xxtom xxtom komentáře u knih

Ve vlastních názorech se shodnu s každým Ve vlastních názorech se shodnu s každým Ivan Kraus

Úžasná knížka, kde si autor vtipně hraje s českým jazykem. Tuhle knížku si určitě ještě někdy v budoucnu s chutí přečtu.

04.04.2015 5 z 5

Hory shora Hory shora Arnošt Tabášek

Radek Jaroš je neskutečný borec, moc mu fandím. Od knížky jsem i přesto čekal trošku víc.

04.04.2015 3 z 5

Stručná historie času Stručná historie času Stephen W. Hawking (p)

Fyzika psaná srozumitelnější formou. Pořád bych jí ale nezonačil jako knihu pro úplně laiky.

29.03.2015 4 z 5

Muž na vlastní stopě Muž na vlastní stopě Ivan Kraus

Pohodová zábavná knížka, klasický Ivan Kraus.

25.03.2015 5 z 5

Prosím tě, neblázni! Prosím tě, neblázni! Ivan Kraus

Nenáročné čtení, které pobaví. Klasický Ivan Kraus.

27.02.2015 4 z 5

Jaký to nádherný svět Jaký to nádherný svět Marcus Chown

Autor se snažil vybrat zůzná témata ze světa okolo nás. I tak je ale většina o vesmíru a fyzice.

21.02.2015 4 z 5

Největší české záhady: Záhadné a neuvěřitelné jevy dávné a nedávné minulosti Největší české záhady: Záhadné a neuvěřitelné jevy dávné a nedávné minulosti Otomar Dvořák

Kniha se mi moc líbila, přečetl jsem jí jedním dechem. Zvlášť popis prvních pár záhad mi doslova naháněl mráz po zádech. Líbí se mi, že autor se snaží záhady i vysvětlovat a nabízí k zamyšlení více možností.

04.02.2015 5 z 5

Horem pádem - Kráska v nesnázích - Medvídek - Filmové povídky Horem pádem - Kráska v nesnázích - Medvídek - Filmové povídky Petr Jarchovský

U filmů jsem se bavil více.

28.01.2015 2 z 5

Veřejný písař Veřejný písař Ivan Kraus

Příběhy trošku víc na zamyšlení, než u jiných knih Ivana Krase.

04.01.2015 3 z 5

Hmyz je docela jiný Hmyz je docela jiný Marcel Safír

Úžasná kniha o pozorování hmyzu. Žádné složité přírodovědné termíny. Moc hezky se čte.

02.01.2015 5 z 5

Slovácko sa súdí Slovácko sa súdí Zdeněk Galuška

Příjemné nenáročné čtení v hezkém moravském nářečí.

18.12.2014 4 z 5

Soukromá vzpoura Soukromá vzpoura Karel Hvížďala

Necenzurované odpovědi na otázky o divadlu, o životě, o emigraci o poměrech před rokem 89. Kniha mě moc bavila, dobře se čte a je plná zajímavých a zábavných sitací a příběhů.

12.12.2014 5 z 5

Los a sázka Los a sázka Michal Horáček

Zajímavé skutečnosti o sázení, ale po pravdě jsem se u čtení knihy docela nudil.

08.12.2014 2 z 5

Číslo do nebe Číslo do nebe Ivan Kraus

Příjemné nenáročné čtení. Všechny povídky od Ivana Krause se hezky čtou, jeho smysl pro humor se mi líbí.

30.11.2014 5 z 5

Číslo do nebe Číslo do nebe Ivan Kraus

30.11.2014 5 z 5

Bratrstvo neohrožených Bratrstvo neohrožených Stephen Edward Ambrose

Pěkně sepsané dění o rotě E za druhé světové války. Škoda že v knize není více dobových fotek nebo třeba map.

26.11.2014 4 z 5

Obrázky z Paříže Obrázky z Paříže Jan Šmíd

Příjemné vyprávění o Paříži.

04.11.2014 5 z 5

Návrat Rámy Návrat Rámy Arthur Charles Clarke

První část knihy (100 stran) je hodně zdlouhavá a nudná a skoro bych řekl, že nesouvisí s dějem zbytku knihy. Ten už je pak zajímavější.

22.08.2014 3 z 5

Životní mač Životní mač Jaromír Bosák

Hodně o sportu. Škoda, že se autor nerozepsal víc i o životě.

21.07.2014 3 z 5

Stephen Hawking: Jeho život a dílo Stephen Hawking: Jeho život a dílo Kitty Ferguson

Kniha popisuje jak Hawkingův život, tak některé jeho teorie. Líbilo se mi, jakou formou ji autorka píše a jak je vyprávění ze života prokládáno fyzikou.

09.07.2014 4 z 5