Soukromá vzpoura

Soukromá vzpoura https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/50471/bmid_soukroma-vzpoura-NWS-50471.jpg 4 47 10

Kniha rozhovorů Karla Hvížďaly s hercem Pavlem Landovským o životě, divadle, filmu i politice. Předmluvu napsal Karel Hvížďala. Fotografie v příloze z archivu autora, H. Fierlingerové, M. Novotného a J. Kerharta. Vydala Mladá fronta ve spolupráci s nakladatelstvím Karel Ritter Verlag, Bonn. Vydání druhé (v MF první).

lordchaos
04.04.2023 4 z 5

Musím přiznat, že jsem dostal daleko více, než jsem původně od Lanďáka čekal. V pozitivním slova smyslu.

bazyk21
12.11.2022 5 z 5

Poslouchal jsem jako audioknihu namluvenou pány Hvížďalou a Lábusem a neskutečně jsem si to užil a těch 6 hodin povídání uteklo jako voda a skvěle mi zpestřilo celodenní cestu autem. Landovského historky jsou nejen vtipné, ale i vcelku poučné v kontextu historie Charty 77. Určitě stojí za pozornost.

Badger
24.07.2022 4 z 5

Lanďák byl prostě borec, občas mi vadilo přehnaný drsňáctví, páč jsem si říkal zda to opravdu vyřkl, ale každej sme nějakéj a Lanďák z těch lepších.
Občas už se i moudra opakovala, ale přesto doporučuji jak lidem co ho rádi vidí v jeho rolích, tak lidem co zrovna nefandí bolševikum.

Marplet
22.01.2022 4 z 5

Toto je Prostě dokument o tom, jaký byl Pavel Landovský neuvěřitelný pábitel. Přestože měla tahle knížka své kouzlo hlavně před revolucí, i teď stojí za přečtení, aby si starší člověk vzpomněl a mladší se dozvěděl, jaká absurdní byla ta totalitní doba...pokud se to dá vůbec pochopit.

Pytlík
02.01.2022 3 z 5

Kniha je výborná v pasážích, kde Landovský popisuje život svůj a svých kamarádů umělců. Kniha je nesnesitelná v pasážích, kde se Landovský snaží o filozofování, to jsou prostě bláboly.

Koka
26.09.2020 5 z 5

Skvělé! Doporučuji!

Chajda69
15.08.2018 4 z 5

Landovský není mojí generaci úplně blízký a vnímal jsem ho jen prostřednictvím novinových titulků a zpravodajských relací jako hulváta. I touto cestou bych se mu chtěl velmi omluvit. Formu rozhovorů mám moc rád a Landovský rozhodně má co říci. Ať už jde o jeho život v (nedobrovolné) emigraci, život před emigrací, život s Chartou... inspirativní.

1amu
06.07.2018 4 z 5

Mám rád oba: autora i tázaného. Toho prvního, protože "se umí ptát". Vybírá si k tomu zajímavé lidi a v případě Pavla Landovského máme o zábavu postaráno. Knize vytýkám pouze jediné - hnusný papír, ale co chtít od nakladatele v r.1990 při nákladu 150.000 výtisků, že ano ?
Můj oblíbený mladý Boháček se rozhovořil tak, jak to umí pouze on a já si uvědomil svou občasnou smůlu. Nezažil jsem ho v Činoherním klubu jako "Revizora".

xxtom
12.12.2014 5 z 5

Necenzurované odpovědi na otázky o divadlu, o životě, o emigraci o poměrech před rokem 89. Kniha mě moc bavila, dobře se čte a je plná zajímavých a zábavných sitací a příběhů.

evelinaevelina
31.01.2013

Jedna z prvních knih rozhovorů s disidenty vydaná po sametové revoluci. Už jen proto, že rozhovor je veden se svérázným Landovským, v knize se najde hodně poloh. Témata se mění - divadlo, politika, mládí, disent, kamarádi, zábavné zážitky atd. I styl Landovského vyjadřování přispívá k tomu, že než si to uvědomíte, knihu máte najednou celou přečtenou.

divadlo Charta 77 disent

Autoři knihy