witko witko komentáře u knih

Pouští Pouští Karel May

Oblíbený autor z mého dětství. Tady nebyla jiná volba, kterého autora dát do této výzvy.
Bohužel po těch letech, kdy jsem to četl jako malý kluk uteklo už hodně vody a ze čtení jsem nebyl už tak unesen jako tenkrát. Vadili mi věci, které jsem dříve neviděl, ale malé čtenáře si myslím, že může oslovit i dnes.

16.03.2022 3 z 5

Dravec Dravec Wilbur Smith

Povedený dobrodružný příběh, který má snad vše, co čtenář očekává. Docela by se mi líbilo filmové zpracování.

24.02.2022 4 z 5

Hon na lovce Hon na lovce George R. R. Martin

Kniha, která vznikala téměř 30 let a podíleli se na ni tři autoři. Za mě téměř dokonale popsaná planeta s její faunou a flórou. Dobrý dobrodružný příběh. Škoda že není nějaké další pokračování. Zajímal by mne vztah skrývajících se mimozemšťanů a Enyjánců.

10.02.2022 4 z 5

Lars láme kosti Lars láme kosti Daniel Gris

Tak jsem dočetl druhý díl a cítím se podvedený jako čtenář. První díl končí tak otevřeně, že jsem byl zvědavý jak z té situace Lars vybruslí a že se teď dozvím jak. Bohužel, sloužilo to jen k nalákání na další díl. Ten bych si přečetl i bez té mrkve na konci klacku.
I druhý díl mě bavil, ale převládá zklamaní, že jsem se nedozvěděl, co jsem vědět chtěl. V každém případě má Lars dobré známé, kteří mu více méně často pomáhají, jinak by to asi nezvládnul. Tak uvidím v dalším díle, koho nám představí.

01.02.2022 4 z 5

Boží oko Boží oko James Rollins (p)

Další čtivý napínavý román. Obdivuji autorovu fantazii, kdy umí skloubit určitou historickou událost a na ni naroubovat akční příběh plný dobrodružství a moderní techniky.

31.01.2022 4 z 5

Říkají mi Lars Říkají mi Lars Daniel Gris

Velice dobře se mi to četlo. Trošku jsem předvídal kdo za tím asi je, ale ten otevřený konec mě překvapil. Tak nevím jestli druhý díl bude začínat, tam kde tento skončil. To se brzy dozvím, neboť určitě budu ve četení Larse pokračovat.

26.01.2022 4 z 5

Císařova poslední vůle Císařova poslední vůle Jan Bauer

Vždy, když čtu nějakou takovou to knihu s reálnými postavami z dějin, mám nutkání si hledat další fakta i když vím, že toto je jen autorova fikce.

25.01.2022 3 z 5

Zloděj duší Zloděj duší Clive Barker

Škoda, že jsem tuto knihu neobjevil jako mladší, určitě by mě nadchla více.

14.01.2022 4 z 5

Chlad Chiméry Chlad Chiméry Jan Hlávka

Další strhující děj. Všechny dějové linky mě opět bavily a už se nemohu dočkat na další pokračování.

12.01.2022 5 z 5

Znalost Znalost Adam Ficenec

Pro mě příjemné překvapení. Trochu mi dělá problém pochopit prachovou magii, je to určitě zajímavý způsob a jsem zvědavý na pokračování.

15.11.2021 4 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Hodně mě oslovilo místo, kde se děj odehrává. Žít v této lokalitě nejen ke konci monarchie muselo být těžké a vůbec jsem netušil, že byly takové problémy v soužití dvou národů, o kterém kniha mimo jiné, také pojednává.

25.09.2021 5 z 5

S tomahawkem proti mušketám I. S tomahawkem proti mušketám I. Jiří Černík

Je radost vidět knihu na toto téma od českého autora a ještě v takovéto kvalitě. Neměla by chybět v knihovnách těch, co se o tuto problematiku zajímají

28.08.2021 5 z 5

Johana Johana Iva Hercíková

Krátký vhled do života jedné naší spisovatelky. Kniha ve mě vzbudila větší zájem o ní.

04.06.2021 4 z 5

Písečníci a bludný asteroid Písečníci a bludný asteroid Václav Dvořák

I když je to kniha pro děti, nám rodičům se to líbilo. Nechtěl jsem ji porovnávat z Harry Potterem, ale ono to prostě nejde. Příběh je zasazen do sci-fi hávu, ale pořád jsem v tom viděl postavy z již jmenované série. Není to na škodu, naopak mě to bavilo, přirovnávat postavy z této knihy k těm z Harryho. Nevím jestli to byl záměr autora, ale já tam určité podobnosti prostě viděl.
Je to velmi čtivé a chytlo nás to hned, jen to bude asi více lidem připadat jako klon.
Jestli bude pokračování, jednoznačně do toho jdu.

31.05.2021 5 z 5

Krev pro rusalku Krev pro rusalku Kristýna Sněgoňová

Zajímavě pojato soužití lidí a víl. Autorka představila svůj svět, který mě velmi zaujal a dokázal bych si představit i pokračování.

05.05.2021 5 z 5

V ledovém sevření V ledovém sevření Jakub Mařík

Tentokrát posádka lodi Salamis bojuje v jiných podmínkách než je otevřená kosmický prostor. Vlastně tam také, ale jen okrajově. Většina děje se odehrává na nehostinné planetě a musím říct, že autor mne opět překvapil. Velmi čtivé.
Možná jsem udělal chybu v tom, že jsem se do čtení této série pustil před jejím dokončením. Teď nezbývá než čekat na další díl. Tak Jakube, piš, piš, piš!

25.04.2021 5 z 5

Ve stínu slunce Ve stínu slunce Jakub Mařík

Po pochvalných ohlasech jsem byl velmi zvědavý na tuto knihu. Zdařilá space opera s lehkým nádechem krimi. Vesmírné souboje i ty vně kosmické lodě mne velmi bavily.
Řekl bych, že v našich vodách se objevila konkurence J.Kotouče. Díky za ni.

19.04.2021 5 z 5

Lockdown Lockdown * antologie

Jak už to tak bývá u těchto titulů, ne vše se líbí. Tento výběr povídek je takový slušný průměr.

12.04.2021 3 z 5

Řezník Řezník Jennifer Hillier

Do poloviny mě to moc nebavilo, ale pak se to zlomilo a kniha začala bavit.

09.04.2021 4 z 5

Tohle byl pro mne očistec číst. Snad to na mě nezanechá nějaké příznaky.

18.03.2021