xxtom xxtom komentáře u knih

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

Moc příjemné pohodové čtení. Příběh je hodně chytlavý a dokáže pohltit.

07.08.2016 5 z 5

Třetí přání Třetí přání Robert Fulghum

Knihy od Roberta Fulghuma mám rád, četl jsem jich už několik. Tato kniha je ale úplně jiná a po pravdě mě moc nebavila. Nic to nemění na tom, že je psaná příjemně a nenáročně. Navíc je doplněna nádhernými kresbami.

20.07.2016 2 z 5

Muž, který sázel stromy Muž, který sázel stromy Jean Giono

Úžasná věc. Kniha mě donutila přemýšlet. Autor doslova na pár stránkách popisuje úžasný, jednoduchý, dojemný a hlavně poučný příběh.

14.07.2016 5 z 5

Snídaně v poledne Snídaně v poledne Ivan Kraus

Ivan Kraus vypráví o svých začátcích po emigraci a o práci a cestování po cizině. Kromě vtipných situací popisuje i hodně věcí k zamyšlení. Doporučuji.

31.05.2016 5 z 5

Jak vyrobit bumerang Jak vyrobit bumerang Luděk Sobota

Příjemné čtení pro fandy Šimka, Soboty a Nárožného.

17.05.2016 3 z 5

Profesor biologie na žebříku Profesor biologie na žebříku Zdeněk Jirotka

Vážné slabé, nudná komunistická propaganda.

12.05.2016 odpad!

Rodinný sjezd Rodinný sjezd Ivan Kraus

Úžasná kniha, která mě donutila hodně přemýšlet o tom, jak se dnes máme, že žijeme ve svobodě. Pan Kraus píše hodně o svém otci a o jeho vzpomínkách. Určitě doporučuji přečíst.

08.05.2016 5 z 5

Vinárna U Pavouka Vinárna U Pavouka Zdeněk Svěrák

Větší část knihy jsou přepisy audio záznamů z vinárny U Pavouka. Část jich znám a uznávám, že v textové podobně nejsou zdaleka tak zábavné, jako v reálu. I tak jsem se ale zasmál. Co mi trošku vadilo byl až zbytečně odborný popis rozhlasového pořadu na konci knihy.

04.05.2016 3 z 5

Slavné výstupy I. Slavné výstupy I. Chris Bonington

Sbírka příběhů různých horolezců za posledních 100 let.

23.04.2016 3 z 5

Písek - zmizelé město 1939-1945 Písek - zmizelé město 1939-1945 Zdeněk Javůrek

Hezky vybrané fotografie ze starého Písku.

17.04.2016 4 z 5

Klub šampiónů Klub šampiónů Ivan Kraus

Příjemné pohodové čtení, klasický Ivan Kraus.

13.04.2016 5 z 5

Psycho Psycho Robert Bloch

Kniha se dobře čte, bavila mě.

04.04.2016 4 z 5

Ďáblův klíč Ďáblův klíč Otomar Dvořák

Knihy od Otomara Dvořáka mám rád, ale tato mě moc nebavila. Přijde mi, že autor více popisuje místa, kde se děj odehrává než děj samotný.

04.04.2016 2 z 5

Vyluxusované mozky Vyluxusované mozky Martin Lindstrom

Autor popisuje triky a praktiky, které používají firmy, aby zvedly prodeje svých výrobků. Kniha vše ukazuje na konkrétních příkladech. Člověk si ani neuvědomuje, jak je každodenně ovlivňován a jak je možné zákazníky podvědomě motivovat ke koupi. Doporučuji přečíst.

16.03.2016 5 z 5

Temná tajemství Temná tajemství Hans Rosenfeldt (p)

Některé kapitoly jsou nezajímavé a pro děj nepodstatné. Kniha by podle mě mohla být i poloviční.

12.03.2016 2 z 5

Medová léta Medová léta Ivan Kraus

Příjemné pohodové čtení o zážitcích a snech dospívajícího zamilivaného kluka.

13.02.2016 4 z 5

Sto důležitých věcí, které nevíte (a ani nevíte, že je nevíte) Sto důležitých věcí, které nevíte (a ani nevíte, že je nevíte) John D. Barrow

Jednotlivé kapitoli mi přijdou dost nevyvážnené.

07.02.2016 3 z 5

Vzpoura mrtvých Vzpoura mrtvých Otomar Dvořák

Kniha se mi moc líbila, tři povídky, hodně napínavé čtení. Zvláš druhá povídka Mrtvý luh byla parádní. Hlavně se mi líbilo zasazení do reálného českého prostředí.

13.01.2016 5 z 5

Muž za vlastním rohem Muž za vlastním rohem Ivan Kraus

Příjemné pohodové čtení.

07.01.2016 4 z 5

Himaláje a nejen Himaláje aneb s třemi důchodci k Everestu Himaláje a nejen Himaláje aneb s třemi důchodci k Everestu Milan Šimek

Kniha o cestě do Himaláje. Na můj vkus někdy až moc detailní vyprávění, které může časem začít trošku nudit. Na druhou stranu chválím autorovi hodně přiložených fotografií.

15.12.2015 3 z 5