WeirdoAnne WeirdoAnne komentáře u knih

Muž, který sázel stromy Muž, který sázel stromy Jean Giono

Moc krásná povídka, která je sice krátká, ale mám pocit, že ve mně něco zanechala a opravdu mi něco dala. Lépe vystihující slovo nejspíš neexistuje, takže ho použiji ještě jednou. Krásné.

10.10.2019 5 z 5

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

Neuvěřitelně silný příběh. Nemám slov. V životě se mi nestalo, že bych po dočtení knihy seděla tiše v křesle, zírala před sebe a přemítala si v hlavě celou knihu od začátku. Až teď.
Z fotek z oné doby, které byly přiloženy k vydání mi naskákala husí kůže hned.

Hledání Aljašky Hledání Aljašky John Green

Moje první knížka od světoznámého Johna Greena. A nemohla jsem si snad lépe vybrat.

Do první půlky jsem byla přesvědčena, že seriál je lepší, nicméně konec můj názor odpálil do vzdáleného koutu vesmíru. Obě jsou kvalitní díla, která si může spousta puberťáků zamilovat.

Green nám skrze nadšení postav odhaluje svou oblibu ve filozifivání, což jsem si pořádně užívala. Hlavní hrdina zaujatý posledními slovy slavných lidí, Miles, si prošel zajímavým vývojem, který byl tak plynulý a nenápadný, že jsem ho zaznamenala teprve v posledních kapitolách.

Trochu mě mrzí, že narozdíl od seriálu nemáme možnost nahlédnout lépe do Aljaščiného světa. V závěru jsem se ale smířila, že Aljaška v písmenkách bude ještě záhadnější než ta z plátna. Přiznám se, že i přes její smysl pro impulzivní chování a neustále střídavé nálady...jsem i já jejímu kouzlu propadla. Není pochyb, že to je rozporuplná postava, která se možná nikdy nestane tou hlavní tváří "Greenovek" (od toho tu jsou postavy z Hvězdy nám nepřály), ale to by si asi ani ona nepřála.

Z knihy se budu vzpamatovávat ještě pár dnů. Tak dobrá byla.

17.10.2021 5 z 5

Spirála Spirála Džundži Itó

Pokud se Vám první kapitola bude zdát šílená....jen počkejte na šnečky a porodnice :D

Každá povídka zvrácenější než druhá. Ani nevím, co víc psát. Budu se vzpamatovávat ještě dlouho. :D

09.10.2021 5 z 5

Král Lávra Král Lávra Karel Havlíček Borovský

Krátké, humorné, výstižné. Nějaké ponaučení tam také je.

05.10.2021 4 z 5

Saturnin Saturnin Zdeněk Jirotka

Úžasná knížka. První kapitoly mi dělaly trochu problém, ale vytrvala jsem a pak už jsem se těšila jen milému humoru. Toho kniha obsahovala opravdu dost. :D

Měsíc v sedle Měsíc v sedle Lauren St John

Absolutně nepřekonatelný příběh s koňmi. M-I-L-U-J-U! Nádherný příběh se sympatickými postavami. Čtivé, nemám co vytknout. :3

Zavržený Zavržený Becca Fitzpatrick

(SPOILER) Knihu mi doporučila kamarádka a i když jsem se na ni těšila, trochu jsem se bála, že půjde o děj podobný Stmívání nebo méně známé knize Mortal kiss. Tak nějak jsem podobnou atmosféru z knihy přímo cítila a nebudu lhát, bála jsem se toho. Nechtěla jsem číst žádné milostné trojúhelníky ani tajuplné bad boye, co skrývají miliardu tajemství. Inu, tyhle věci tady tak trochu jsou. Tedy ten milostný trojúhelník moc ne, ale i přes to drobounké náznaky hrozily, kdyby se děj nevyvinul tak, jak následně gradoval.

Ano, nějaké to klišé se tam objevilo, avšak ta čtivost? Neustále se něco děje, nevybavuji si jedinou chvíli, kdy bych se u knihy nudila. Skvělé zvraty, sympatická hlavní hrdinka a dobře vymyšlený svět. Musím se vrhnout na zbytek série.

16.05.2022 5 z 5

Květy slunce Květy slunce Rupi Kaur

Mléko a med jsem nečetla, toto bylo mé první ,,rande" s autorčinou tvorbou, která mě upřímně nadchla. Některé strany jsou doplněny i ilustracemi skrývajícími v jednoduchosti krásu. Na první seznámení s moderní poezií pro mě příjemné překvapení. Jednu hvězdu navíc si šetřím pro Mléko a med. :)

26.08.2021 4 z 5

Knihu jsem sice četla v létě, ale dosud si pamatuju, jak jsem se při jejím čtení cítila. Spoutaně. Příběh mě pohltil, uvěznil ve svém čtivém vypravování. Naprosto jsem se do světa Podivných zamilovala. Autor píše poutavě a věcně. Vyjadřuje se přesně tak, jako se my puberťáci v dnešní době skutečně vyjadřujeme. Nechodí kolem horké kaše a nepáře se s tím, zda už něco užitou hláškou nepřehnal.
Moc se mi líbily fotky, které se sem tam objevovaly. Příběh tak nabral o kus větších rozměrů. :)

26.03.2021 5 z 5

Černooká Černooká Anna Musilová

Knihu jsem četla asi dva roky zpátky. Nemohla jsem na ni přestat myslet, což nebylo před spaním zrovna fajn, ale jinak příběh jako takový...neskutečně silný.
Posledních padesát stránek jsem na stránky zírala s otevřenou pusou. Nemohla jsem uvěřit, že kniha opravdu skončila, když jsem dočetla poslední stranu. Wow. Jedno velké wow.
Překrásná obálka skrývající děsivý příběh, ze kterého mrazí.

19.03.2021 4 z 5

Když se puberťačkám nevěří Když se puberťačkám nevěří Klára Mattanelli

Kdykoliv nemám dobrý den, sáhnu po KSPN, nalistuju si pár náhodných stránek, několikrát si je za sebou přečtu...a mám pocit, jako by Klárka byla moje nejlepší kamarádka, která ke mně skutečně promlouvá, zatímco mě drží za ruku a ujišťuje, že všechno bude fajn. Je neskutečně inspirativní a talentovaná mladá slečna. Myšlenky vystihují dnešní náctileté víc než kdykoliv dřív. Je to krásné dílo. Zasloužilo by si možná trochu jiné grafické zpracování, ale jinak nemám co vytknout. Nádherná knížka.

19.03.2021 4 z 5

Home Body: Mé tělo, můj chrám Home Body: Mé tělo, můj chrám Rupi Kaur

Od Rupi jsem čekala otevřenost ohledně tématu znásilnění, které bylo nastíněno i ve sbírce Květy Slunce (Mléko a med jsem ještě nečetla), a ta mě posadila na židli.

Čekala jsem upřímnost, ale tak procítěně vyjádřená tendence k sebenenávisti a výčitky ze záležitostí které jí osud uštědřil, se mi dostaly hluboce pod kůži, jako se Květům nepodařilo.

Rupi to se slovy umí, předává světu své přízraky i lásku. Dávám 5* za krásné ilustrace, příjemný překlad a drsnou zpověď.

08.05.2022 5 z 5

Třetí poločas Třetí poločas Jiří Žáček

Některé verše ožily. Fascinující myšlenkové pochody, kterými se autor probírá, mě vtáhly do skrytých metafor tak, že jsem si téměř každou stránku musela vyfotit, abych si kdykoliv ta slova mohla přečíst znovu.

28.11.2021 5 z 5

All you need is kill - Stačí jen zabíjet All you need is kill - Stačí jen zabíjet Rjósuke Takeuči

Do příběhu jsem se dostala okamžitě. Naprosto úžasný děj se spádem, kresba famózní a námět....wow. Jsem zvědavá na film Na hraně zítřka.

14.09.2021 5 z 5

Poprask ve sborovně Poprask ve sborovně Natalja Solomková

Milý příběh, od kterého však nemůžeme mít velká očekávání. Co bychom také chtěli po 160 stránkách? Vyzdvihnout musím nádherné ilustrace. Příběh by se dal považovat za další ,,učitel + studentka" hloupost. Jenže ono je do toho zataženo mnohem víc dramat, která bohužel nejsou vzhledem k tloušťce knihy příliš dotažena do konce.

26.08.2021 4 z 5

Nouzový kontakt Nouzový kontakt Mary H. K. Choi

Kniha si mě od první stránky získala svou čtivostí. Penny byla na jednu stranu neskutečný mimozemšťan. Neustále zadumaná, občas jsem nepochytila, jak ji něco takového mohlo vůbec napadnout, co tím chtěla říct nebo tak. Je to prostě podivínka, která má vášeň pro psaní a chce v něm být dobrá. Vztah s její mámou byl komplikovaný, ale očekávala jsem rozuzlení a ve výsledku jsem spokojená.
Sam mi byl sympatický od začátku. Z trosky se stává kluk ,co věří v naději, i přes svou minulost, díky které se naučil udržovat si od člověka odstup, dokud mu nedá důvod věřit.
Za zmínku určitě stojí dynamické duo Jude a Mallory. A ano, budu se opakovat, ale taky jsem si je oblíbila.
I když se to nezdá, nejde o žádné lehké contemporary, ale pod pokličkou bublají vážná témata, která jsou aktuální každým dnem víc a víc.
V závěru mě jen mrzí, že nedošlo k vyřešení spletitého vztahu matky a syna, ale to by byl už příliš velký happy end, takže vlastně je to asi i dobře, jak příběh dopadl.
Suma sumárum, nevidím důvod, proč nedat plný počet hvězd. Krásná obálka, sympatické postavy, čtivé, nějaké to ponaučení taky vyplývá...zkrátka jsem spokojená s výběrem knihy.
Doufám, že se přeloží víc autorčiných knih, určitě bych se k její tvorbě vrátila.

16.04.2021 5 z 5

Stříbrná labuť Stříbrná labuť Amo Jones

Nenechala jsem se odradit zdejšími komentáři a do knihy šla s nepříliš vysokým očekáváním. Jestli se jí nedá něco odpárat, je to čtivost. Příběh mě vytáhl ze čtecí krize, jako bych vlastně ani žádnou neměla. Nemohla jsem od děje odtrhnout oči. Poslední kapitola mi vyrazila dech. Tohle byla jízda. Rychlá a zběsilá jízda. Mám tolik otázek, že prostě potřebuju mít v rukou druhý díl co nejdřív. Je to moje první temné new adult a...kruci, už jsem to přece psala, že to byla jízda.
!NEJSEM SI JISTÁ, JAK MOC JE TOHLE BLÍZKO HRANICI SPOILERU!
Na obhajobu naivity hlavní hrdinky- jakožto čtenáři víme prakticky stejné nic jako ona. Madison se dostala do naprosto neznámých kruhů, nikdo jí nic nechce říct, neví komu věřit a neví, co dělat. Prakticky do poslední kapitoly žije ta holka v otaznících. Ano, občas se nechovala dvakrát chytře, ale...kdo je z nás vždy důvtipný? Madi je náctiletá, bohatá puberťačka, která si chce hlavně užívat života, což se bez nějakých těch hloupých úvah neobejde.

26.03.2021 4 z 5

Leonardo DiCaprio - Životopis Leonardo DiCaprio - Životopis Nancy Krulik

Rychlovka, která se přečte na posezení v kavárně (v dnešní době spíš v pokoji v rámci prokrastinace nad věcmi do školy :D). Pamatuju si dobu, kdy jsem byla do Leonarda bezhlavě zamilovaná a jako snad skoro každá puberťačka jsem litovala, že jsem se narodila do špatné doby, pokud jde o mladé talentované hezounky devadesátek jako Leo, River Phoenix apod...Tehdy jsem z knihy byla nadšená a skákala jsem štěstím, když jsem ji v antikvariátu našla.
Kvíz na konci knihy mě bavil, dozvěděla jsem se o Leovi několik zajímavých věcí, ale i přesto jsem od toho holt čekala něco víc. Ano vím, je to jen pár stránek, tenoučká knížka. Uvědomuju si, že to je jen malá příručka, ale přesto mi něco chybělo. Nemluvě o jejím stáří. Už by to chtělo něco aktuálnějšího.

19.03.2021 3 z 5

Wendy mezi Zemí a Nezemí Wendy mezi Zemí a Nezemí Melissa Jane Osborne

Krásně nakreslený, příběhově zajímavý a navíc skvělé citáty.

10.10.2019 5 z 5