Danny, mistr světa

Prozradím ti nejhlubší a nejtemnější tajemství svého života... Danny má svého tatínka nadevše rád, ale hluboce ho zasáhne, když se dozví, že otec je na štíru se zákonem. I dospělí někdy porušují pravidla, ale Danny je hluboce přesvědčen, že tatínek je laskavý, dobrý a chytrý člověk, který má spoustu úžasných nápadů. A tak spolu s ním vymyslí neuvěřitelně smělý a nebezpečný plán!...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/32_/3240/danny-mistr-sveta-3240.jpg 4.3116
Literatura světová, Pro děti a mládež, Příběhy
Vydáno:, Knižní klub

Danny the champion of the world (1975)

Kniha Danny, mistr světa

driftcz
17.09.2018

POZOR SPOILER

Roald Dahl Quentin Blake Děj se odehrává v malé maringotce uprostřed polí. Hlavní postavy jsou Danny a jeho táta. Zápletka je v tom, že se Danny jednou probudil uprostřed noci a zjistil, že jeho táta není v maringotce. Což normálně v tuto dobu je v maringotce. Tak se šel podívat ven, ale tam taky nebyl. A to bylo už fakt divný. Šel ven a čekal a čekal a byl hrozně unavený, ale bál se, že se mu něco stalo. Proto počkal na tátu asi tři hodiny, pak slyšel kroky bliž a bliž a bliž. Viděl vycházející postavu ze tmy a poznal, že je to jeho táta. Běžel za ním a ptal se ho, kde byl. Táta mu řekl pravdu, že je pytlák. Tak to celé začalo. Zaujala mě poslední část knížky, kdy i Danny šel pytlačit a díky jeho technice unesli 120 bažantů, a to je hodně. Aspoň podle mě. Dávám 5 hvězd protože to je moc zajímavá a zábavná knížka.*****

kamibe
16.09.2018

Velmi ráda čtu Dahlovy příběhy pro děti. A tento je obzvláště krásný, protože to je nádherný chvalozpěv na úžasného otce.
A vyprávět dítěti před spaním pohádku na pokračování považuji za opravdu skvělý nápad.

lenamor
31.07.2017

Roald Dahl je naprosto úžasný spisovatel s obrovskou představivostí a tahle knížka jen potvrzuje jeho talent. Super knížka nejen pro děti

Liliana2006
14.07.2017

Přečteno jedním dechem taková oddychovka skoro jako babička drsňačka .

psomil
13.05.2017

ROALDA DAHLA MÁM JAKO SPISOVATELE NEJRADĚJI
PROTOŽE KAŽDÁ JEHO KNIHA JE FANTASTICKÁ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Pawlisman
08.03.2017

Spíše povídka o jednom velkém lovu. Krásný popis a vhled do dětskéí duše, od tohoto by to chtělo celou knihu - vyprávění chlapce Dannyho a jeho otce. Další a další dobrodružné výpravy. Skousnutelné čtení i pro dospělé.

Morčička
25.12.2016

Krásná kniha. Ale asi se mi líbil víc Karlík a továrna na čokoládu.

Karcoolka2210
20.07.2016

Prečítané a je to Dahl, ktorý to zasa dal. Teda, u mňa už asi žiadna jeho kniha neprekoná Karlíka a továreň na čokoládu, ale príbeh o Dannym a jeho otcovi bol super. Odporúčam nie len pre deti, ale aj rodičov. :)