xxiixxi xxiixxi komentáře u knih

Anna krví oděná Anna krví oděná Kendare Blake

Bohužel, tady se konalo velké zklamání. Hlavnímu hrdinovi jsem statečného vymítače duchů ani trochu nevěřila, ostatní postavy nebyly moc dobře popsané a navíc se všichni chovali dost nereálně a nelogicky. A ke všemu, slibovaná romantika nestála za řeč, takže jen jedna hvězda za obálku a druhá za celkem zajímavý (ale nevyužitý) námět. Podle komentářů druhý díl také nestojí za moc, takže pro mne je tohle propadák roku.

26.09.2014 2 z 5

Oškliví Oškliví Scott Westerfeld

Velmi se mi líbilo vykreslení civilizace a postav i průběh celého příběhu, velmi mě také zaujali tajemní Rezatci. Závěr byl sice trochu rychlejší, ale těším se na další pokračování. Velmi mě překvapilo, že má více než jedno pokračování, jsem zvědavá, jakým směrem se bude děj ubírat. V Levných knihách lze tuto knihu sehnat za 29 Kč.

23.06.2014 5 z 5

Móda si to žádá Móda si to žádá Sydney Ross Singer

Kniha značně upoutala moji pozornost a přivedla mě k zamyšlení, k čemu vlastně podprsenky slouží a proč si je ženy každý den oblékají... A i přes dosti skeptické vyjádření české lékařky v doslovu (které mě téměř uráželo - četla jsem stokrát horší knihy a nikdo je takto nezpochybňoval) na mne kniha velmi zapůsobila a myslím si, že podprsenky určitě mají nějaký podíl na výskytu rakoviny

17.04.2014 5 z 5

Sophiina volba Sophiina volba William Styron

Knihu jsem četla několik měsíců a nebylo to tím, že by byla špatná, ale právě naopak! Myslím si, že je to jedna z nejlepších knih, které jsem měla tu čest číst, protože dokázala navodit takovou atmosféru, že mi celých 720 stran běhal mráz po zádech a bylo mi přímo nevolno, bála jsem se otočit stránku. Naprosto se mi tento silný příběh dostal pod kůži. Jediná věc, která mě ze začátku dost překvapila, byly Stingovy sexuální představy a zážitky, ale dohromady to všechno vytvořilo ucelený obraz výborného příběhu.

17.02.2014 5 z 5

Provinilé slasti Provinilé slasti Laurell K. Hamilton

Tak po přečtení vím jistě, že jsem objevila další zajímavou sérii. Občas jsem sice trochu tápala, kdo vlastně ovládá koho a jak to ve světě Anity vlastně funguje, ale to patří k prvnímu dílu. Na hrdince se mi líbilo asi vše, i její sbírka tučňáků. Celou dobu jsem podvědomě čekala na nějaký románek, ale i bez toho to bylo OK, možná to celé bylo dokonce více uvěřitelnější, než kdyby na desáté stránce skončila s někým v posteli :-)

09.09.2013 5 z 5

Nespoutaný milenec Nespoutaný milenec J. R. Ward (p)

Tak dvě třetiny knihy se mi vážně moc líbily. Vishousova matka pro mě byla opravdu překvapením. Jane jsem si oblíbila, protože byla taková rozumná, pak jsem ji i oplakala. Konec se mi zrovna dvakrát nezamlouval, i když to vlastně dopadlo celkem dobře, asi nejlépe v rámci možností. Těším se na osudy zbývajících postav.

01.04.2013 5 z 5

Lady Fuckingham Lady Fuckingham Oscar Wilde

O ději nemůže být řeč, takže i když je to tenká knížečka, tak je vlastně až moc dlouhá. Ze začátku je to celkem zajímavé, ale postupně se situace opakují a ke konci to začíná být všechno nechutné. Ale stále lepší než dílka Markýze de Sade.

10.02.2013 3 z 5

Hostitel Hostitel Stephenie Meyer

Z počátku mi trochu trvalo, než jsem se začetla, asi to bylo tím, že mě děsí představa, že by mohli existovat mimozemšťané, kteří nás tímto způsobem obsadí! Ale pak jsem se začetla, jen jsem se pokaždé BÁLA otevřít knihu, jedním důvodem bylo, že jsem se strachovala, že je hledači objeví, a pak jsem taky měla trochu klaustrofobické pocity ze života ve tmě v jeskyních. Ale to je známka toho, že mne příběh pohltil, protože u knížek se zas tak často o hlavní hrdiny nebojím. Konec pěkný, jsem ráda, že většina přežila. Nápad dobrý. Jen nevím, jestli bych chtěla pokračování, v nejlepším se má přestat. . .

30.12.2012 5 z 5

Crescendo Crescendo Becca Fitzpatrick

Váhám, kolik hvězdiček udělit. Na jednu stranu mě kniha po prvním dílu zklamala, ale konec to celkem vylepšil, ale také tam bylo dost nelogických zvratů. A vlastně kolik postav není nadpřirozených? Snad jen Vee a pak ten detektiv. Jinak jsou všichni andělé, padlí andělé, nefilové, potomci nefilů a já nevím, na co jsem ještě zapomněla. A přijde mi, že se tam toho moc nedělo, většina stránek byla plná hádek, lží a výčitek. Čekala jsem víc.
Zatím dám asi 4 hvězdy, ale nevím, jak dlouho si je udrží...

13.12.2012 4 z 5

Stalker Stalker Arkadij Strugackij

To byla tedy atmosféra! To jsem ještě u žádné knihy snad nezažila. Po celou dobu jsem byla napnutá jak struna, husí kůže na celém těle a ani jsem se neodvažovala dýchat! Nic jsem nechápala a knížka mohla být také daleko delší, potenciál tam tedy byl, ale tentokrát to výjimečně beru jako plus.

04.12.2012 5 z 5

Sladký život Sladký život Katie Price

Kniha byla poměrně dost čtivá (nevím, nakolik je to dáno překladem a nakolik je to umem Jordan) a potřetí se setkáváme s Angel, tentokrát je v knize trochu méně pozlátka slávy a více citů.
Doufala jsem, že příběh skončí šťastně, ale zároveň také že Angel z toho nějak elegantně vybruslí. To se tedy příliš nesplnilo a kniha obsahovala snad všechna klišé, které mám spojená se vztahem, nevěrou a svatbou.
Ale stejně jsou pro mě knihy Katie Price takové pěkné odpočinkové čtení. Doufám, že ještě něco napíše.

27.11.2012 4 z 5

Prokletý maturiťák Prokletý maturiťák Stephenie Meyer

Za mě tedy tato kniha opravdu ne. Po přečtení se cítím dost deprimovaná, ani jedna z povídek neskončila dobře. Navíc to bylo opravdu velmi pubertální, hlavně první dvě povídky. První, Likvidátorčina dcera, podle mě chtěla být hrozně cool, ale vyznělo to úplně přiblble. Kytička na ruku mi nahnala trochu mrazení, ale hlavní hrdinku bych vlastnoručně uškrtila a celé to byl dost hloupý příběh. Smrťák se mi naopak celkem líbil, až na to že skončil tak v polovině vyprávění, než bych uvítala. Přísně tajné - no nenadchne neurazí. Peklo na zemi bylo určitě o level výš... Ale celkově nicmoc, čekala jsem daleko víc - možná tajemno, ale hlavně romantiku a možná nějaké ty přípravy na ples atd, přitom ten byl většinou jen záminkou k udělání nějaké blázniviny.

01.11.2012 2 z 5

Dva meče Dva meče Karolina Limrová

Souhlasím s Majdule, také mě to vyřešení zápletky překvapilo, doufala jsem, že to vyřeší nějak nápaditěji :-)
Oproti prvnímu dílu přibylo akce a ubylo vzdychání :-) Ale přesně to vzdychání jsem na minulém díle tolik milovala. Ale i tento díl se naprosto trefil do mé krevní skupiny a je silně návykový, přečetla jsem ho za půl dne. A i když u knih většinou nebrečím, tak tady jsem probrečela tak čtvrtinu.
Moc se mi líbí autorčin styl psaní, ich forma a to jak je kniha rozdělená na myšlenky hlavní hrdinky a hlavního hrdiny, které se pravidelně střídají, takže máme na situaci pohled z obou stran. Doufám, že vyjde brzy další díl a autorka napíše ještě spoustu románů, protože její knížky patří k tomu nejlepšímu, co jsem četla. Žádné složité zápletky, slovní obraty nebo dusivá atmosféra. Ale oddychová četba to také není, protože jsem knížku musela dočíst na úkor spánku :-) Dokonce jsem uvažovala, že si knihy koupím, a to je již co říct, protože kupování knih je bohužel naprosto mimo můj rozpočet a jsem odkázaná na městskou knihovnu.

31.10.2012 5 z 5

Sukuby to rády horké Sukuby to rády horké Jill Myles

Opravdu odpočinková porno literatura, žádný logický děj v tom nehledejte. Hlavní hrdinka je opravdu jednoduchá a někdy by si zasloužila pěstí. Častokrát jsem si přála, aby už mlčela a dělala to, co umí :-D Ovšem její milenci se mi zamlouvali. Erotické scény přidaly nějakou tu hvězdu. Ale rušivě na mě působila sprostá slova.

02.10.2012 4 z 5

Trápení Trápení Richelle Mead

Tato kniha určitě nebude patřit mezi mé nejoblíbenější knihy, nebyla vysloveně špatná, ale není to (alespoň pro mne) kniha, kterou přečtu za den. Trochu jsem se ztrácela v tom, kdo je vlastně na straně dobra a kdo na straně zla, kdo tomu všemu vlastně velí a pár dalších věcí mi trochu vrtalo hlavou :-) Ale nápad napsat hlavní hrdinku jako postavu, která připravuje smrtelníky o duši, se mi velmi líbil, stejně jako prostředí knihkupectví, které zrovna není v dnešních knihách obvyklé.
Jinak naprosto souhlasím s netty.vanity, vysvětlení některých skutečností, jako proč se anděl kamarádíčkuje s démonem a nikomu to nevadí, mi tam chybělo. No třeba se to dozvíme v dalších dílech (doufám v to :-) )
Ale závěr, kde je popsaná velká láska a taky naděje, mne velice dojal. Andělé nikdy nelžou :-)

07.08.2012 4 z 5

Páni mají radši Sukuby Páni mají radši Sukuby Jill Myles

Opravdu je to spíše porno literatura, děj mi přišel velice jednoduchý a určitě by se na něm autorka mohla více vyřádit, ale erotické scény byly napsány velmi dobře. Jenom některé dialogy byly dost kostrbaté, nevím, zda to bylo způsobené překladem, ale pro mě docela rušivé. Ale na dovolenou v podstatě ideální čtení :-)

22.07.2012 4 z 5

Emma Emma Jane Austen

Bohužel, tato kniha se mi četla špatně a nenadchla mne :-( Špatně se mi orientovalo, kde kdo bydlí a s kým je příbuzný, také rozlišení na pana Knightleyho a na Johna Knightleyho mne mátlo. Příliš dlouhá kniha (530 stránek), kde se vlastně tak 430 stránek nic zvláštního nedělo, je to jen snůška klepů, předsudků a lichotek. Čekala jsem nějakou velkou lásku, ale 450 stránek hrdinka tvrdí, že se nikdy nevdá a pak se během pár stránek stačí zasnoubit a vdát. Takové nemastné neslané, neoblíbila jsem si žádnou z postav. Navíc jsem měla nějaké divné vydání, občas byla příjmení v češtině (s háčky)! a chyběly mezery, což mi také kazilo dojem ze čtení.

11.04.2012 2 z 5

Sál smrti Sál smrti Peter May

Audiokniha:
Mám tyhle čínské romány ráda hlavně pro jejich popis čínské společnosti, zvyků a reálií. Zločiny mi vždycky zavání trochu konspiracemi a spiknutím celého širého světa atd, ale dobrá, prostě to k těmto knihám patří. Líbí se mi vyšetřování zločinů a lékařské prostředí. Hlavní hrdinové jsou na facku, jako v předchozích dílech, a stále mi přijde Margaret jako rozmazlené děcko. Naštěstí audioknižní interpreti a zvukové kulisy jsou perfektní. Největší plus je tedy ta Čína, jinak si s autorem bohužel nerozumíme, škoda.

11.11.2021

Zběsilost krve Zběsilost krve J. R. Ward (p)

Možná už jsem wardovskými upíry přesycená, ale prostě mne to moc nebavilo, lepší hodnocení dávám spíš díky nostalgii a předchozím dílům. Všechno šlo podle obvyklého mustru - zamilují se, nechtějí se, chtějí se, rozhádají se, chtějí se... :-D A Novo a Peyton mě prostě zklamali, Saxton to měl celkem lehké a autorce jsem to tentokrát prostě nezbaštila :-)

14.04.2019 3 z 5

Sběratel motýlů Sběratel motýlů Dot Hutchison

(Audiokniha)
Mrazivé čtení, jako poslech velmi napínavé, kdyby nebylo konce se Sophii, tak by mi asi spadla brada a nechápala bych předchozí komentáře přede mnou. Ale i tak mi připadá, že jsem četla jinou knihu než ostatní :-) Mně to právě přišlo až moc reálné a uvěřitelné, když tedy budu předpokládat, že část hlavních hrdinů byli psychopaté a zbytek byl více či méně narušený. Trochu lituji, že jsou další díly. Knihy, které nemají pokračování, mají pro mě svoje kouzlo a většinou je stejně nejlepší ten první díl.

10.01.2019 5 z 5