wir wir komentáře u knih

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Díky této knize byl člověk vtažen do doby ne tak vzdálené a přesto tak dávné. Na příběhu několika generací je popsána historie tohoto kraje. Připomíná mi to autora W. Smithe, ten rovněž na sáze jedné z rodin popisuje ještě mnohem delší časový úsek. Kdo ví, třeba by se autorka mohla “inspirovat”.

Doplňuji, autorka se “inspirovala” a na pulty knihkupectví by měla dorazit “2”.

05.01.2021

Hovor se smrtí Hovor se smrtí Chris Carter

Taková běžná “Carterovina”. Více slov netřeba, kdo jeho knížky zná, ví...

12.05.2020

Objevil jsem Katyň: Unikátní zpověď Čecha, který sloužil u Wehrmachtu Objevil jsem Katyň: Unikátní zpověď Čecha, který sloužil u Wehrmachtu Jan Gomola

Naprostý souhlas s negativními komentáři přede mnou. Do nadpisu je dle mého názoru zcela účelově zahrnuta Katyň, přestože jenom celé této situaci v knize zmínka na dvě věty...
Jako vzpomínky vojáka by knize slušel jiný více reálný název, ale to by se asi kniha příliš neprodávala...

04.10.2017

Katyň: Stalinský masakr a triumf pravdy Katyň: Stalinský masakr a triumf pravdy Allen Paul

Kniha poskytuje poměrně ucelené novodobé dějiny našich sousedů, nejen samotného Katyňského masakru. ¨Čtenář alespoň s minimálními znalostmi 2. světové války si dokáže dát některé okolnosti 2. SV do nových souvislostí. Za mě čistě, osobní názor, po přečtení této knihy: "Jestli má někdo pocit, jak se s námi díky Mnichovské zradě "zametlo", nechť si přečte tuto knihu, zjistí, že některé národy musely zkousnout dle mého mnohem více."

30.10.2016

Souboj na Araluenu Souboj na Araluenu John Flanagan

Myslím, že není potřeba psát více než, Flanagenova klasika.-) Doufám, že v ní bude dále pokračovat.

24.05.2020

Velké maličkosti Velké maličkosti Jodi Picoult

Chvíli mi trvalo se do knihy začíst. Kniha, dle doslovu autorky, splnila svůj účel...Člověk se moc často nezamýšlí nad rasovou segregací v USA.

07.02.2020

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

O co míň slov může člověk ke knize říci, o to víc slz člověk při čtení uronií ..

06.09.2016

Kniha rozhodně nezklamala. Už se chystám na další autorovu knihu. Obě byly zatím super oddcyhvoky .-)

21.06.2016

Knihu jsem spíše proletěla než přečetla, nějak jsem si nedokázala představit, že někdo žije v prostředí, ve kterém popisuje autorka, ... Ale některé tipy nebyly od věci.

14.12.2015

Málo času na život Málo času na život Camille Pagán

Co by člověk dělal v kůži Libby, těžko říct a myslím, že každý ve skrytu duše po přečtení knihy doufá, že to ani nikdy nezjistí...

27.12.2020

Silo Silo Hugh Howey

Začátek pozvolný, ale postupně kniha “nabírá grády”. Zajímavá myšlenka.

06.04.2020

Rukojmí ISIS - Třináct měsíců v zajetí teroristů Rukojmí ISIS - Třináct měsíců v zajetí teroristů Puk Damsgard

Kniha "donutí" člověka přemýšlet nejen nad krutostí věznitelů, ale rovněž i nad přístupem jednotlivých vlád k osvobození rukojmí. Pro mě byl tento aspekt knihy asi více podnětný k přemýšlení než samotné věznění, které je, co do své krutosti v dnešní době již obecně známo.

29.04.2019

IBM a holokaust IBM a holokaust Edwin Black

Kniha poskytuje ‘’jiný pohled na věc’’. Někdy dle mého názoru zbytečně obsáhlá, ale přečtení rozhodně nelituji.

10.01.2018

Svoboda v oblacích - Osudy českého letce RAF Václava Bozděcha a jeho vlčáka Antise Svoboda v oblacích - Osudy českého letce RAF Václava Bozděcha a jeho vlčáka Antise Hamish Ross

Obrovský respekt všem letcům, kteří jsou v knize zmiňováni.

23.07.2016 5 z 5

Vila na Sadové Vila na Sadové Richard Sklář

Čtivá kniha, jejiž přídavná hodnota pro mě tkví ve skutečnosti, že žiju v Ostravě a tudíž si člověk přímo vybavuje jednotlivé místa. Části psané z válečné Ostravy mi odkryli část dějin, o které moc nevím.

03.04.2016 4 z 5

Saturnin Saturnin Zdeněk Jirotka

Jedna z mála knih, kde musím říci, film lepší než kniha. Není to však zapříčiněno knihou, nýbrž báječným filmem.

07.03.2016

Popel popelu Popel popelu Tami Hoag

Knížky je podle mě zbytečně dlouhou, až na koanci chytne větší spád. Nemůžu však říct, že by nebavila, jen se do ní člověk nezačet jedním dechcem.

28.08.2015

Na knize nejvíce oceňuji autorův záměr popsat nejen samotnou nehodu, ale i aspekty, které ji předcházely, ať už politické, tak technologické.

03.01.2021

Lovci Lovci John Flanagan

Tady asi stačí napsat jediné... Flanaganova klasika ... Kdo ho kdy četl a oblíbil si ho, pochopí.

02.04.2020

Příběh české rekordwoman: Zákulisí největšího sportovního skandálu první republiky Příběh české rekordwoman: Zákulisí největšího sportovního skandálu první republiky Pavel Kovář

Kniha přestavuje zajímavý pohled do doby 30. let. Zajímavý je nejen příběh samotné atletky, ale i pohled na sportování žen v té době a obecně na společnost té doby.

21.03.2020