wir wir komentáře u knih

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Díky této knize byl člověk vtažen do doby ne tak vzdálené a přesto tak dávné. Na příběhu několika generací je popsána historie tohoto kraje. Připomíná mi to autora W. Smithe, ten rovněž na sáze jedné z rodin popisuje ještě mnohem delší časový úsek. Kdo ví, třeba by se autorka mohla “inspirovat”.

Doplňuji, autorka se “inspirovala” a na pulty knihkupectví by měla dorazit “2”.

05.01.2021

Na knize nejvíce oceňuji autorův záměr popsat nejen samotnou nehodu, ale i aspekty, které ji předcházely, ať už politické, tak technologické.

03.01.2021

Málo času na život Málo času na život Camille Pagán

Co by člověk dělal v kůži Libby, těžko říct a myslím, že každý ve skrytu duše po přečtení knihy doufá, že to ani nikdy nezjistí...

27.12.2020

Knih z období po”šoa” jsem zatím moc nečetla.Kniha nutí člověka přemýšlet o této části historie, což bez další znalosti nepůjde. Takže na příští rok mám vlastní čtenářskou výzvu .

25.12.2020

Kdo ví? Všeobecné otázky Kdo ví? Všeobecné otázky Sarah Hermanová

Některé kapitoly velmi zajímavé, některé člověk zná, některé pro mě nezajímavé. Celkově vzato, kniha si “prolitnutí” zaslouží.

02.06.2020

Souboj na Araluenu Souboj na Araluenu John Flanagan

Myslím, že není potřeba psát více než, Flanagenova klasika.-) Doufám, že v ní bude dále pokračovat.

24.05.2020

Hovor se smrtí Hovor se smrtí Chris Carter

Taková běžná “Carterovina”. Více slov netřeba, kdo jeho knížky zná, ví...

12.05.2020

Silo Silo Hugh Howey

Začátek pozvolný, ale postupně kniha “nabírá grády”. Zajímavá myšlenka.

06.04.2020

Lovci Lovci John Flanagan

Tady asi stačí napsat jediné... Flanaganova klasika ... Kdo ho kdy četl a oblíbil si ho, pochopí.

02.04.2020

Příběh české rekordwoman: Zákulisí největšího sportovního skandálu první republiky Příběh české rekordwoman: Zákulisí největšího sportovního skandálu první republiky Pavel Kovář

Kniha přestavuje zajímavý pohled do doby 30. let. Zajímavý je nejen příběh samotné atletky, ale i pohled na sportování žen v té době a obecně na společnost té doby.

21.03.2020

Dneska žijeme Dneska žijeme Emmanuelle Pirotte

Dovoluji si nesouhlasit s označením uvedeným na přebalu knihy “strhující příběh “.Tím nemohu říci, že námět knihy nebyl zajímavý, ale pravděpodobně autorův styl psaní mi nesedl natolik, aby mě strhl ...

10.03.2020

Vyděděnci Vyděděnci John Flanagan

Není potřeba sáhodlouhé popisy. “Flanaganovy pohádky pro dospělé”. Po sérii HU přišlo na řadu bratrstvo.-)

01.03.2020

Postřehy z poslední řady Postřehy z poslední řady Neil Gaiman

Autorův styl psaní se nezapře ani v této knize. Leč některé kapitoly jsem přeskakovala, neb pro mě nikdy neznalosti dané knihy nebo autora byly nezajímavé.

22.02.2020

Hlubiny Hlubiny Guillaume Néry

Pohled do světa člověka, který přemýšlí úplně jinak. Některé kapitoly jsem jen “prolítla”, ale kapitoly týkající se samotných ponorů jsem přečetla se zájmem.

09.02.2020

Velké maličkosti Velké maličkosti Jodi Picoult

Chvíli mi trvalo se do knihy začíst. Kniha, dle doslovu autorky, splnila svůj účel...Člověk se moc často nezamýšlí nad rasovou segregací v USA.

07.02.2020

Rukojmí ISIS - Třináct měsíců v zajetí teroristů Rukojmí ISIS - Třináct měsíců v zajetí teroristů Puk Damsgard

Kniha "donutí" člověka přemýšlet nejen nad krutostí věznitelů, ale rovněž i nad přístupem jednotlivých vlád k osvobození rukojmí. Pro mě byl tento aspekt knihy asi více podnětný k přemýšlení než samotné věznění, které je, co do své krutosti v dnešní době již obecně známo.

29.04.2019

Noc Noc Bernard Minier

V některých pasážích možná zbytečně dlouhé, ale jinak knížka fajn, standard hodný tohoto autora.

12.09.2018

IBM a holokaust IBM a holokaust Edwin Black

Kniha poskytuje ‘’jiný pohled na věc’’. Někdy dle mého názoru zbytečně obsáhlá, ale přečtení rozhodně nelituji.

10.01.2018

Objevil jsem Katyň: Unikátní zpověď Čecha, který sloužil u Wehrmachtu Objevil jsem Katyň: Unikátní zpověď Čecha, který sloužil u Wehrmachtu Jan Gomola

Naprostý souhlas s negativními komentáři přede mnou. Do nadpisu je dle mého názoru zcela účelově zahrnuta Katyň, přestože jenom celé této situaci v knize zmínka na dvě věty...
Jako vzpomínky vojáka by knize slušel jiný více reálný název, ale to by se asi kniha příliš neprodávala...

04.10.2017

Propast času Propast času Roman Bureš

Neotřela myšlenka promíchání časových období vývoje planety a to jak "k mamutům", tak i do doby temna r. 2780 (+/-). Kniha má mnoho k zamyšlení z dnešní doby, tak i řadu úsměvných situací, kdy se např. Římané diví, co je to za cestu z jednoho kusu kamene a na co, tam jsou ty bílé pruhy :-) Je to tak skutečné, člověk si říká, že by tomu tak opravdu bylo, kdyby se, zde některý objevil ...

30.01.2017