Vzpoura mrtvých

Soubor tří hororových příběhů s prvky sci-fi.Vv povídce Příšerný jezdec se zchátralý motorest stane útočištěm řidiče a stopařky: z pouště však přichází obávaný přízrak. V novele Mrtvý luh se ocitneme v šumavském pohraničí roku 1946, kde se tlupa německých werewolfů střetne s vražednými démony močálů. V titulní novele Vzpoura mrtvých bují v zamořené Zóně podivný, skrytý život. A vědci pověřeni jeho výzkumem, uvíznou ve smrtonosné pasti.......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/54_/5485/vzpoura-mrtvych-5485.jpg 3.753

03.11.2020

3x poviedka s nádychom hororu

NemmamSlov
10.05.2020

" Tak takhle vypadá konec. Takhle je odsouzenci, kterému právě oznámili trest smrti: ještě je živ a zdráv, ještě mu podstatě nic nechybý, ale v duchu již zemřel."

Ďalšie 3 hororové poviedky z edície pevnosť:

1. Příšerný jezdec (2*)

Táto poviedka mala tak silný potenciál a autor to doslova zmrvil. Krásne sa to čítalo, držalo ma to v napätí a zrazu koniec. To ako fakt? Príbeh trošku podobný americkému štýlu Texaský masaker motorovou pílou, až na to že vás tu nekosí prepnutý magor, ale záhadný jazdec, ktorý nenašiel po smrti pokoj v duši. Hrdinu som si ani nestihol obľúbiť, sa to nedalo na tých pár stranách, ale blondínka mi aj pri takom malom počte listov dokázala zvýšiť tlak svojim správaním. Preveľká škoda tochto diela.

2. Mŕtvy luh (3*)

Určite rozsiahlejšie dielo, kde autor dokázal trochu rozvyť charakter postáv. Poviedka sa skladá z dvoch príbehov, pričom jedna časť je písaná v tvare denníka, to je ta úmornejšia. Autor trošku zapojil svoje vedomosti z histórie, čo deju len prospieva. Predovšetkým pasáže v luhu zaujali, kade sa pašeráci snažili preniesť svoj lup. Trošku nacizmu, trošku mágie, celkom dobre skombinované. Dúfam, že sa mi niekedy podarí navštíviť Šumavu.

3. Vzpoura mŕtvych (5*)

Toto bolo podla môjho gusta. Veľa ľuďom sa to nepáči, ale mám rád apokalyptické príbehy a toto je jeden z nich. Mŕtvoli síce neboli chodiaci zombovia, ale ďaleko od toho nemali. Hlavná postava celkom sympaťák, ale viac som si obľúbil šoféra helikoptéry, chrlil celkom podarené hlášky.

RyonMathrin
04.06.2018

Soubor hororových povídek s fantasy námětem oživlých mrtvých byl příjemná oddechovka. Zajímavé nápady, pěkně psané. Obzvlášť mne zamrazilo z povídky Mrtvý luh, popisující podivné věci v šumavském rašeliništi po druhé světové válce.

Svářeč
02.01.2018

Dobrá kniha. První povídka nic moc, ovšem následující Mrtvý luh je atmosferický nářez s opravdu hustou tajuplnou atmosférou. Novela Vzpoura mrtvých zase o něco slabší.

Cryptkeeper
24.05.2017

Celkem povedené povídky. Každá trochu jiná a to jak v žánru,tak v propracovanosti. Bohužel ani o jedné si nemyslim,že by mi zůstala v hlavě a nahlodávala mé emoce.

Franc
11.12.2016

Vzpoura mrtvých je dobrá kniha. Bohužel nemá natolik ostrý háček, který by Vás po zaseknutí nepustil až do poslední stránky. Důvod bych asi viděl v nevyváženosti jednotlivých příběhů.

Jako nejpovedenější bych volil 2 povídku nesoucí název Mrtvý luh. Toto dílo mi jistým způsobem připomnělo Roberta Holdstocka a jeho Ryhopský les. Zajímavý příběh, tajuplné prostředí, neočekávaný konec. Tato povídka je opravdu povedenou a zaslouží si více než plný počet bodů.

Jako protipól bych hodnotil úvodní nesoucí název Příšerný jezdec. S následujícími dvěma neměla nic společného a netuším, proč zrovna ona doplňuje tuto knihu. Jednoduchý příběh, který zrovna v tomto případě nepotvrdil rčení "V jednoduchosti je síla". Právě ona mi krapet "zkazila" dojem z knihy jako celku.

Nicméně na jeden či dva večery Vám večer kniha zpříjemnit může. Zvlášť pokud jí neodložíte po úvodním příznačně pojmenovaném Příšerném jezdci.

minimonisek
17.08.2016

Kniha je taková oddechovka, příběhy byly zajímavé, nejvíc se mi líbil poslední. Knížku jsem četla poměrně dlouho, nějak se mi nepodařilo vtáhnout do děje, tak dávám 3 hvězdičky.

evickakyticka
19.03.2016

První povídka se mi nelíbila, zvlášť "blbá blondýna". Druhá povídka byla o mnoho lepší, dokonce jsem se i příjemně bála, bylo to napínavé, dobře zvolené prostředí i postavy. Zato poslední povídku jsem ani nedočetla, ze začátku se zdála být dobrá, no nakonec působila příliš rozvlekle, zbytečně. Snad by jí slušelo osekat a pak bych ji i dočetla.