Zloděj duší

Prázdninový dům pana Hooda existoval tisíc let a přivítal ve svém objetí nespočet dětí. Je to místo plné zázraků, blažený koloběh příjemných překvapení a ročních období, místo, kde se vyplní každý dětský rozmar… Není to samozřejmě zadarmo, ale malý Harvey Swick, znuděný svým životem a zlákaný zázraky pana Hooda, nemá čas zvažovat důsledky. Teprve když Dům ukáže své temné stránky – když Harvey zjistí, jaké ubohé bytosti v jeho stínu žijí – začne o svém rozhodnutí pochybovat....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/26909/zlodej-dusi-26909.jpg 4.3139
Sci-fi, Fantasy, Pro děti a mládež

Vydáno: , Mustang

The Thief of Always, 1992

Kniha Zloděj duší

Stanas513
15.10.2019

Krásná knížečka, horůrek pro - náctileté. Já jsem to četla s úsměvem na rtech, protože mě to fakt hodilo do dětství, kdy jsme se strašili různými "bubáky" a vymýšleli si vlastní hororové příběhy.

Norri
30.03.2019

“Velké šedivé zvíře Únor zhltlo Harveyho Swicka zaživa. A bylo to. Pohřbený v břiše toho dusivého měsíce, uvažoval, jestli se vůbec někdy vymotá z těch chladných zákrut, které ho dělily od velikonoc.”

Clive Barker je génius! Moje sbírka jeho knih v češtině je poměrně obsáhlá, ale není kompletní. Proto mě potěšilo, když jsem na Zloděje duší narazil v antikvariátu a koupil si ho za pár desetikorun. Už několik let jsem si žádnou jeho knihu nepřečetl a měl jsem trošku obavu, jestli mě ještě bude bavit tak, jako kdysi. Veškeré obavy byly zbytečné - Barker mě nepřestane bavit nikdy! Zloděj duší je kniha pro děti, ale Barkerův rukopis je v ní jasně čitelný a jeho imaginace a děsivost jsou doslova hmatatelné. Přečetl jsem to doslova jedním dechem a jsem nadšený. Potěšily mě i Barkerovy ilustrace, protože ty tomu dodávají tu správnou atmosféru. A poučení? Buďte rádi za každý den, i když vás rodiče prudí a venku je hnusně!

Jo a existuje to taky jako komiks a já pořád věřím, že mi to spolu v Velkým a tajným show nějaký komiksový nakladatel u nás vydá :-)

len85hor
17.10.2018

skvělá jednohubka na půl dne, moc se mi líbilo :-)

evilunicorn
16.10.2018

Taková útlá knížečka..Ale kolik potěšení mí přinesla!!Paráda :)

špulo
22.07.2018

Pekná moderná rozprávka pre malých aj veľkých. Mohla by sa páčiť aj tým, ktorí bežne fantastiku nečítajú.90%...

Sidonie
10.01.2017

Jako dítěti se mi to líbilo. Taková strašidelná pohádka.

happy-smile
27.12.2016

Moc pěkná a originálně vymyšlená pohádka. Clive Barker má evidentně velkou představovivost, a to jak co se týká vytváření kouzelného světa jako takového, tak také příběhů, které se v něm odehrávají. Nevím ale, jak velkým dětech bych to primárně směřovala, protože některé části byly docela strašidelné.

paja2311
11.11.2015

Dalo se číst,ale spíš dětská.