Witta Witta komentáře u knih

Před spaním pro děti ideální. Tak akorát dlouhý příběhy, u kterých jsme se nejednou pobavili.

10.03.2020 4 z 5

Zahrada Zahrada Jiří Trnka

Škoda, že jsme knihu četli až po návštěvě výstavy Jiřího Trnky v Kutné Hoře, s předem načtenou knihou bychom si výstavu užili ještě daleko více. I tak jak výstava, tak kniha, jsou něčím na co se nezapomíná.

12.04.2020 5 z 5

Jena z nejlepších knih co jsem kdy četl- stále se chystám přečíst si ji znovu, ale je těžké se k tomu dostat, když je tolik skvělých knížek, které jsem ještě nečetl..:-)

30.10.2014 5 z 5

Podivný případ se psem Podivný případ se psem Mark Haddon

Jedna z prvních knížek, které jsem přečetl v angličtině a musím přiznat, že jsem byl sám překvapen jak dobře se to dá číst v originále.

30.10.2014 4 z 5

Čtyři roční doby Čtyři roční doby Stephen King

Tohle prostě nemá chybu- když si vezmete v potaz, že jsou zde čtyři různé povídky, každá je jiná a přesto je každá bezchybná a poutavá, nutí mě to k zamyšlení nad Kingovým potenciálem, který, zdá se, je nekonečný. Dalším nesporným měřítkem kvality této knihy, je fakt, že hned tři ze čtyř povídech byly následně zfilmovány a to vesměs velmi kvalitně, čemuž odpovídá i hodnocení těchto filmů. Nejvíce se mi samozřejmě líbily povídky Shawshank a Tělo, což může být dáno i tím, že se mi velmi líbily i oba filmy, nejméně mě naopak zaujala Dýchací metoda.

29.10.2014 5 z 5

Vrána Vrána James O’Barr

Z komiksu je cítit jak moc to muselo být pro Jamese bolestivé, což tomu dodává ještě větší rozměr. Komiksů už jsem pár přečetl, tenhle je opravdu jiný, jak obrazově, tak pocitově.

20.01.2015 4 z 5

Běh o život Běh o život Richard Bachman (p)

Je až s podivem jak z předlohy, která je skvělá, mohl vzniknout film, který je neuvěřitelně špatný. Zřejmě je to dáno tím, že ve filmu zůstaly z původní knihy pouze jména postav, jinak byl děj kompletně změněn. No nic, v každém případě knížka je skvělá, hlavně ten závěr je strhující.

07.08.2014

Harry Potter a Fénixův řád Harry Potter a Fénixův řád J. K. Rowling (p)

Jednoznačně nejslabší díl z celé dosavadní série, čemuž odpovídala tentokrát mimořádně dlouhá doba čtení. Chyběla mi tam nějaká zásadní příběhová linie, tenhle díl pro mě prostě neměl tu správnou atmosféru. Chci se ještě podívat na film, uvidím jaký dojem ve mně zanechá.

27.05.2014 3 z 5

Paměti starého chlapáka Paměti starého chlapáka Charles Bukowski

Celkově nevyvážený, vyjímečně jsem měl problém to dočíst..

25.06.2018 2 z 5

Odd a mraziví obři Odd a mraziví obři Neil Gaiman

Moc hezká oddychovka, tohle jsem dal výjimečně i v originále.

12.04.2020 5 z 5

Příběh 47 róninů Příběh 47 róninů John Allyn

Do komiksu zpracovaná legenda o hrdinském činu z japonské historie.

12.04.2020 4 z 5

Peklo blízko nebe Peklo blízko nebe Jon Krakauer

Přečteno za tři dny, od této knihy se nedá odtrhnout.

02.01.2020 5 z 5

Karpatské hry Karpatské hry Miloslav Nevrlý

Zvláštně psané, ale mně se to celkem líbilo.

04.11.2019 4 z 5

Karlík a továrna na čokoládu Karlík a továrna na čokoládu Roald Dahl

Jakkoliv mám Roalda rád, tohle není moje oblíbená knížka, přestože film patří k tomu lepšímu co na základě knížek RD vzniklo.

23.09.2019 3 z 5

Parker: Lovec Parker: Lovec Richard Stark (p)

Jak už zde zaznělo, je potřeba si zvyknout na poněkud netradiční kresbu, ale ona se k tomu příběhu docela dobře hodí.

29.01.2019 4 z 5

Batman: Ticho: Kniha první Batman: Ticho: Kniha první Jeph Loeb

Našlapaný a fakt dobrý, ty kresby jsou úžasný, občas jsem hledal detaily, který na první pohled nejsou vidět, a našel jich překvapivě hodně.

29.01.2019 4 z 5

Spider-Man Spider-Man Joseph Michael Straczynski

Moc se mi líbila úvodní část, celkově je to lepší průměr, osobně mám radši ty příběhové části než akčňáky.

21.10.2018 4 z 5

300 300 Frank Miller

Není potřeba se bavit o historické výpovědi, o tom to opravdu není, ale jako zábava podaná formou komiksu je to pecka.

10.01.2018 5 z 5

Báje & odlesky I Báje & odlesky I Neil Gaiman

Nějak mě to úplně neoslovilo, fakt jsem se do toho příliš nezačetl..

24.11.2014 3 z 5

Danny, mistr světa Danny, mistr světa Roald Dahl

Jedna z těch lepších knížek z dětství, která se koneckonců dobře čte i dnes:-)

30.10.2014 5 z 5