Papírový svět Richarda Vyškovského

Papírový svět Richarda Vyškovského https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/132205/papirovy-svet-richarda-vyskovskeho-132205.jpg 5 3 2

Richard Vyškovský – architekt, výtvarník a konstruktér papírových vystřihovánek – je ikonou českého papírového modelářství. Vždyť kdo by neznal jeho modely aut různých značek, domů, hradů, tvrzí a dalších objektů. Proto je nasnadě, že právě jeho životní pouti a především jeho vystřihovánkám je věnována jedinečná publikace, jež potěší všechny vyznavače papírového modelářství. Kromě důležitých dat ze života geniálního tvůrce získají sběratelé kompletní přehled všech autorových vystřihovánek. Jistě je potěší i unikátní příloha, jež tvoří papírový model celého Cífkova statku v Třebízi, který dosud nebyl vydán. Publikace vychází současně se zahájením výstavy modelů Richarda Vyškovského: Richard V., král papírový, která se koná od 19.10.2009 do 10.1.2010 v Muzeu Karlova Mostu (Křížovnické nám. 3, Praha 1). Její součástí je kupón na zlevněné vstupné pro dvě osoby právě na tuto ojedinělou akci... celý text

xxtom
29.04.2015 5 z 5

Papírové modely jsou moje srdeční záležitost a pan Vyškovský jeho tvorbou hodně ovlivnil můj život.

martin č.
17.10.2014 5 z 5

jen bych poupravil žánr - papírové modelaření, jak je vidět na "papíráckých" výstavách je sice pro děti, ale každého (i důchodového) věku. Koho chytne, toho nepustí, věk nevěk :-)

vystřihovánky papírové modely

Autoři knihy