witko witko komentáře u knih

Písečníci a bludný asteroid Písečníci a bludný asteroid Václav Dvořák

I když je to kniha pro děti, nám rodičům se to líbilo. Nechtěl jsem ji porovnávat z Harry Potterem, ale ono to prostě nejde. Příběh je zasazen do sci-fi hávu, ale pořád jsem v tom viděl postavy z již jmenované série. Není to na škodu, naopak mě to bavilo, přirovnávat postavy z této knihy k těm z Harryho. Nevím jestli to byl záměr autora, ale já tam určité podobnosti prostě viděl.
Je to velmi čtivé a chytlo nás to hned, jen to bude asi více lidem připadat jako klon.
Jestli bude pokračování, jednoznačně do toho jdu.

31.05.2021 5 z 5

Krev pro rusalku Krev pro rusalku Kristýna Sněgoňová

Zajímavě pojato soužití lidí a víl. Autorka představila svůj svět, který mě velmi zaujal a dokázal bych si představit i pokračování.

05.05.2021 5 z 5

V ledovém sevření V ledovém sevření Jakub Mařík

Tentokrát posádka lodi Salamis bojuje v jiných podmínkách než je otevřená kosmický prostor. Vlastně tam také, ale jen okrajově. Většina děje se odehrává na nehostinné planetě a musím říct, že autor mne opět překvapil. Velmi čtivé.
Možná jsem udělal chybu v tom, že jsem se do čtení této série pustil před jejím dokončením. Teď nezbývá než čekat na další díl. Tak Jakube, piš, piš, piš!

25.04.2021 5 z 5

Hledání smrti Hledání smrti Miroslav Žamboch

Dostal jsem to, co jsem od tohoto autora čekal. Jako vždy se čte velmi dobře. Těším se na pokračování.

18.09.2019 4 z 5

Popel všechny zarovná Popel všechny zarovná Dominik Dán

Ze začátku jsem se trochu ztracel v časové ose vyprávění. Jinak napsáno až moc uvěřitelně. Určitě si přečtu další knihy tohoto autora.

16.03.2018 5 z 5

Jaksi se mi humor minulé doby zamlouvá více, než ten současný. Tohle je taková klasika a pěkné vzpomínání na tyto dva humoristy.

31.03.2016 5 z 5

Byl by to docela zajímavý příběh v historických kulisách starého Egypta, ale.... musím říci, že Taito s jeho velikým egem mi kazil požitek ze čtení. Tato postava mi vadila čím dál tím víc, jakjsem se blížil ke konci knihy. Nejen že všechno uměl, ale byl téměř ve všem nejlepší, byl nejlepší stavitel, nejrychlejší běžec, nejlepší doktor, rychle se učil cizí jazyky.... Řekl bych, že mi odváděl pozornost od příběhu a několikrát jsem měl tendenci knihu odložit.

03.03.2016 2 z 5

Mráz a hry Mráz a hry Jan Hlávka

Musím říci, že kladných recenzích jsem se toho trošku bál, ale po přečtení knihy musím říct jedině: bomba! Jsem nadmíru spokojen, vynikající světy, postavy a načrtnuté linie. Už se těším na další díl.

18.09.2014 5 z 5

Kdyby to věděla Kdyby to věděla Blake Pierce

Tenhle příběh včetně hlavní hrdinky mě moc neoslovil. Přišlo mi to takové mdlé.

28.03.2024 3 z 5

Lars mele maso Lars mele maso Daniel Gris

Jestli to je poslední Lars tak mi bude docela chybět.

24.12.2023 4 z 5

Program apokalypsy Program apokalypsy Vilma Kadlečková

Tak tohle byla dlouhá cesta. Od prvního dílu jsem příběh hltal a byl fascinován autorčinou představivostí. Další kniha vždy přidala střípek do té velké mozaiky a když se na ni teď podívám jako na celek, musím smeknout pomyslný klobouk. Jsem rád, že jsem tuto ságu našel. Bavila mne.

14.09.2023 5 z 5

Země v troskách Země v troskách Kristýna Sněgoňová

Druhý díl mne bavil o něco více. Tahle série má skvěle vymyšlený svět.

18.11.2022 5 z 5

Pouští Pouští Karel May

Oblíbený autor z mého dětství. Tady nebyla jiná volba, kterého autora dát do této výzvy.
Bohužel po těch letech, kdy jsem to četl jako malý kluk uteklo už hodně vody a ze čtení jsem nebyl už tak unesen jako tenkrát. Vadili mi věci, které jsem dříve neviděl, ale malé čtenáře si myslím, že může oslovit i dnes.

16.03.2022 3 z 5

Tohle byl pro mne očistec číst. Snad to na mě nezanechá nějaké příznaky.

18.03.2021

Juraj Jánošík® proti Dračiemu rádu Juraj Jánošík® proti Dračiemu rádu Svetozár Olovrant

Na to jak, je to krátký příběh, jsem tu knihu četl moc dlouho. Nebavilo mě to a do čtení jsem se nutil. Jura mi jako hrdina k srdci moc nepřirostl. Při tom má autor pěknou fantazii, ale nějak mi to prostě nesedlo.

15.10.2020 2 z 5

Valard & vejce na draka Valard & vejce na draka Jan Marvel Horn (p)

Jsem rád že jsem tuto knihu potkal. Zatím úplně jiná než zbytek fantasy. Moc dobře jsem se při čtení bavil.

19.09.2020 5 z 5

Sovák - Dík za váš smích! Sovák - Dík za váš smích! Slávka Kopecká

Při čtení vzpomínek herce Sováka, jako bych slyšel jeho hlas a několikrát jsem se od srdce zasmál. Asi bych si měl pár takových knížek občas přečíst.

27.03.2018 5 z 5

R.U.R. R.U.R. Karel Čapek

Možný pohled du budoucnosti. Porodnost již nyní klesá, robotizace jede..... Nehezký výhled. Určitě bych tuto hru rád uviděl v divadle.

30.04.2016 4 z 5

Stařec a moře Stařec a moře Ernest Hemingway

Překvapivě dobré čtení. Přiznám se, že jsem tuto kihu do teď nečetl a opět musím poděkovat knižní výzvě. Jo, bylo to hodně dobrý čtení!

08.02.2016 4 z 5

Strana štěstí aneb první parlamentní defenestrace Strana štěstí aneb první parlamentní defenestrace Vlastimil Vondruška

Luxusně oddechové čtení u kterého jsem se krásně odreagoval a dobře pobavil.

19.05.2014 5 z 5