Zloděj duší

Prázdninový dům pana Hooda existoval tisíc let a přivítal ve svém objetí nespočet dětí. Je to místo plné zázraků, blažený koloběh příjemných překvapení a ročních období, místo, kde se vyplní každý dětský rozmar… Není to samozřejmě zadarmo, ale malý Harvey Swick, znuděný svým životem a zlákaný zázraky pana Hooda, nemá čas zvažovat důsledky. Teprve když Dům ukáže své temné stránky – když Harvey zjistí, jaké ubohé bytosti v jeho stínu žijí – začne o svém rozhodnutí pochybovat....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/26_/26909/zlodej-dusi-26909.jpg 4.3119

The Thief of Always (1992)

Sci-fi, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, Mustang

Kniha Zloděj duší

Norri

“Velké šedivé zvíře Únor zhltlo Harveyho Swicka zaživa. A bylo to. Pohřbený v břiše toho dusivého měsíce, uvažoval, jestli se vůbec někdy vymotá z těch chladných zákrut, které ho dělily od velikonoc.”

Clive Barker je génius! Moje sbírka jeho knih v češtině je poměrně obsáhlá, ale není kompletní. Proto mě potěšilo, když jsem na Zloděje duší narazil v antikvariátu a koupil si ho za pár desetikorun. Už několik let jsem si žádnou jeho knihu nepřečetl a měl jsem trošku obavu, jestli mě ještě bude bavit tak, jako kdysi. Veškeré obavy byly zbytečné - Barker mě nepřestane bavit nikdy! Zloděj duší je kniha pro děti, ale Barkerův rukopis je v ní jasně čitelný a jeho imaginace a děsivost jsou doslova hmatatelné. Přečetl jsem to doslova jedním dechem a jsem nadšený. Potěšily mě i Barkerovy ilustrace, protože ty tomu dodávají tu správnou atmosféru. A poučení? Buďte rádi za každý den, i když vás rodiče prudí a venku je hnusně!

Jo a existuje to taky jako komiks a já pořád věřím, že mi to spolu v Velkým a tajným show nějaký komiksový nakladatel u nás vydá :-)

len85hor
17.10.2018

skvělá jednohubka na půl dne, moc se mi líbilo :-)

evilunicorn
16.10.2018

Taková útlá knížečka..Ale kolik potěšení mí přinesla!!Paráda :)

špulo
22.07.2018

Pekná moderná rozprávka pre malých aj veľkých. Mohla by sa páčiť aj tým, ktorí bežne fantastiku nečítajú.90%...

Sidonie
10.01.2017

Jako dítěti se mi to líbilo. Taková strašidelná pohádka.

happy-smile
27.12.2016

Moc pěkná a originálně vymyšlená pohádka. Clive Barker má evidentně velkou představovivost, a to jak co se týká vytváření kouzelného světa jako takového, tak také příběhů, které se v něm odehrávají. Nevím ale, jak velkým dětech bych to primárně směřovala, protože některé části byly docela strašidelné.

paja2311
11.11.2015

Dalo se číst,ale spíš dětská.

Stuffinka
13.07.2015

Četla jsem ji jako malá.. přesto dodnes vzpomínám na velmi poutavý děj, který dokáže zaujmout v každém věku.