Dopisy mrtvých

kniha od:

Dopisy mrtvých https://www.databazeknih.cz/https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/242860/bmid_dopisy-mrtvych-242860.jpg 3.8 43
Koupit Koupit eknihu Bazar

Detektivové David Murphy a Laura Rossi vyšetřují vraždu studentky univerzity v Liverpoolu. U jejího těla najdou dopis od vraha s podrobnostmi o slavném neetickém psychologickém experimentu. Murphy je přesvědčen, že dopis je pokusem svést vyšetřovatele ze stopy, dokud však není nalezeno více těl s podobnými dopisy. V té době se na druhé straně města Rob Barker, administrativní pracovník univerzity, zabývá svou vlastní ztrátou. Jeho přítelkyně je pohřešovaná téměř rok. A hlavním podezřelým je právě on. Když se dvě zdánlivě nesouvisející události protnou, začíná být zřejmé, že Murphy pronásleduje vraha, kterému už jednou čelil…... celý text

Série:

David Murphy a Laura Rossi 1.


Žánr:
Literatura světová , Detektivky, krimi

Vydáno: , Brána
Originální název:

Dead Gone , 2013


více info...

Komentáře (20)

Komentáře 20 Recenze 0

janelka2
janelka2
01.09.2023 3 z 5

No tak já nějak nevím.. Začátek knihy mě moc nechytil a byl pro mě takový zmatený. V podstatě jsem se nutila číst dál. Pak jsem knihu na nějakou dobu dokonce odložila. Ale řekla jsem si, že to dám :-) Od půlky se ale kniha rozjela a nebyla vůbec špatná. Škoda toho začátku.

moudivlacek
moudivlacek
28.08.2022 4 z 5

Nenechte se odradit podivným začátkem, ze kterého můžete být trochu zmateni. Vše ve správný čas bude odhaleno a vysvětleno. Po tragické osobní události je zas detektiv inspektor Murphy povolán k vyšetřování vraždy. Vražda je dost podivná. Vrah má morbidní zvrhlost a opěvuje bývalé psychology experimentátory, kteří byli pro své zvrácené pokusy odvrženi. Je tu pohřešovaná mladá žena, její přítel nevěří, že by od něj jen tak odešla a neustále po ní pátrá. A vrah je rozhodnut zatím odhalit policii jen tolik, kolik chce sám. Otázkou je, zda Murphy a jeho kolegyně Laura správně pochopí jeho činy a hlavně jeho cíle.... Psychodrama, které mi bude chvíli ležet v žaludku a bude mě nutit k přemýšlení, co je smrt a čeho je člověk všeho schopen... Velmi též oceňuji poznámky autora o sériových vrazích a zájmu lidí o jejich osudy.


kob
kob
20.03.2022 4 z 5

Pečlivě propracovaný příběh, který mě bavil, ale hvězdičku ubírám za dalšího labilního detektiva, kterých už je nekonečná řada. Neustále se řeší jeho psychické problémy, které má díky minulosti, ale až ke konci se čtenář asi ve dvou větách dozví, co se mu vlastně stalo.

Atanone
Atanone
11.08.2021 4 z 5

Začátek mě chytil, ale pak už jsem se do čtení musela nutit. Skoky v čase, odbočky...Asi jako když toho váš partner v nejlepším nechá a začne vám vykládat, co bylo nového v práci. Co se stalo komisaři M mě časem začalo zajímat víc, než to, kdo je vrah. Překlad měl podobnou sinusoidu jako děj.
Závěr ovšem korunuje dílo, byla to docela mela. A dávám jednu * navíc za to, že jsem sice uhodla vraha, ale autor mě natolik zblbnul, že jsem svou teorii opustila a nechala se ostudně tahat za fusekli. Uznávám ale, že nebýt ČV, asi bych se to nedozvěděla, protože bych knihu pravděpodobně nedočetla a ušlo by mi celé to překvapení na konec a zajímavý autorův doslov.

Monyel
Monyel
17.07.2021 4 z 5

Na to, že jedná o autorovu prvotinu, je to velmi dobrá kniha. Líbil se mi styl psaní i zápletka. Během čtení jsem několikrát změnila názor na to, kdo byl vrah, nicméně si myslím, že je to tím, že tento žánr nemám více načtený. Jedná se o čtivou, nenáročnou detektivku. Doporučuji zejména nováčkům v krimi žánru.

megamysl1901
megamysl1901
01.07.2021 5 z 5

Parádní detektivka od začátku až do konce. Nedokázala jsem se odtrhnout. 100% doporučuji. Hodnotím 5*.

witko
witko
14.01.2021 5 z 5

U mne autor zabodoval tajemnou minulostí Davida, která mě zajímala snad víc než kdo je onen experimentátor. Dobře se mi to četlo.

jprst
jprst
23.08.2019 5 z 5

Moje první kniha od tohoto autora a hned zajímavé počtení,které dokáže upoutat, proto brzy zkusím ještě nějakou další.

1T0S_
1T0S_
25.12.2018 5 z 5

Výborně zpracovaná detektivka z univerzitního prostředí, která vás nepřestane napínat až do samotného konce...

Postava samotného detektiva je sice tak trošku klišé, ale to se dá překousnout - celkově se jedná o sympaťáka, kterému budete fandit. Vyšetřovatelé jsou místy mírně neschopní, ale myslím si, že je to lepší varianta, než naprostí géniové, kteří ze vzduchu vytvoří bezchybnou teorii.
Univerzitní prostředí knize dodává zajímavou unikátní atmosféru.
Děj také obsahuje velké množství plot-twistů, takže o překvapení nebude nouze.

Příjemné překvapení, 5/5 ;)

Lexa65
Lexa65
18.11.2018

Kniha mě nijak zvlášť nezaujala

Zlatinka.Emilly
Zlatinka.Emilly
07.10.2018 4 z 5

Napínavý děj, žádná zbytečná jména, která by se pletla, prostě dobré čtení. Ale byly momenty, které bych z knihy vymazala. Pořád si nemohu zvyknout na ty násilnosti, které se v knihách popisují. Moc mě bylo líto Roba a nechápala jsem, jak mohl zapadnout do plánu experimentů. Jedna kniha mě přivedla k zamyšlení. Kolika lidem jsem v životě už podala ruku? A možná některý z nich byl vrah. Raději o tom nepřemýšlet. I v této knize se najde ponaučení do života: od nikoho si neber pohoštění, nikdy nevíš, co ti mohl namíchal do pití. A může to být velice věrohodný člověk. Asi bych už měla přestat číst takovéto knihy. Jednu hvězdičku odnímám za brutalitu.

MíšaS.
MíšaS.
06.08.2018 3 z 5

Kniha se mi líbila, námět je skvělý. Ale nemůžu si pomoci, jakmile mi došlo, kdo za tím stojí, a není to zase takové překvapení, nemohla jsem se začíst a dočtení mi trvalo delší dobu.

Drahuš
Drahuš
05.07.2018 5 z 5

Docela mě udivují nízké procenta hodnocení. Kniha byla super, výborná zápletka s psychologickými experimenty a sympatický tým s detektivem s minulostí a hezkou detektivkou. Za mě doporučuji!

PetaZ
PetaZ
17.06.2018 5 z 5

Skvele cteni, nemam co dodat jineho.. Doporucuji

SilvieSisinka
SilvieSisinka
06.05.2018 4 z 5

Kniha se me cetla velice dobre.Zajimavy zaver,skvela zaplatka.Napinave cele ;-)

bk7
bk7
17.02.2018 5 z 5

Parádní zajímavá knížka, trošku mi trvalo se začíst. Příběh se pořád rozvíjí, do poslední chvíle nebylo nic jisté. Zápletka byla překvapující. Určitě doporučuju!

Johhanka79
Johhanka79
12.08.2017 2 z 5

Mohla to být hezká kniha, kdyby... Ano nedočetla jsem. Vzdala jsem. Pan překladatel se vyřádil. Opravdu postel voněla po šampónu s příchutí brusinek.... Představila jsem si vanu a osobu cpoucí se šampónem... a podobných blábolů a hrůz je v knize požehnaně.

Tabby
Tabby
21.07.2017 4 z 5

Pro mě příjemné počtení, napínavé, skvěle promyšlené a zajímavě zpracované.
Občas mi tam vadilo vyprávění, které se týkalo ohledně té ztracené dívky před několika měsíci, ale chápu že to tam být muselo pro dokreslení konce.
Konec byl skvělý a pro mě neočekávaný.

Lenka1981
Lenka1981
27.08.2015 1 z 5

Kniha mě nijak zvlášť nezaujala. Dvě třetiny mi přišly celkem nudné, i když závěr byl překvapivý.

jasmína
jasmína
06.07.2015 5 z 5

Nechápu tak nízké hodnocení, ( naštěstí jsem jej zvýšila ), je pravda, že chvilkama mi přišlo, že policisté opravdu jsou neschopní, ale jnak jsem tento styl detektivky ještě nečetla , a vyhovoval mi !