Německo páchá sebevraždu - Jak dáváme svou zemi všanc

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Sarrazin je autorem několika knih, z nichž zdaleka největší ohlas vzbudila kniha poslední, Německo páchá sebevraždu, která se od svého prvního vydání v srpnu 2010 dočkala již mnoha reedic a stala se jednou z nejprodávanějších knih v německojazyčném prostoru v posledních desetiletích. Autor v ní i na základě svých bohatých zkušeností z politiky a státní správy podává - bez ohledu na diktát politické korektnosti - břitkou, především na číslech a statistikách založenou analýzu toho, jak Německo - podle jeho názoru - podkopává samotné základy svého budoucího blahobytu, sociálního smíru a společenské stability. Sarrazin spatřuje ohrožení v kombinaci nízké porodnosti, přebujelého sociálního státu, který až příliš nabízí a ne dost požaduje, a především problematické imigrace zejména z muslimských států, která hrozí během nemnoha desetiletí zcela proměnit charakter hostitelské země. Právě autorova kritika v průměru obtížněji integrovatelných přistěhovalců tureckého či arabského původu, oproti nimž pozitivně vyzvedává např. příchozí z východní Evropy, Indie nebo Číny, vyvolala - zčásti kvůli určitému posunu až překroucení při prezentaci Sarrazinových názorů v médiích či jeho oponenty - nejostřejší kritiku a nejbouřlivější diskusi. Autor se snaží podat i návod, co lze proti jím vylíčenému ohrožení dělat....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/95_/95912/nemecko-pacha-sebevrazdu-IQt-95912.jpg 4.332
Žánr:
Literatura světová, Literatura faktu
Vydáno:, Academia
Orig. název:

Deutschland schafft sich ab. Wie wir unser Land aufs Spiel setzen (2010)

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (6)

Kniha Německo páchá sebevraždu - Jak dáváme svou zemi všanc

Přidat komentář
lift666
01. ledna

Kniha by mohla být podstatně kratší, kdyby v ní autor některé myšlenky neprezentoval neustále dokola. Přestože jsou autorovy ideje podloženy statistikami a výzkumy, občas se jeho úvahy na nezávislých statistikách nezakládají (především tam, kde statistické výzkumy chybí). Nicméně autor v knize upozorňuje na poměrně naláhavý problém a kniha je psaná velmi dobře a čtivě. Doporučuji.

Metroušek
18.08.2018

Je osvěžující, když v naší rozkmitané době píše inteligentní člověk politicky nekorektně, a dokáže si přitom udržovat úroveň, bez hulvátství, podbízení se, primitivismu a ubožáctví. Lidé jako Sarrazin, Hazlitt nebo Lomborg nám pomáhají tříbit si úsudek, ověřovat si vlastní tušení, hledat tu správnou rovnováhu jak by se měla společnost vyvíjet, aby nezakrňovala ani nebyla vedena pofidérními politruky dobra či zla jako oslík za mrkvičkou. A opět se musím zastat přirozeného řádu věcí, který je neustále mršen různými idejemi a lidskou chamtivostí. Jenže komunismus, sociální stát, globalizace, islámský dogmatismus, neudržitelná migrace a další jevy posledního půlstoletí přirozený řád věcí řádně pochroumaly, a my se v této pádící době setkáváme s karmou, kterou za sebou vlečou. Vskutku není normální, aby přistěhovalci brali 60% středního příjmu v zemi, k jejímuž historickému bohatství ničím nepřispěli a - kromě plození dalších človíčků s nataženou dlaní - nepřispívají. Především není normální společnost, která toto připustí. Jenže to je jenom jeden z nepřirozených jevů, které kolem sebe vidíme, a které nemusím popisovat. Jak z toho ven? Nejlepší je vždycky začít sám u sebe, a ne si ulehčovat svou práci a čistit své svědomí špiněním druhých. A většina z nás tam klidně může i skončit, protože ta práce na sobě je úmorná a nekonečná, zejména pokud začneme v pozdějším věku. Průběžně si čistit mysl i tělo od nánosů balastu a sraček, které se na ně během desetiletí života nalepily, je velmi prospěšné, a současně můžeme zapracovat na vztazích v rámci rodiny, přátel a kolegů. A kdo z nás může říci, že toto vše má dobře ošetřeno?! (Já rozhodně ne.) Pak člověk možná zjistí, že ten svět není až tak špatný, protože těžko můžeme zodpovídat za balast a sračky, které si v sobě nesou jiní, neznámí, cizí lidé, a potažmo některé celé národy, a protože ten kruh, který v sobě a kolem sebe máme, a v němž máme nějaký reálnější vliv, je relativně čistý a dobrý. A když takových kruhů bude hodně, přirozený řád věcí se uspořádá sám, a svět bude takový, jaký je. Báječné místo k narození! Znáte snad lepší?

hanak_v_exilu
13.03.2018

Věcné, názorné, důrazné. Takové jsou argumenty Tilo Sarrazina. Jeho kniha totiž stojí na tvrdých datech a množství statistiky. Což má dva důsledky. Není příliš čtivá, protože v každé kapitole se čtenář musí prohrabat několika tabulkami a číselnými údaji. Jako bonus k tomu sem tam dostane graf. Druhý důsledek je, že se jeho vývody obtížně vyvracejí. S tím se kritika vypožádala typicky. Buď je ignorovala, nebo onálepkovala autora a odsoudila onu nálepku. Musím uznat, že Sarrazin na mě občas působil jako lehce asociální technokrat. Ovšem to je to nejextrémnější, co o něm můžu říci.

waltraud5114
29.04.2017

Bohužiaľ túto knihu nečítajú práve tí, čo by si ju mali prečítať. Lenže tí ani nepočujú, ani nevidia, tak ako by som chcela aby čítali, žeano.

Lector
24.04.2016

Člověk má podvědomou tendenci vyhledávat si takové informační zdroje, které podporují jeho světonázor. V případě Sarrazinova „sebevražedného Německa“ přiznávám, že jsem této tendenci podlehl vědomě a záměrně. Chtěl jsem si přečíst názory někoho, kdo je takříkajíc v obraze, kdo má přístup k informacím, respektive, kdo si dal tu práci informace z veřejných zdrojů vytěžit. Účel byl naplněn. Moje pocity, obavy a chmury byly potvrzeny. Bohudík? Ne, bohužel.
Německo je pomyslným srdcem Evropy, je to její nejsilnější orgán – zdroj hospodářského růstu, orgán, který dokázal „pumpovat krev“ do spastické Evropy v době, kdy jí nedávno probíhaly záškuby finanční krize. Orgán, který dokázal absorbovat vlnu imigrantů, jež zaplavila Evropu v průběhu posledního roku.
Je to také ale orgán, který sám sebe oslabuje a tím oslabuje celou Evropu.
Četl jsem řadu různých textů na téma jak Západ, respektive USA, jsou na cestě k svému zániku. Po přečtení Sarrazina jsem se utvrdil v názoru, že je to především Evropa, koho se to dotýká. Je to kontinent, který se nám mění před očima, byť si to my - „zamindrákování a nesolidární“ - Češi moc neuvědomujeme, protože žijeme na „ostrově“, na němž je život hledačů pohodlného života stále málo pohodlný. Naštěstí.
Sarrazin velmi poctivě a pečlivě analyzuje jednotlivé oblasti života německé měnící se společnosti a ukazuje, jak je Německo dramaticky zaplavováno lidmi – imigranty – přicházejícími kvůli hmotnému prospěchu. Lidmi, kteří se straní německé společnosti, německého stylu života, kteří odmítají vzdělávání a kteří odmítají pracovat a žijí na úkor německého sociálního systému.
Demografické ukazatele napovídají, že Německo se v horizontu několika desítek let změní z prosperující technologicky a proexportně zaměřené země na Turecko Evropy.
Nedávno jsem četl Vermesovu knihu „Už je tady zas“. Je svým způsobem varující. Pokud by ji Vermes zasadil do horizontu, se kterým pracuje Sarrazin, byl by Hitlerův návrat výraznou sociální antiutopií.
Další moje postřehy naleznete v mé recenzi: http://www.databazeknih.cz/recenze-knihy/nemocne-srdce-evropy-5771

Thrawn89
03.01.2015

Při čtení je patrné, že autor hodně "přizpůsoboval" fakta a statistiky tak, aby zapadaly do jeho obrazu světa. Rozhodně tak nejde o "neutrální" empirickou studii, ale o angažované a názorově vyhraněné dílo. Ale to je právě to, co je v dnešní době potřeba. Bez ohledu na politickou korektnost a názorový mainstream říct a detailně rozebrat svůj názor, to je věc, kterou vždy podporuji. S některými tezemi jsem nesouhlasil, s většinou ano. To však není podstatné, knihu doporučuji proto, že bez zbytečných vytáček otevírá zásadní téma, důležitá nejen pro Německo, ale pro celou Evropu.