xxtom xxtom komentáře u knih

Lovci hlav Lovci hlav Jo Nesbø

Lovci hlav je třetí kniha od Nesba, kterou jsem četl, a bavila mě nejméně.

18.01.2017 2 z 5

Už je tady zas Už je tady zas Timur Vermes

Kniha mě moc bavila. Nejvíce asi svou originalitou a nápadem. Poslouchal jsem ji jako audioknihu namluvenou panem Táborským, který jí četl naposto perfektně. Díky tomu se mi kniha líbila ještě víc.

08.01.2017 5 z 5

A proto skáču A proto skáču Naoki Higašida

Kniha je psaná formou otázek na běžný život a chování autora postiženého silnou formou autismu. Je to velice zajímavé zjistit, jak autisté vidí svět. Škoda jen, že je kniha tak krátká, během čtení mě napadlo ještě spousta otázek, které bych se chtěl zeptat. Zajímavé by také bylo nechat si stejné otázky zodpovědět třeba i od jiného autisty.

01.01.2017 4 z 5

Kde má cvrček uši aneb Chytrej jak rádio Kde má cvrček uši aneb Chytrej jak rádio neznámý - neuveden

Perfektní výběr zajímavostí z různých oblastí a témat. Už se těším na druhý díl.

29.12.2016 5 z 5

Stejně jako u prvního dílu jsem se bavil a zasmál. Příjemné čtení na odreagování.

20.12.2016 4 z 5

Půlnoční slunce Půlnoční slunce Jo Nesbø

Děj knihy příjemně utíká a do poslední kapitoly není jasné, jak skončí.

14.12.2016 4 z 5

Mezinárodní polibky Mezinárodní polibky Ivan Kraus

Kniha probírající převážně politická témata. Od pana Krause jsem četl skoro 20 knih, ale toto je první, která mě nebavila.

29.11.2016 2 z 5

Mrkev ho vcucla pod zem Mrkev ho vcucla pod zem Petr Stančík

Knížka je hodně zvláštní. Líbily se mi ilustrace a 3 různé konce podle uhodnutých hádanek. Jinak jsem se ale nějak nedokázal naladit na stejnou vlnu jako autor a příběh mě po pravdě nebavil.

10.11.2016 1 z 5

První oběť První oběť Tami Hoag

Poměrně krátká, ale napínavá knížka.

09.11.2016 3 z 5

Krev na sněhu Krev na sněhu Jo Nesbø

Příjemně dlouhé napínavé čtení.

09.11.2016 4 z 5

40 dní pěšky do Jeruzaléma 40 dní pěšky do Jeruzaléma Ladislav Zibura

Kniha je deníkem z putování Ladislava Zibury po Turecku a Izraeli. Ze začátku mi trošku trvalo si zvyknout na deníkový styl, ale pak mě začala kniha docela bavit. Autor svá putování a příhody popisuje s nadsázkou a vtipem.

07.11.2016 4 z 5

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Perfektní knížka, která se čte úplně sama. Od pana Hartla jsem četl i jeho druhou knihu "Malý pražský erotikon", které mě také moc bavila, ale "Prvok, Šampón, Tečka a Karel" jsem přečetl doslova jedním dechem.

21.10.2016 5 z 5

Výhodné nabídky aneb Život na západě Výhodné nabídky aneb Život na západě Ivan Kraus

Klasický Ivan Kraus a jeho milý, laskavý a inteligentní humor.

15.10.2016 5 z 5

Japonsko za zrcadlem Japonsko za zrcadlem Alan Macfarlane

Kniha popisuje rozdíly mezi japonskou a západní kulturou. Autor knihy je Angličan a proto bohužel pod západní kulturou vidí pouze Británii, rozdíly jsou tedy někdy trošku zkreslené. Trošku mi také vadilo, že ne vždy je přesně vidět, o jakém časovém období japonské historie autor píše. Každopádně i tak jsem se dozvěděl spoustu zajímavých věcí o Japonsku a Japoncích.

11.10.2016 3 z 5

Průvodce začínajícího mimoškoláka Průvodce začínajícího mimoškoláka kolektiv autorů

Kniha je poskládána ze stále se opakujících stejných rad od různých autorů. Přijde mi, že si stačí přečíst prvních 30 stran, dál už je to to stejné dokola.

10.10.2016 1 z 5

Vedlejší nebe Vedlejší nebe Ivan Kraus

Knihy od Ivana Krause mám rád, ale tato mě po pravdě moc nenadchla.

25.09.2016 3 z 5

Inovátoři Inovátoři Walter Isaacson

Poutavě psaná kniha o historii a vývoji počítačů a jejich tvůrcích.

20.09.2016 4 z 5

Rádio Jerevan Vy se ptáte my odpovídáme Rádio Jerevan Vy se ptáte my odpovídáme František Tomáš

Knížka vtipů na různá témata. Vše se týká života v komunismu a Sovětského svazu.

21.08.2016 3 z 5

Za strašidly na hrady a zámky Za strašidly na hrady a zámky Petr David

Tipy na výlety po českých hradech a zámcích obohacené o pověsti o místních strašidlech.

10.08.2016 3 z 5

To na tobě doschne To na tobě doschne Ivan Kraus

Vtipné povídky o Krausovic rodině. Klaciký Ivan Kraus.

09.08.2016 5 z 5