Zloděj duší

Prázdninový dům pana Hooda existoval tisíc let a přivítal ve svém objetí nespočet dětí. Je to místo plné zázraků, blažený koloběh příjemných překvapení a ročních období, místo, kde se vyplní každý dětský rozmar… Není to samozřejmě zadarmo, ale malý Harvey Swick, znuděný svým životem a zlákaný zázraky pana Hooda, nemá čas zvažovat důsledky. Teprve když Dům ukáže své temné stránky – když Harvey zjistí, jaké ubohé bytosti v jeho stínu žijí – začne o svém rozhodnutí pochybovat....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/26_/26909/zlodej-dusi-26909.jpg 4.3113
Originální název:

The Thief of Always (1992)

Žánr:
Sci-fi, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, Mustang
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (12)

Přidat komentář
špulo
22. července

Pekná moderná rozprávka pre malých aj veľkých. Mohla by sa páčiť aj tým, ktorí bežne fantastiku nečítajú.90%...

Sidonie
10.01.2017

Jako dítěti se mi to líbilo. Taková strašidelná pohádka.

happy-smile
27.12.2016

Moc pěkná a originálně vymyšlená pohádka. Clive Barker má evidentně velkou představovivost, a to jak co se týká vytváření kouzelného světa jako takového, tak také příběhů, které se v něm odehrávají. Nevím ale, jak velkým dětech bych to primárně směřovala, protože některé části byly docela strašidelné.

paja2311
11.11.2015

Dalo se číst,ale spíš dětská.

Stuffinka
13.07.2015

Četla jsem ji jako malá.. přesto dodnes vzpomínám na velmi poutavý děj, který dokáže zaujmout v každém věku.

Falquar
08.05.2014

Nemám horory ráda. Krváky, prosím, ale horory ne. Jsem strašpytel. A přesto se jednou za čas, řekněme tak co čtvrt roku, přistihnu, že otvírám dalšího Stephena Kinga. Chci tu knihu zaklapnout. Nemůžu. Tak čtu. Ke konci jsem zachumlaná v peřině až po bradu, a ať v příběhu figurovalo cokoli, ať už to pak zneškodnili nebo ne, poslouchám svůj byt. Pátrám po jakémkoli nepřirozeném zvuku. Hrozné je to vždycky, horší je to za tmy a nejhorší je to za těch večerů a nocí, kdy doma není nikdo a nic, jenom já.
Byla jsem sama doma a bylo pozdní odpoledne, venku se smrákalo. Na kolenou mi ležel Zloděj duší. Smrděl tak, jak už to občas knihy z veřejné knihovny dělávají, a potměšile se na mě díval. Už jsem zmínila, že nemusím přerostlé hady?
Neochotně jsem zabředla do první stránky.

Musím uznat, že mě Zloděj duší potěšil. Vyprávěl to, co musel, a vyprávěl to tak, že se mi ani na vteřinku nechtělo odtrhnout oči. Musím taky přiznat, že po tom týdnu si toho moc nepamatuji a za pár dalších týdnů si už nevybavím ani to, jak se tahle knížka jmenuje. Vrátím ji do knihovny a zapomenu, že jsem ji kdy četla. Ale v té chvíli, kdy mě tížila na nohou a před očima mi vykreslovala malého statečného chlapce, který se nebál snít, a co víc, chlapce, který se nezdráhal z těch snů procitnout, neexistovalo nic jiného. Byly tam postavy, složené z písmenek a prachu, ale pro těch pár okamžiků živé, živější než já teď a moje rodina ve vedlejším pokoji. Byla tam fantazie, zhuštěná do tvarů a barev kouzel, byla tam síla, ani dobrá, ani zlá, avšak tvárná, a já bych přísahala, že slyším pravidelný tlukot srdce, tichý a vzdálený, ale skutečný. A co víc, byl tam strach, studený jako severní vítr, jako objetí sněhu, který však po chvíli rozehřálo slunce.
Co má mít dobrá kniha? Rozhodně vše, co má Zloděj duší.
Ale něco mi tam chybělo. Něco, co by mě po letech v antikvariátu přimělo říct: "Zdravíčko!"
Přesto nemůžu jinak než tohle ztělesnění dobra a přátelství doporučit každému, komu se myšlenky chvílemi zatoulají až k oblakům.

Kortexo
02.02.2014

Stejně, jako Abarat velmi promyšlený a kreativní román pro všechny generace...

Cripp
04.01.2014

moje první kniha, kterou jsem od Cliva Barkera četl a musím říci, že před circa 15 lety kdy jsem ji četl poprvé ve mně nezanechala takové emoce jako nyní, když jsem si ji přečetl znova. Byl jsem tehdy náctiletý a čtení bylo spíše z donucení, o to jsem radši, že jsem se k ní vrátil. Opravdový skvost na jedno odpoledne. Barker je holt mistr řemesla, rád bych viděl filmové zpracování(i když Koralína tomuto přesně sedí) v režii Burtona nebo Sellicka....

Hactive
07.12.2013

Nejhezčí pohádka, kterou znám :). Miluju horory a tenhle mi přišel v pohádkovém stylu. Neumím to přesně popsat, ale probudilo to ve mě strach dítěte a vyvolalo hodně emocí. Když ve mě vyvolá něco emoce (negativní nebo pozitivní), je to pro mě známka kvality, protože na Vás kniha zapůsobí.

PAVEL z BRNA
12.10.2013

Tahle netypická horová fatasy,s hlubokym skrytým poselsvím, je ve skutečnosti nejděsivějším hororem pro všechny,co život prosnily a neprobudily se k životu. Vynikající.

Petrvs
18.02.2011

Taková ještě o poznání temnější Coralina;
milý horůrek pro (větší) děti.
Atmosférický, hravý, imaginativní a jen malinko (aby se neřeklo) nechutný Barker.
Tim Burton by z toho jistě udělal úžasný snímek...

HanaHikari
02.01.2011

Moje první kniha od Barkera. Úžasná.