Životní mač

Jaromír Bosák, novinář a jeden z nejpopulárnější sportovních komentátorů u nás, otevřeně hovoří o fotbalu, golfu, komentování, sportu a životě. Knížka je nabitá vtipnými glosami, přesnými postřehy a zásadními postoji i k ožehavým tématům, informační hodnotu zvyšují průlety mistrovstvími světa ve fotbale a olympijskými hrami. Kořením jsou fiktivní rozhovory reportéra s trenéry, jak by vypadat neměly....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/16_/165779/zivotni-mac-165779.jpg 4.127
Literatura naučná, Sport
Vydáno, Knižní klub

Kniha Životní mač

Pan_Skala

Dlouho odkládaná knížka mého komentátorského oblíbence si konečně našla cestu na můj stůl. Přiznám, že jsem čekal něco trošku jinak koncipovaného, ale v konečném výsledku to k tak velké škodě nebylo. Je pravdou, že kolikrát jsem se přistihnul jak to čtu a do toho si v hlavě imituji hlas pana Bosáka.

daniel1895
17.08.2018

Kniha dobře napsaná, jenom škoda, že nedostal více prostoru životní příběh autora, především ta temnější období...

vitez21
19.04.2018

Ano pro mně jsou v současné ČR dva skvělí komentátoři - tím druhým je Robert Záruba. A ten první - Jaromír Bosák, jehož kniha mně neskutečně bavila a přečetl jsem ji celou najednou.

MildeZ
01.09.2016

Naprostá oddechovka a v mnoha případech jsem se s názory autora ztotožnil.

xxtom
21.07.2014

Hodně o sportu. Škoda, že se autor nerozepsal víc i o životě.

Pilou
21.03.2014

Super kniha na odreagování, tedy asi především pro fotbalové fanoušky. Paradoxně zajímavější mi přišla kapitola "O Životě", autor má beletristický talent, měl by se vrhnout na fiction;-)

OldaB
01.01.2014

Příjemné vánoční počtení, Bosák je borec. Hodně se mi líbí, že se nesnaží přes knihu vyřizovat si účty s lidmi, se kterými nenašel společnou řeč.

dalimoni
16.08.2013

Nenáročné čtení. Zajímavé glosy významného sportovního komentátora české televize Míry Bosáka. Patří mezi velmi vytížené a nasazované komentátory posledních 20 let. Autor nechává čtenáře nahlédnout pod pokličku své práce, částečně i svého soukromí. Doplněno zajímavými zážitky z mistrovství světa a Evropy ve fotbale a také z olympijských her. Jeho glosy jsou místy docela vtipné, názory zajímavé. Ne vždy s nimi souhlasím, ale na většinu jeho názorů mám pozitivní náhled. Míra se v knize věnuje především dvěma vášním a to fotbalu a golfu, který v poslední době pronikl na obrazovky české televize a on je jeho hlavním komentátorem. Samozřejmě že zabrousí i do jiných sportů, ale tyto dva hrají dominantní roli v této knize. Kniha určitě potěší sportovní fanoušky, kteří mají možnost nahlédnout do práce sportovních komentátorů a po přečtení zjistí, že to zase není taková pohodička, jak se nám zdá od televizní obrazovky :-D.