waltraud5114 waltraud5114 komentáře u knih

Zlatokopka Zlatokopka Lucia Sasková

Vraj šokujúce odhalenia - kľudne by to mohli čítať aj žiačky kláštornej školy, lebo šokujúce je len jedno. Ako niekto načerpá odvahu, napísať a vydať takúto zlátaninu.

30.04.2017 odpad!

Shledání v Barsaloi Shledání v Barsaloi Corinne Hofmann

Ale ďalšie pokračovanie už čítať nebudem, stačilo. Túžba dozvedieť sa, ako to pokračovalo ďalej, nestačí na to, aby som prekonala rozvláčny a zároveň kostrbatý štýl písania v prítomnom čase ešte po štvrtý raz.

30.04.2017 2 z 5

Strach v hrsti prachu Strach v hrsti prachu John Ives

Skvelá kniha, aj keď viem, ako to všetko skončí, čítam ju znova a znova. Aj teraz ma smädí, keď to tu píšem.

Sestup a pád Sestup a pád Evelyn Waugh

Aj, zde přichází Prendy, v suknici barev přepestrých. Suchý anglický humor dovedený až na hranu, kedy prestáva byť pomaly humorom.

Salome Salome Oscar Wilde

Wilde bol veľký mág. Príbeh, nabitý erotikou, potlačovanou vášňou a chtivosťou zaobalený do biblického hávu.

Paní Bovaryová Paní Bovaryová Gustave Flaubert

Na svoju dobu to musela byť škandalózna kniha o žene, ktorá berie svoj osud do vlastných rúk. Síce blbo, a zle to dopadne, ale chce niečo iné, ako má a aj si to berie. Už pred 150 rokmi bola karma zdarma, hoci pán Flaubert o tom netušil. Čo Emička vyvádzala svojmu manželovi, to jej tí dvaja vrátili aj s úrokami.

29.04.2017 5 z 5

Sranda je, že je to kniha o pravdách, o ktorých všetci vedia. Tak prečo sa nimi skoro nikto neriadi?

29.04.2017 5 z 5

Německo páchá sebevraždu - Jak dáváme svou zemi všanc Německo páchá sebevraždu - Jak dáváme svou zemi všanc Thilo Sarrazin

Bohužiaľ túto knihu nečítajú práve tí, čo by si ju mali prečítať. Lenže tí ani nepočujú, ani nevidia, tak ako by som chcela aby čítali, žeano.

Šéfkuchař na cestách Šéfkuchař na cestách Anthony Bourdain

Bourdain je skvelý, štipľavý ako kajenské korenie a ostrý ako najostrejší Böker., a dáva nám to pekne zožrať.

Důvěrnosti z kuchyně Důvěrnosti z kuchyně Anthony Bourdain

Tak toto je šmakuláda a peklo na tanieri v jednom......

29.04.2017 5 z 5

Zbavte se zbytečností! - odpoutejte se od věcí, ukliďte si, udělejte si prostor Zbavte se zbytečností! - odpoutejte se od věcí, ukliďte si, udělejte si prostor Rita Pohle

Toto je kniha, ktorá zmenila môj život. Teda neviem, či je to ona, lebo v origináli sa volá Weg damit, Entrümpelung befreit, a čítala som ju v roku 2010. Teda už viem, nie je to ona, je to len taký skrátený výcuc, čo je veľká škoda. Zistila som, že môžem a mám vyhodiť bez výčitiek svedomia všetko, čo ma zaťažuje, aj zlé knihy a blbé darčeky, nanič vzťahy, či kamarátov, čo ma len vyciciavajú. Že keď sa mi nechce ísť medzi ľudí, tak nie som žiaden odľud a morous, ale skrátka má pre mňa ten večer doma väčšiu hodnotu, ako nejaká blbá spoločnosť. Že keď si kúpim novú vec, musí jedna stará opustiť skriňu...Väčšinou sú to staré známe pravdy, len socialistická výchova, aj dnešná spoločnosť do nás hučí niečo iné. Bohužiaľ som teraz úplne nevhodný objekt pre reklamy, motivačné literatúry, pozitívne myslenie a podobné novodobé bludy. Ostatné knihy od Rity sú tiež dobré, ale je to už len variácia na danú tému.

28.04.2017 5 z 5

Zpátky z Afriky Zpátky z Afriky Corinne Hofmann

Keď som si prečítala túto knihu, pochopila som aj tú prvú, Bielu masajku. Všetko, čo Corinne robí, robí metódou bum prásk ať se práší za kočárem. Nechápem, čo ale myslela tým výstupom na Kilimanjaro, nechať sa v podstate vyniesť na vrchol s kadibudkami, čerstvým ovocím a nejakými Nemčúrmi, no fuj. Pritom toho v Keni toľko prežila a vydržala Ako kniha opäť žiadna sláva, ale chvalabohu aspoň zaujímavé čítanie.

28.04.2017

Bílá Masajka Bílá Masajka Corinne Hofmann

Príbeh je veľmi zaujímavý, ale literárne je to dosť prieser. Písanie v prítomnom čase v prvej osobe treba vedieť, ináč je to katastrofa.

28.04.2017 3 z 5

Saeculum Saeculum Ursula Poznanski

Knihu som kúpila mojej 12 ročnej neteri, ona číta také bubububu. Samozrejme som si ju prečítala vopred, aby sa jej do rúk nedostal nejaký nevhodný materiál. Bola som príjemne prekvapená, kniha mala spád, logiku, držala ma v napätí až do konca a koniec logicky vyústil z príbehu. Trochu mi vadil pomerne jednoduchý jazyk, ale zas keď je to pre teenagerov, ktorí sa vyjadrujú holými vetami, tak to autorke odpustím.

27.04.2017 3 z 5

Šest mesiášů Šest mesiášů Mark Frost

Chvalabohu Jack nezahynul, ale vrátil sa, aby nás zachránil.

27.04.2017 5 z 5

Seznam sedmi Seznam sedmi Mark Frost

Túto knihu by som si vzala na pustý ostrov, tam sa asi nedostanem, ale do rakve mi ju môžu dať, nech mám na druhom svete čo čítať. Aj Šest mesiášú, samozrejme. Nikdy sa mi nepáčili duchárske príbehy, ani filmy, ale Mark Frost ich pre mňa rehabilitoval.

27.04.2017 5 z 5

Krvavý duben Krvavý duben Ismail Kadare

Tak krásna kniha, subtílna, až skoro nežná s tak krvavou témou.

Pygmej Pygmej Chuck Palahniuk

No, týmto si, milý Chuck, asi nových čitateľov nezískaš. Kto ste nečítali nič od Palahniuka, týmto nezačínajte, vylámete si zuby!

23.04.2017 4 z 5

Zalknutí Zalknutí Chuck Palahniuk

Musím si kúpiť hodinky značky swatch, keby ma náhodou Viktor stretol niekde v Modrej guli.

23.04.2017 5 z 5

Já si tě najdu Já si tě najdu P. D. James (p)

Poučenie: nečakajte detektívku a Dalgliesha. Poučenie druhé: Nepátrajte po minulosti, nepátrajte po biologických rodičoch, nie sú to šľachtici, ale plebs, žijúci v chatrči. Viď Pošta pre teba. Brilantné, napínavé, skvelé.