werick werick komentáře u knih

Norské dřevo Norské dřevo Haruki Murakami

Ze začátku se mi kniha nečetla zrovna lehce, pořád jsem od ní odbíhala a znovu se vracela. Pasáže, kdy Naoko a Tóru spolu chodili městem a mlčeli mne nebavily a celkově to působilo trochu depresivně. Vlastně jsem se začetla až Tóru potkal Midori...jakoby tomu Midori dodala šmrnc ... celkově kniha byla velmi zvláštní, ale jsem ráda, že jsem ji dočetla.

31.10.2022 4 z 5

Hořící měsíc Hořící měsíc Jo Watson

Trochu bláznivá kniha, která se mi velmi líbila a rozhodně jsem se při čtení nenudila :-) super oddechovka

31.10.2022 5 z 5

Purpurový ibišek Purpurový ibišek Chimamanda Ngozi Adichie

Smutný život s despotickým otcem... je jedno odkud pocházíte..... tohle se prostě bohužel děje všude. Čekala jsem trochu jiný příběh...podobný většině z Afrických zemí, ale i když kniha byla o bolesti a utrpení, tak byla jiná než většina o Afrických dívkách a mě se líbila... Za mě poutavé a zajímavé čtení s nepředvídatelným koncem

24.10.2022 5 z 5

Kdo je bez viny Kdo je bez viny Lisa Ballantyne

Knihu jsem četla díky Čtenářské výzvě a musím říct, že se mi velmi líbila. Obě časové linky mne bavili. Příběh Daniela a Minnie působil trochu smutně a zároveň hřejivě u srdíčka. Postava Sebastiana mi byla méně sympatická a musím říct, že od začátku jsem měla jasno, jak kniha dopadne.

24.10.2022 5 z 5

Láska pro samouky Láska pro samouky Barbora Šťastná

Moje první kniha od autorky, a musím se přiznat...moc mě nechytla. Téma...příběh je pro mne zajímavý a čekala jsem spíše vtipnou a veselou knížku, ale bohužel působila na mě spíše smutně a celkově mě nijak nebavila.

21.10.2022 3 z 5

Deník holky z lékárny Deník holky z lékárny Martina Lachnittová

Pro mne příjemná oddechovka, při které se člověk i usměje a dozví se zajímavé věci ohledně jiné profese. Zajímavé historky, že se člověk nestačí divit, co vše práce s lidmi obnáší

17.10.2022 5 z 5

Kdo je bez viny Kdo je bez viny Benjamin Black (p)

Ve čtvrtině knihy, jsem zjistila, že čtu knihu od jiného autora, než jsem původně chtěla :-) Ale nevadí, jinak bych se k ní nejspíš nedostala. Nebyla to špatná detektivka, taková na jedno přečtení...děj pro mne nebyl nudný, ale zároveň ani nijak zvlášť napínavý..zajímavé téma, celkem dobře popsaný děj i postavy :-)

17.10.2022 3 z 5

Tajemství Tajemství Radka Třeštíková

Všichni mají nějaké tajemství...od knížky jsem v podstatě nic nečekala, a musím říct, že mě celkem bavila...první část knihy byla pro mne zajímavější než ta druhá, ale i tak ve mne vzbudila touhu zjistit, co se vlastně stalo.

01.09.2022 4 z 5

Číst, snít a milovat Číst, snít a milovat Abbi Waxman

Tuhle knihu jsem si pořídila kvůli obálce a dlouho ji odkládala s tím, že si ji na dovolené možná přečtu. A dobře jsem udělala :-) Z počátku jsem si říkala, že to asi není nic pro mne, ale po pár přečtených stránkách se mi kniha začala líbit :-) Hlavní hrdinka Nina je trochu divná, a tím se pro mne kniha stala zajímavou. Nechybí humor a zajímavý vývoj příběhu :-)

23.08.2022 4 z 5

Rodinné klubko Rodinné klubko Táňa Keleová-Vasilková

Pěkný příběh, ze života. Vše je v naprostém pořádku, a pak se najednou vše postupně začně bortit...příběh neurazí, nenadchne...pro někoho blízké, pro někoho nezajímavé

23.08.2022 4 z 5

Tereza Tereza Magda Váňová

Knížka se mi moc líbila, přečetla jsem ji jedním dechem. Příběh ze života, který rozhodně nenudil. Někdo se v tom najde a někdo srovnává se svým životem :-) Moje první knížka od autorky, a rozhodně ne poslední.

02.08.2022 5 z 5

Klub divných dětí Klub divných dětí Petra Soukupová

Zajímavá kniha, která se mi opravdu líbila...četla jsem ji do čtenářské výzvy, jinak bych se k ní asi nedostala. Zajímavý děj a hlavně ze života...všichni jsme svým způsobem pro jiné divní :-) Od autorky je to moje první knížka a určitě ne poslední, její styl psaní se mi opravdu líbí

22.07.2022 5 z 5

De(bil)níček De(bil)níček Veronika Lechnerová

Knížka na jedno odpoledne, celkem vtipná a příjemná oddechovka

22.07.2022 5 z 5

Honzíkova cesta Honzíkova cesta Bohumil Říha

Moje první přečtená knížka, tak moc se mi líbila, že ve mě probudila lásku ke čtení. Krásná vzpomínka na bezstarostné dětství :-)

19.07.2022 5 z 5

Má veselá jitra Má veselá jitra Ivan Klíma

Poklidné čtení, které neurazí, ale ani nenadchne.

15.06.2022 4 z 5

Povídání o pejskovi a kočičce Povídání o pejskovi a kočičce Josef Čapek

Pejsek a kočička, klasika, kterou každé dítě miluje. Moc fajn čtení se vzpomínkou na dětství.

09.06.2022 5 z 5

Svolení Svolení Vanessa Springora

Knihu jsem dočetla, ale nijak mě nenadchla, a už bych se k ní rozhodně nevrátila. Přišla mi nechutná a pro mě nepochopitelná, hlavně z pohledu matky. Nechápu jak mohl být někým obdivovaným a úspěšným spisovatelem. Téma pedofilie mi nijak zvlášť nevadí, ale způsob, jak je kniha napsaná, mě bohužel nezaujal.

Moje Pacifická hřebenovka Moje Pacifická hřebenovka Monika Benešová

Na knížku jsem se těšila, líbila se mi, ale zároveň mě trošku zklamala. Čekala jsem trochu obsáhlejší a podrobnější informace o trailu, za mě to je trochu letem světem :-) Zas na druhou stranu mě kniha bavila, byla poutavá i vtipná, inspirující :-) Monice fandím, je fajn, že se našla a doufám, že se ji daří dobře a je už v životě spokojená :-)

Hornické vdovy Hornické vdovy Kamila Hladká

Příběhy ze života, plné bolesti a smutku...jednoduše napsané, dobře se četla. Pro mne i zajímavé téma, kde jsem se dozvěděla něco nového.

Horko domácího krbu Horko domácího krbu Blanka Hošková

Smutný příběh, ale s dobrým koncem. Bohužel i tohle se v rodinách děje, je to sice smutné, ale i tak jsem ráda, že se o tom píše. Jsem zvědavá na další autorčiny knihy.

11.04.2022 5 z 5