram jednu hvězdu. Jinak ale super!

19.03.2019 4 z 5

Není úniku Není úniku Taylor Adams

Pro mě velmi napínavá kniha. Opravdu se mi uz dlouho nestalo, abych knihu musela odkládat, protoze se to “nedá” číst. Nebylo to nic převratného, dějově trošku slabší, ale atmosféra se dala krájet. Proto 4*

Plavba smrti Plavba smrti Yrsa Sigurðardóttir

Moje první kniha od autorky. Super strašidelné čtení.. Dle mého názoru měla kniha obrovský potencional, už po přečtení anotace mi běhal mráz po zádech. Jen mám pořad pocit, že to “rozuzlení” šlo udělat malinko lépe.
Jinak za mě úžasné mrazivé prostředí, připomínalo mi to film “Loď duchu”.

Bílé kosti Bílé kosti Graham Masterton

Kniha se dobře četla. Vraždy jsou velmi podrobně popsány - někdy trošku morbidně. Za mě super čtení, mytologie je zajímavé téma, jen konec je trošku “přitažený za vlasy”.
Celkově hodnotim knihu kladně a určitě si přečtu další díl.

Království Království Amanda Stevens

Překvapivé, ale tato kniha je jeste lepší nez první díl.
Bála jsem se jeste vic. Tohle me opravdu baví.

17.01.2019 5 z 5

Okřídlená duše Okřídlená duše Amanda Stevens

Super, super. Pro mě zajímavé čtení, chvílemi mi běhal mráz po zádech. Oceňuji především neotřelé téma, navíc velmi čtivé.

17.01.2019 4 z 5

Slepí Slepí Alex F. Brady

Tato kniha mě opravdu nebavila. Velmi psychologická, zdlouhavá, kde nic tu nic... Při četbě na mě padaly deprese. Nebaví me, když hlavní postava zápasí s alkoholem a utapi se v depresích. Konec byl překvapivý, bohužel to ale celkový dojem z knihy nezlepšilo.

17.01.2019 2 z 5

Žena v okně Žena v okně A.J. Finn (p)

Za mě velmi depresivní čtení, měla jsem problém knihu dočíst.

17.01.2019 2 z 5

Někdo blízký Někdo blízký Cara Hunter

Tato kniha mě velmi mile překvapila. Po knize “Manželé odvedle”, která mě nenadchla, jsem se vyhýbala tématu “únos dítěte”.
Ve zkratce.. Úžasné čtení. Nevěřila jsem, ze me to bude tak bavit. Jedno malé minus, konec mi prijde odflaknutý, spíše těžko uvěřitelný.

17.01.2019 4 z 5