Profesor biologie na žebříku

Profesor biologie na žebříku https://www.databazeknih.cz/img/books/78_/7866/profesor-biologie-na.jpg 3 33 8

Sbírka črt, anekdotických postřehů a kratších povídek je nazvána podle poslední z nich. Vznikaly ponejvíce v letech 1951 až 1955. Všímají si byrokratů, alkoholismu, starých předsudků mládeže v zajetí falešné romantiky, kýčařství v umění, šeptandy, komunálů, amerického \"způsobu života\" a jiných záporných jevů naší současnosti, které vidí autor spíš humorným než satiricky nabroušeným pohledem.... celý text

Winoga
11.10.2022 1 z 5

Moc jsem se nenasmál. Beru to spíše jako příklad tvorby dobrého autora, který se snažil tvořit humorné texty pro Dikobraz na začátku padesátých let.

borsalino_csfd
04.09.2021 odpad!

Fakt strašné, nedočetl jsem tu snůšku blábolů, která nebyla ani zábavná ani poučná, jen servilní vůči socialistickému zřízení.

felia
25.03.2018 odpad!

Nepříliš povedená kniha. Pan Jirotka se zřejmě stal servilní vůči režimu

Damato
11.03.2018 1 z 5

I pro mě velké zklamání, to nebyl humorný ale víceméně nudný pohled na tehdejší dobu. Při kritice jsme se však doma shodli na jednom - zřejmě panu Jirotkovi v té době došel humor. Ale i v té době vznikaly kvalitní knihy, pravda většinu z nich vydávala zahraniční vydavatelství.

kara
26.11.2016 1 z 5

Tak tahle knížka mě zklamala.

xxtom
12.05.2016 odpad!

Vážné slabé, nudná komunistická propaganda.

Sandik
15.04.2015 1 z 5

Neuvěřitelné zklamání. Profesor biologie na žebříku je výborem z Jirotkových novinových esejů z padesátých let a je to tedy čistá komunistická agitka, nejen morálně a fakticky odporná, ale navíc většinou ani vtipná. Pokud nejste naprostý masochista, literární historik nebo někdo s podobnými badatelskými zájmy, v žádném případě nečíst!!!

Kačislava
08.08.2011 odpad!

Nechce se mi věřit, že toto napsal autor Saturnina. Hodnotím to jako komunistický žvást, ale beru v úvahu dobu, kdy to vycházelo...