Dopisy mrtvých

Detektivové David Murphy a Laura Rossi vyšetřují vraždu studentky univerzity v Liverpoolu. U jejího těla najdou dopis od vraha s podrobnostmi o slavném neetickém psychologickém experimentu. Murphy je přesvědčen, že dopis je pokusem svést vyšetřovatele ze stopy, dokud však není nalezeno více těl s podobnými dopisy. V té době se na druhé straně města Rob Barker, administrativní pracovník univerzity, zabývá svou vlastní ztrátou. Jeho přítelkyně je pohřešovaná téměř rok. A hlavním podezřelým je právě on. Když se dvě zdánlivě nesouvisející události protnou, začíná být zřejmé, že Murphy pronásleduje vraha, kterému už jednou čelil…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/242860/big_dopisy-mrtvych-242860.jpg 3.936

David Murphy a Laura Rossi 1.

Literatura světová, Detektivky, krimi

Vydáno: , Brána

Dead Gone, 2013

Kniha Dopisy mrtvých

Atanone
11.08.2021

Začátek mě chytil, ale pak už jsem se do čtení musela nutit. Skoky v čase, odbočky...Asi jako když toho váš partner v nejlepším nechá a začne vám vykládat, co bylo nového v práci. Co se stalo komisaři M mě časem začalo zajímat víc, než to, kdo je vrah. Překlad měl podobnou sinusoidu jako děj.
Závěr ovšem korunuje dílo, byla to docela mela. A dávám jednu * navíc za to, že jsem sice uhodla vraha, ale autor mě natolik zblbnul, že jsem svou teorii opustila a nechala se ostudně tahat za fusekli. Uznávám ale, že nebýt ČV, asi bych se to nedozvěděla, protože bych knihu pravděpodobně nedočetla a ušlo by mi celé to překvapení na konec a zajímavý autorův doslov.

Monyel
17.07.2021

Na to, že jedná o autorovu prvotinu, je to velmi dobrá kniha. Líbil se mi styl psaní i zápletka. Během čtení jsem několikrát změnila názor na to, kdo byl vrah, nicméně si myslím, že je to tím, že tento žánr nemám více načtený. Jedná se o čtivou, nenáročnou detektivku. Doporučuji zejména nováčkům v krimi žánru.

megamysl1901
01.07.2021

Parádní detektivka od začátku až do konce. Nedokázala jsem se odtrhnout. 100% doporučuji. Hodnotím 5*.

witko
14.01.2021

U mne autor zabodoval tajemnou minulostí Davida, která mě zajímala snad víc než kdo je onen experimentátor. Dobře se mi to četlo.

jprst
23.08.2019

Moje první kniha od tohoto autora a hned zajímavé počtení,které dokáže upoutat, proto brzy zkusím ještě nějakou další.

1T0S_
25.12.2018

Výborně zpracovaná detektivka z univerzitního prostředí, která vás nepřestane napínat až do samotného konce...

Postava samotného detektiva je sice tak trošku klišé, ale to se dá překousnout - celkově se jedná o sympaťáka, kterému budete fandit. Vyšetřovatelé jsou místy mírně neschopní, ale myslím si, že je to lepší varianta, než naprostí géniové, kteří ze vzduchu vytvoří bezchybnou teorii.
Univerzitní prostředí knize dodává zajímavou unikátní atmosféru.
Děj také obsahuje velké množství plot-twistů, takže o překvapení nebude nouze.

Příjemné překvapení, 5/5 ;)

Lexa65
18.11.2018

Kniha mě nijak zvlášť nezaujala

Zlatinka.Emilly
07.10.2018

Napínavý děj, žádná zbytečná jména, která by se pletla, prostě dobré čtení. Ale byly momenty, které bych z knihy vymazala. Pořád si nemohu zvyknout na ty násilnosti, které se v knihách popisují. Moc mě bylo líto Roba a nechápala jsem, jak mohl zapadnout do plánu experimentů. Jedna kniha mě přivedla k zamyšlení. Kolika lidem jsem v životě už podala ruku? A možná některý z nich byl vrah. Raději o tom nepřemýšlet. I v této knize se najde ponaučení do života: od nikoho si neber pohoštění, nikdy nevíš, co ti mohl namíchal do pití. A může to být velice věrohodný člověk. Asi bych už měla přestat číst takovéto knihy. Jednu hvězdičku odnímám za brutalitu.