xxtom xxtom komentáře u knih

Šťastná kniha Šťastná kniha Barbora Šťastná

Nenáročné čtení o běžných denních starostech a radostech.

13.12.2015 3 z 5

Muž na vlastní křižovatce Muž na vlastní křižovatce Ivan Kraus

Ivan Kraus je můj oblíbený autor. V této knížce opět pokračuje ve svém stylu, který mám rád. I tak se mi "Muž na vlastní křižovatce" líbí o trošku méně než jeho ostatní knihy.

04.11.2015 3 z 5

Cesta k mravencům Cesta k mravencům Edward O. Wilson

Moc zajímavá kniha o mravencích. Jediné co bych možná přidal je více obrazové dokumentace. Každopádně kniha opravdu vynikající. Doporučuji číst společně s "Naši mravenci" od Josefa Sadila.

24.10.2015 5 z 5

Toulky českým tajemnem I.-II. Toulky českým tajemnem I.-II. Aleš Česal

Kniha je podle mého názoru napsané dost zevrubně a zbytečně nejde do detailů, které by mohly být zajímavé. Autor se věnuje mnoha tématům, ale jen o málo z nich se trošku více rozepíše. Až v posledních pár kapitolách je trošku konkrétnější a detailnější. Z tohoto pohledu se mi více líbily knihy od Otomara Dvořáka (Neuvěřitelné jevy a podivuhodné bytosti; Největší české záhady).

08.10.2015 3 z 5

Stručná historie téměř všeho Stručná historie téměř všeho Bill Bryson

Jednoduše vysvětlené základní principy přírody od atomů až po vývoj člověka. Autor vše popisuje tak, že i neodborník dokáže pochopit o čem je řeč. Vše je navíc hezky logicky uspořádáno.

30.09.2015 5 z 5

Kůň nežere okurkový salát Kůň nežere okurkový salát Ivan Kraus

Vyprávění o návratu českého emigranta z USA po pádu komunismu. Pohodové nenáročné čtení někdy k smíchu, někdy k zamyšlení.

20.08.2015 4 z 5

Naši mravenci Naši mravenci Josef Sadil

Parádní kniha. Autor popisuje mravence a jejich chování opravdu poutavě a dokáže zaujmout i neodborníka.

11.08.2015 5 z 5

Má rodina a jiná zemětřesení Má rodina a jiná zemětřesení Ivan Kraus

Soubor už vydných knih a opět úžasný Ivan Kraus. Jeho knihy mám moc rád a touto se mi opět trefil do noty.

14.07.2015 5 z 5

Klaunovy rozpravy Klaunovy rozpravy Miroslav Horníček

Kniha zamyšlení Miroslava Horníčka.

21.06.2015 2 z 5

Big Short - V útrobách stroje zkázy Big Short - V útrobách stroje zkázy Michael Lewis

Kniha je podle mě dost odborná a nevysvětluje dost termíny a principy, o kterých se v celé knize píše.

16.06.2015 1 z 5

Co jsem to proboha udělal? Co jsem to proboha udělal? Robert Fulghum

Moc hezká knížka zamyšlení a příběhů. Jednotlivé kapitoly jsou krátké, hezky se čtou. Jediné co mi trošku nebavilo byly příběhy z Kréty, kterými kniha začíná. Zbytek už je ale moc hezký, klasický Fulghum.

05.06.2015 5 z 5

Udělej mi tichoučko! Udělej mi tichoučko! Ivan Kraus

Pohodová, vtipná knížka, která se čte úplně sama. Klasický Ivan Kraus.

29.05.2015 5 z 5

Veselé povídky s obrázky Josefa Lady Veselé povídky s obrázky Josefa Lady Jaroslav Hašek

Zas tak veselé historky (jak je napsáno v názvu) to nejsou.

27.05.2015 2 z 5

Co s námi bude? – Stručná historie příštích 20 let Co s námi bude? – Stručná historie příštích 20 let Milan Vodička

Parádní knížka. Autor v ní popisuje jak by mohla vypadat naše blízká budoucnost co se týče prostředí, ve kterém žijeme, přírody, chování lidí, techniky, lékařství atd. Vždy se opírá o již exustjící a probhající jevy. Nejen, že píše o novinkách, které se nejspíše stanou ale hlavně poukazuje na to, že spousta budoucích velkých změn už dávno probíhat začala.

20.05.2015 5 z 5

Zápisky šílencovy Zápisky šílencovy Ivan Mládek

Známé povídky a písničky Ivana Mládka.

16.05.2015 4 z 5

Pérák Pérák Petr Stančík

Sci-fi alternativní historie z období protektorátu. Legrační, hezky se čte, ale je poměrně krátká.

16.05.2015 3 z 5

Den, kdy došly prachy Den, kdy došly prachy Milan Vodička

Z knihy jsem se dozvěděl hodně věcí o hospodářské krizi ve 30tých letech, o kterých jsem doposud nevěděl. Kniha je zajímavá a dobře se čte.

03.05.2015 5 z 5

Papírový svět Richarda Vyškovského Papírový svět Richarda Vyškovského Richard Vyškovský

Papírové modely jsou moje srdeční záležitost a pan Vyškovský jeho tvorbou hodně ovlivnil můj život.

29.04.2015 5 z 5

Muž pod vlastním dohledem Muž pod vlastním dohledem Ivan Kraus

Nenáročné čtení, které potěší a rozesměje. Knihy pana Krause mám moc rád.

29.04.2015 5 z 5

Pecka. Dlouho jsem se u knížky tak nenasmál.

23.04.2015 5 z 5