xxiixxi xxiixxi komentáře u knih

Dívka, která spadla z nebe Dívka, která spadla z nebe Simon Mawer

Hezký pohled do válečné Francie a praktik tajných služeb, některé situace byly velmi napínavé a dechberoucí.

01.12.2018 5 z 5

Prvorozený: Královský úděl budoucího císaře Karla IV. Prvorozený: Královský úděl budoucího císaře Karla IV. Melita Denková

Myslím, že je to hezky napsané, beru to jako románek, kde jsou hlavní postavy podle motivů skutečných osob. Tak nějak to třeba mohlo být.
Velmi se mi líbilo, že kniha přibližuje i život obyčejných obyvatel ve středověku, objevovla se tam pro mě nová slova a byla i vysvětlena.

07.10.2018 4 z 5

Třpytný dvůr Třpytný dvůr Richelle Mead

Příběh hlavních hrdinů mě příliš nezaujal, oba dva se chovali jak zbohatlí hejskové, i když to vlastně chvílemi bylo naopak :-) Příběh chvílemi s prominutím pitomý. Jediné, co mě nutilo dál číst, byla zvědavost, jak to dopadne s vedlejšími postavami a o těch jsou podle všeho další díl. Ale nevím nevím, zda se do nich pustím. Děj opravdu velmi natahovaný, až jsem se do čtení musela nutit, od autorky se mi velmi líbila Vampýrská akademie, ale ostatní série nemají takový ten náboj.

02.10.2018 2 z 5

Pan Mercedes Pan Mercedes Stephen King

Můj první King, možná jsem nezvolila nejlépe, ale líbilo se mi to. Bylo to plné napětí a klauni a zmrzlináři mě budou dlouho děsit :-)

20.08.2018 5 z 5

Usměvavý muž Usměvavý muž Henning Mankell

Sáhla jsem po ní kvůli obálce a zajímavé anotaci a těšila se na další severské krimi, ale spokojená jsem příliš nebyla. Postavy byla takové nesympatické, věčně naštvané, nelogicky jednaly a akce na konci byla taková překotná. A asi jsem zvyklá na všechny superhrdiny tvrďaky, ale policista, který má trauma z toho, že někoho zabil, snad dokonce padoucha - nevím, nečetla jsem předchozí díly - ve mně nevzbuzoval moc důvěry.
Podle mě nebyl využitý potenciál, který se nabízel v prvních kapitolách.

27.07.2018 3 z 5

Přísaha krve Přísaha krve J. R. Ward (p)

Axe a Elise super, ačkoliv jsem si říkala, jestli tam nebude větší role toho lidského profesora, aby to bylo zajímavější, ale taky dobře. Rhage, Mary a Bitty měli hodně prostoru, pro mě až moc, patří mezi moje méně oblíbené postavy. Rhage by občas zasloužil přes čumák, hlavně jak se zachoval, když byli žáci v nebezpečí (mezi nimi moje oblíbenkyně Novo :-D), jak nepřivolal posily, protože si myslel, že ty jsou potřeba u toho chudáka strýčka Bitty. No, ještě že to dopadlo dobře. Mimochodem strýček Bitty vypadá jako velký sympaťák.

30.09.2017 5 z 5

Jantarové oči Jantarové oči Vilma Kadlečková

Moc se mi líbí vykreslení světa a postav a celý ten těžko čitelný jazyk i nápad. Velkým plusem je česká autorka. Ale z příběhu mám trochu rozporuplné pocity, doufám, že zpětně některé věci pochopím, je totiž třeba knihu číst velmi pečlivě, aby vám nic neuniklo, a to se mi asi nepodařilo.

25.08.2017 4 z 5

Winter Winter Marissa Meyer

Kniha se mi líbila, Winter byla jako postava zajímavá, ale zároveň trochu rozčilující. Děj byl někdy trochu natahovaný a revoluce se nakonec povedla spíš kvůli sérii náhod, ale líbilo se mi, že jsme se konečně mohli pořádně podívat na Měsíc, a jak do sebe další věci konečně zapadaly. Chvílemi to bylo vcelku i brutální, ale to je dobře, všechno nemusí být plné cukrové vaty.

13.03.2017 5 z 5

Zábava na zahradě Zábava na zahradě Mascha Schacht

Moc hezká knížka, obsahuje hodně obrázků a kreseb, tipy, občas nějaký recept. Popisuje moderní trendy - podporu užitečných zvířat na zahradě, pěstování ve vyvýšených záhonech, komunitní a guerilla gardening v Německu. Nic úplně nezbytného to není, ale je příjemné v ní listovat.

27.05.2016 4 z 5

Jídlo na prvním místě Jídlo na prvním místě Dallas Hartwig

Kladně hodnotím více vědecký začátek, celkem i recepty a přidané materiály na konci a také samotný nápad vyřazení a postupného vracení problémových potravin. Naopak mě vytáčely koučinkové hlášky a hlášky, které podceňovaly čtenáře ("Vsadíme se, že tohle jste nevěděli!" a podobné).
Paleo strava by mohla mnoha lidem prospět, i když si také myslím, že maso by nemuselo být v každém jídle. Myslím si, že ideál je někde mezi paleo a raw stravou :-)
Více mě zaujala kniha Primal Blueprint, ale možná to je ovlivněno tím, že to byla moje první kniha na toto téma.

27.05.2016 4 z 5

Král Král J. R. Ward (p)

Z nějakého důvodu nemám Wratha a Beth v oblibě a to se táhne už od prvního dílu. Á navíc v tomto dílu bylo na můj vkus až moc miminkovského patosu, který mi do příběhu o vášnivých upírských zabijácích příliš nesedí, ale další dějové linie (Sola, Selena, Layla) se naštěstí slušně rozjely, takže jsem si nakonec přišla na své.

19.12.2015 4 z 5

Mysl je mocný lékař Mysl je mocný lékař Lissa Rankin

Naprosto souhlasím s předchozím komentářem Kateřiny1011. Kniha na mě udělala opravdu veliký dojem, s autorkou téměř ve všem souhlasím a knihu si zakoupím (zatím ji mám jen půjčenou), protože se k ní hodlám často vracet. Postupem času, jsem sama přišla na to, že mysl velmi ovlivňuje můj zdravotní stav, a tato skvělá kniha mě v tom jen utvrdila. Myslím, že by si ji měl přečíst každý, protože snad každý se v ní musí najít...

01.08.2015 5 z 5

Očistná kúra Master Cleanse Očistná kúra Master Cleanse Tom Woloshyn

Kniha je takzvaně nakopávací, člověk má hned potřebu se sebou něco udělat a vyzkoušet zde tolik vychvalovanou metodu Master cleanse. Autor umí čtenáře zaujmout a chválím i kapitoly navíc, které se týkají terapie barvami nebo masáží Vita-flex, protože jsem se konečně dozvěděla něco nového.

25.01.2015 5 z 5

Sladká droga Sladká droga Martina Fontana

Žádná sláva, čekala jsem, že se něco dozvím o zdravé výživě atd, ale kniha je hodně zaměřena na boj se závislostí, odvykací kúry a cvičení. Také nejsou zmíněny žádné alternativy cukru, stevie je dokonce zatracována, jediné navrhované řešení je zbavit se závislosti a vařit zdravě (ale zároveň varuje před ovocem, protože obsahuje ty ošklivé sacharidy!). Čekala jsem trochu něco odlišného.

19.01.2015 2 z 5

Alchymista Alchymista Paulo Coelho

Trochu moc snové, náboženské a filozofické, ale stejně o několik řádu lepší, než kniha, kterou jsem od Coelha četla před lety. Ale já osobně na vesmír spoléhat nebudu...

13.11.2014 3 z 5

Cress Cress Marissa Meyer

Skvělá kniha, podle mého názoru hodně originální. Líbí se mi jak je každý díl trochu jiný i zajímavá prostředí, v kterých se všechno odehrává. Navíc jsem si docela zamilovala kapitána Thorna, který mě v minulém díle spíš rozčiloval. Kapitoly, kde se objevovala Winter, mne hodně navnadily na další díl.

19.09.2014 5 z 5

Nákupologie Nákupologie Martin Lindstrom

Nebylo to špatné, ale na druhou stranu jsem čekala nějaká šokující odhalení, bohužel ta se ale příliš nekonala. Nevím, jak moc byl můj dojem z knihy ovlivněn tím, že je plná pro mne neznámých amerických značek a výrobků nebo zda to bylo i stylem psaní. Ale je určitě zajímavé si tuto knihu přečíst, abychom si uvědomili, co všechno se dá použít pro propagaci a prodej výrobků.

12.03.2014 3 z 5

Krvavé koleno Krvavé koleno Laurell K. Hamilton

Díl se mi opět líbil, je to fajn zábavné čtení. Chvílemi jsem se trochu ztrácela a nedocházely mi všechny detaily, ale myslím, že u tohoto typu literatury to není ani tolik důležité. V tomto díle vystupují i Elfové se svým půvabem a vyskytovali se tam hodně upíři, kteří jsou pro mě zajímavější než ostatní stvůry.

10.11.2013 5 z 5

Kavárna šílenců Kavárna šílenců Laurell K. Hamilton

Díl byl dějově vydařený, ale opravdu se nevydařil překlad (jiné názvy podniků a hlavně ti Animátoři, byl velmi ošklivý tvar) a na můj vkus obsahoval i mnoho překlepů

27.10.2013 5 z 5

Rozesmátá mrtvola Rozesmátá mrtvola Laurell K. Hamilton

Dobrý díl, několikrát jsem se i zasmála. Jen nejsem velkým příznivcem detektivek, ale spíš romantiky, takže stále napjatě čekám na nějaký Anitin vztah :-) Akce i popisy ohledávání místa činu jsou pěkně popsané.

08.10.2013 4 z 5