Největší české záhady: Záhadné a neuvěřitelné jevy dávné a nedávné minulosti

Největší české záhady: Záhadné a neuvěřitelné jevy dávné a nedávné minulosti

Autor se setkal s mnoha záhadnými a neuvěřitelnými jevy, z nichž některé se mu s pomocí odborníků podařilo vysvětlit, jiné zůstaly dodnes zahaleny tajemstvím. Do své knihy zařadil jedenáct pozoruhodných případů. Co se skrývá v podzemí Vyšehradu? Existuje prokletí Nuselského mostu? Vybrali si nacisté Lidice náhodně, nebo navázali krvavým aktem na dávné rituály? Co se skrývá za trampskou legendou o tajemném, vraždícím přízraku ze štol a lomů Českého krasu? Je les ve vojenském prostoru Boru u Českých Budějovic prokletý? Co objevili čeští výzkumníci v říši podsvětních démonů? Jak fungovaly tzv. Černé školy zaměřené na výuku magie a tajná "mlynářská bratrstva" ve středověku a na počátku novověku? méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/47_/47241/nejvetsi-ceske-zahady-zahadne-a-neuveritelne-jevy-davne-a-nedavne-minulosti-47241.jpg 3.828
Záhady
Vydáno:, XYZ

malpet

Pěkně strašidelná kniha. Mráz běhá po zádech, hlavně v první půlce knihy.

xxtom
04.02.2015

Kniha se mi moc líbila, přečetl jsem jí jedním dechem. Zvlášť popis prvních pár záhad mi doslova naháněl mráz po zádech. Líbí se mi, že autor se snaží záhady i vysvětlovat a nabízí k zamyšlení více možností.

pfa
31.10.2014

Pohodová čtení mého oblíbeného autora mohu jen doporučit, provede vás příjemným putováním po zemích českých za záhadami, tajemnem a strašidly. Nahlédneme tedy i do světa divů a jevů přírodních sil, naproti tomu i lidských neznalostí, a nebojím se říci často i hloupostí nás prostých lidí. Ale neberte to zle, to jen aby bylo jaksi jasno. Záhady, taje a mrazivá vyprávění mám rád a strašidla mě uklidňujou. Povětšinou, tedy...

[8/10] Literatura faktu; Mytologie a záhady, země české

rose
18.01.2012

Super autor, výborně vybraná témata. Autorovo specifické vidění a interpretace. Není to lehké čtení, ale kdo se trochu zajímá o tuto problematiku, určitě doporučuji.

WEIL
20.08.2011

Jestli jsou zrovna tohle největší záhady na území ČR, tak o tom tedy silně pochybuji.

mýty a legendy pověsti české dějiny záhady duchovní rozvoj fakta a mýty

Otomar Dvořák

Otomar Dvořák