Sestup a pád

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Román známého anglického satirika ostře útočí na podmínky na anglických elitních školách a na životní styl novodobé aristokracie. Hlavní dějovou linii tvoří tragikomické osudy vyloučeného žáka elitní oxfordské školy, který se po mnoha pikareskních zážitcích po roce na školu zase vrací. Kniha je mnohoznačným dílem mezi neopominutelné prózy světové literatury. Vyniká společenskou kritikou, situační komikou, výbornou charakteristikou osob i působivou formou zpracování....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/83_/83946/sestup-a-pad-83946.jpg 4.123
Orig. název:

Decline and Fall (1928)

Žánr:
Literatura světová, Romány
Vydáno:, Mladá fronta
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (3)

Kniha Sestup a pád

Přidat komentář
waltraud5114
29.04.2017

Aj, zde přichází Prendy, v suknici barev přepestrých. Suchý anglický humor dovedený až na hranu, kedy prestáva byť pomaly humorom.

Hanka_Bohmova
31.01.2017

"Opatrnost matka moudrosti, a pro nás vychovatele - přetvářka matka opatrnosti!"

Taťka Hraboš
04.11.2016

Skvělá "groteska" se spoustou svérázných figurek a absurdních situací. Záměr autora zřejmě vystihuje myšlenka jedné z vedlejších postav - zjednodušeně řečeno: Život je hra a jak ji budeme hrát, je jen na nás - jestli v ní budeme bojovat a vrhat se do akce (mnohdy až nesmyslně), nebo ji jen zpovzdálí pozorovat a držet si svět od těla, anebo se jím nechat beze vzdoru vláčet, jako to dělá hlavní hrdina knížky.