witko Online witko komentáře u knih

Magie pro každého Magie pro každého Jiří Pavlovský

Svižné, akční, výborné hlášky a ještě lepší postavy. Co víc si přát?

24.08.2013 4 z 5

Lars pod palbou Lars pod palbou Daniel Gris

Další Lars opět utekl jako voda. Baví mne autorovi hlášky a přirovnání, Mě by tahle spojení ani nenapadla.

20.12.2023 5 z 5

Lars útočí Lars útočí Daniel Gris

Ani jsem se nenadál a kniha byla přečtena na jeden zátah. Dobrý, svižný děj. To je radost číst.

19.12.2023 5 z 5

Co to žere a kde to spí Co to žere a kde to spí Petr Heteša

Tato hrdinka od Heteši mi padla do oka. Sice to není tak nahláškované jako většina jeho knih, ale příběh mne velmi zaujal a moc jsme si čtení užil. Tenhle autor mě prostě umí pořádně zaujmout a pobavit. Těším se na další knihu.

01.11.2023 5 z 5

Příběh kovu 1 Příběh kovu 1 Michael Newchop

Pomalejší rozjezd, na Pu-mě už to trochu odsejpá. Co mne ale při čtení hodně rušilo, byly i kolikrát zbytečné vysvětlivky pod čarou. Ty bych rozhodně ubral, jinak zajímavý nápad.

20.02.2023 4 z 5

Rytmus války Rytmus války Brandon Sanderson

Do světa Rošáru se rád zase vrátím. I když knihy mají poměrně dost stránek, čte se to skoro samo a neřekl bych, že tam jsou hluchá místa. Nepřestává mne udivovat autorova fantazie.

09.02.2023 5 z 5

Skryté dimenze Skryté dimenze Jiří Mazurek

Chvilkama mi to přišlo, jako kdyby to psali dva různí autoři. Ze začátku hodně chytlavý a akční, v poslední třetině se to v některých pasážích vleklo. Někdy toporné dialogy a podruhé zase měli mezi Sam a Alexem šmrnc. Jinak celkem zajímavé scifíčko.

07.12.2022 3 z 5

Vrstva ticha Vrstva ticha Vilma Kadlečková

Neuvěřitelné jak autorka dokáže držet laťku tak vysoko. Už teď se tato sága stala mou srdeční záležitostí.

04.07.2022 5 z 5

Hon na lovce Hon na lovce George R. R. Martin

Kniha, která vznikala téměř 30 let a podíleli se na ni tři autoři. Za mě téměř dokonale popsaná planeta s její faunou a flórou. Dobrý dobrodružný příběh. Škoda že není nějaké další pokračování. Zajímal by mne vztah skrývajících se mimozemšťanů a Enyjánců.

10.02.2022 4 z 5

Lars láme kosti Lars láme kosti Daniel Gris

Tak jsem dočetl druhý díl a cítím se podvedený jako čtenář. První díl končí tak otevřeně, že jsem byl zvědavý jak z té situace Lars vybruslí a že se teď dozvím jak. Bohužel, sloužilo to jen k nalákání na další díl. Ten bych si přečetl i bez té mrkve na konci klacku.
I druhý díl mě bavil, ale převládá zklamaní, že jsem se nedozvěděl, co jsem vědět chtěl. V každém případě má Lars dobré známé, kteří mu více méně často pomáhají, jinak by to asi nezvládnul. Tak uvidím v dalším díle, koho nám představí.

01.02.2022 4 z 5

Ve stínu slunce Ve stínu slunce Jakub Mařík

Po pochvalných ohlasech jsem byl velmi zvědavý na tuto knihu. Zdařilá space opera s lehkým nádechem krimi. Vesmírné souboje i ty vně kosmické lodě mne velmi bavily.
Řekl bych, že v našich vodách se objevila konkurence J.Kotouče. Díky za ni.

19.04.2021 5 z 5

Dopisy mrtvých Dopisy mrtvých Luca Veste

U mne autor zabodoval tajemnou minulostí Davida, která mě zajímala snad víc než kdo je onen experimentátor. Dobře se mi to četlo.

14.01.2021 5 z 5

Advokát Advokát Václav Láska

Knihu jsem, začal číst až po té, co jsem viděl v TV dvoudílný film na její motiv. Jaké bylo překvapení, že film s knihou neměl nic společného krom hlavního hrdiny.
Nicméně četba mne velmi bavila, líčila velmi uvěřitelně, co se asi klidně může v naší společnosti dít. Jestli bude další díl, určitě ho neminu.

07.02.2020 4 z 5

Zelená míle Zelená míle Stephen King

Uvěřitelný příběh o neuvěřitelných věcech. King mne místama přesvědčil, že čtu opravdové vzomínky dozorce. Po přečtení knihy mám chuť podívat se znovu na film.

01.06.2019 5 z 5

Inspektor Prevít Inspektor Prevít František Niedl

Niedl mne baví a stejně tak jeho detektiv. Jsem rád, že bude další pokračování a těším se na další setkání s Prévitem.

27.05.2019 4 z 5

Kroky vraha Kroky vraha Michaela Klevisová

Ze začátku mi vadilo mnoho postav, ale na konci jsem to autorce odpustil. Některé linie vyprávění byly spíše pro moje matení, abych jen tak nepřišel na vraha a jeho motiv. Nakonec to vše tak nějak do sebe zapadlo a nebyla to špatná krimi.

01.05.2019 3 z 5

Žádná chvíle není poslední Žádná chvíle není poslední Petr Heteša

Moc jsem se těšil na návrat do Hetešova Balimore. Jako vždy mne moc bavila akce a hlavně dialogy. Konec jsem si představoval trošku akčněji, ale proč ne. Trošku mi trvalo, než jsem s tím zakončením vyrovnal, nicméně už se těším na další autorovu knihu.

28.01.2019 4 z 5

Kartosský gambit Kartosský gambit V. Mahaněnko (p)

Slvělá jizda pokračuje. Už se nemohu dočkat až načnu další díl. (tu hru chci hrát!)

30.10.2018 5 z 5

Jiný svět Jiný svět Dmitrij Rus

Další kniha LitRPG a zdá se, že jsem si našel další oblíbený podžánr. Četlo se to skvěle, až jsem se bál, že zůstanu v knize uvězněn navždy, jako Vtažený.

03.05.2018 5 z 5

Poslední batalion Poslední batalion František Niedl

Mé první setkáni s autorem a rozhodně nebylo poslední. Při popisu 1sv. války, jsem si vzpomněl na moji učitelku dějepisu. Moc údajů o této době neznám a kniha mi aspoň trošku nastínila tuto nepěknou dobu, kdy poprvé v dějinách umíralo tolik lidí v nesmyslné válce.

11.04.2018 4 z 5