Klaunovy rozpravy

Mozaika, složená z Horníčkových publikovaných fejetonů, vytváří portrét jeho myšlení.
Vybral, uspořádal, průběžnými texty, portrétem autora a chronologickým přehledem jeho činnosti opatřil Vladimír Just.
Fotografický doprovod a koláže Miroslava Horníčka vybrali Běla Horníčková a Vladimír Just.

https://www.databazeknih.cz/images_books/28_/28539/klaunovy-rozpravy-a0F-28539.jpg 4.431
Literatura naučná, Biografie a memoáry
Vydáno:, Odeon

Sandik

Kniha je z větší části složena z různých příležitostných textů, které Horníček v průběhu více než třiceti let psal převážně do různých časopisů a ta příležitostnost je na nich opravdu znát. Na jedné straně se v nich některé myšlenky opakují, nebo je už známe z jiných knih, zároveň tu chybí větší koncentrovanost na nějaké konkrétní téma. Přečetl jsem například i Horníčkovy "Poznámky o divadle" a jakkoli je text někdy trochu rozvláčný, nenudil jsem se nikdy a tendenci přeskakovat odstavce jsem rozhodně neměl. Tady ovšem docela často ano... Celkový dojem: 65%

xxtom
21.06.2015

Kniha zamyšlení Miroslava Horníčka.

vejnar
12.05.2012

Tak trochu zklamání, přečetl jsem předtím tři Horníčkovy knihy a tahle mi přijde nejslabší. Pár věcí se tu opakuje z Hovorů (doporučuji!) nebo je hodně podobných, takže se člověk moc nového nedozví.. Polemický komentář na okraji stránek je někdy dobrý, někdy až příliš rozkecaný, nezáživný, hemžící se letopočty.. Musím dát bohužel jen tři hvězdy (a kousek).

WEIL
06.11.2011

M. Horníček se považoval za klauna, jiné později, v 90. letech už jen za baviče?
Tak se vyjádřil, ale myslím, že sám nakonec spadl do škatulky bavič, protože dříve nebylo tolik estrád a po vzniku tolika televizí i v ČR je o ně velký zájem, ale jen málokterý si udrží pozornost obecenstva. Je to těžké.

V téhle knize vzpomíná M. Horníček na své zážitky za svého dlouhého života prostřednictvím fejetonů a povídek.