Wabinka Wabinka komentáře u knih

Kronika volného pádu Kronika volného pádu Martin Goffa

Tentokrát nám MG naservíroval těžce depresivní příběh, plný zoufalství a bolesti z doby covidové. Skvěle napsané, jen opravdu asi nedoporučuji těm, které toto období nějak více poznamenalo.

18.10.2022 5 z 5

Kdo se postará o Annu Kdo se postará o Annu Kateřina Pantovič

Objevuji české autory a musím říct, že mě momentálně baví čím dál víc. Nejinak je tomu i s K. Pantovič. Hlavní postava Anna se po dobrovolně ukončeném lidském životě reinkarnuje do akvarijní rybičky a proplouvá ve své nové podobě několika domácnostmi.
Skvělé, originální, hodně překvapivý konec.

16.04.2022 5 z 5

Chci tě mít ve skříni Chci tě mít ve skříni Simona Votyová

Výborná kniha ze života. Kapitoly psané naprosto věrohodně z pohledu obou hlavních postav Violy a Viliama. Na jednu rodinu bylo těch problémů teda naloženo opravdu dost-autismus, alkohol, deprese, nevěra...

16.02.2022 5 z 5

Nevhodné! Nevhodné! Vi Keeland

Výborná kniha, Ireland s Grantem byli skvělá dvojka,oba sympaťáci. Jejich počáteční emailová přestřelka mě pobavila. Ráda tedy Vi odpustím i to zázračné uzdravení Ireland po nehodě. Musím říct, že knihy psané Vi samostatně se mi líbí mnohem víc než ty, které píše spolu s Penelope.

22.08.2021 5 z 5

Houpačky Houpačky Lucie Konečná

Skvěle jsem se bavila, Jiřina byla správné éro. Jednoduché, odpočinkové a hlavně zábavné čtení. Čeští autoři mě překvapují čím dál víc a jsem za to moc ráda.

12.07.2021 5 z 5

Muž z chatrče Muž z chatrče Martin Goffa

Martin Goffa prostě umí psát,zkušenosti z kriminalistiky využívá perfektně a k tomu mi sedí i jeho styl psaní.Tady si připomeneme kauzu s topnými oleji. Všechny jeho příběhy jsou naprosto uvěřitelné.V předchozí knize jsem měla trochu obavu,že Terenc-Marek Vráz nedožene tu vysokou laťku nasazenou sérií s Mikem Syrovým.Hned v druhé knize série s Terencem ji už stoprocentně dohnal.

08.07.2020 5 z 5

Dítě v mlze Dítě v mlze Martin Goffa

Moje první setkání s Martinem Goffou a určitě ne poslední.Celkem silný příběh o tom,jak se člověku během chvilky může změnit život a pak už vlastně nemá co ztratit.

19.02.2020 5 z 5

Střepy Střepy Michael Robotham

Skvěle vymyšlená zápletka,ve které se prolíná i rodina a její problémy psychologa Josepha.Vrahův motiv celkem uvěřitelný.Výborně napsaná kniha,určitě se ještě k Robothamovi a jeho Josephovi v dalších knihách vrátím.

09.01.2020 5 z 5

Křížová palba Křížová palba Štěpán Kopřiva

Další skvělá jízda.Vůbec mi nevadí,že ani nevím,jak se jmenuje hlavní hrdina,ale jeho postava mě hodně baví.Štěpán Kopřiva jako autor detektivek je můj letošní skvělý objev.Doporučuji.

25.12.2019 5 z 5

Vražedný rej Vražedný rej Andreas Gruber

Skvělé čtení. Nevím, jestli je to jen můj pocit z právě dočteného 4.dílu nebo jestli je opravdu tato série díl od dílu stále lepší a lepší. Jen nevím jak to AG dokáže, když už od první knihy po jejím dočtení, pořád píšu
jak je to perfektní.
A jen malý vzkaz autorovi této úžasné série: Pane Grubere, pospěšte si, prosím, s psaním. Protože podle konce a epilogu.... Však my čtenáři víme a už se moc těšíme.

29.02.2024 5 z 5

Touha Touha Vi Keeland

Příjemná romantická oddechovka, tak jak jsme u Vi zvyklí. Výborná k letnímu plážovému čtení. A přesně takhle jsem si ji užila i já.

04.08.2023 4 z 5

Podívej se podruhé... Podívej se podruhé... Dagmar Digma Čechová

Ze začátku mi trochu trvalo se začíst, ale pak to teda byla jízda. Opět výborné a originální.
A teda musím říct, že postava Kudlanky je tak skvěle a uvěřitelně napsaná, že mě celou dobu naprosto neskutečně vytáčela.

04.02.2023 5 z 5

Zvrhlý král Zvrhlý král Rina Kent

Jsem na rozpacích, kniha se teda četla dobře,opravdu dostála svému názvu a byla
fakt zvrhlá. A já takové majetnické, hrubé a chorobně žárlivé chování prostě nechápu. Hlavní hrdinové měli být ale aspoň trochu starší. V 18ti letech... No, nevím, nevím. Ale jo, pokud se vám líbilo 50 odstínů, tak směle do čtení.
Co mi ale opravdu vadí, je čtení na pokračování u knížek tohoto lechtivějšího žánru.

29.09.2022 3 z 5

Lars mele maso Lars mele maso Daniel Gris

Konečně jsem se dočkala dalšího Larsova případu a opět mě moc bavil. Tentokrát se do toho pustil opravdu až na krev. A vůbec mi nevadí, že všechny náhody hrají v jeho prospěch a při vyšetřování je tak trochu "muž (dítě) štěstěny".

24.09.2022 5 z 5

Jedna z pěti Jedna z pěti Dagmar Digma Čechová

Zdánlivě obyčejný příběh Edity a jejích kamarádek,ovšem výborně napsaný. Donutí vás i k zamyšlení. Téma aktuální, v každé rodině je nějaký menší či větší problém. Žádná z postav nebyla perfektní a bezchybná, každý měl nějakou tu "mouchu",bylo to prostě lidské. Tak jak je to i v reálném životě.
Moc se mi kniha líbila.

02.02.2022 5 z 5

Řekni lituji Řekni lituji Michael Robotham

Další skvělá kniha M. Robothama. Postava psychologa Josepha se opravdu povedla, baví mě v této sérii sledovat kromě případů samotných i jeho osobní život.
Těším se, že se na podzim dočkáme vydání nové Robothamovy knihy.

27.07.2021 5 z 5

Primární důvěra - úhel pohledu Primární důvěra - úhel pohledu Martin Goffa

Pane Goffo,tleskám.Opravdu skvělá detektivka s velmi uvěřitelnou zápletkou.Konec trochu nečekaný,ale tajně doufám,že by se Miko mohl ještě někdy někde objevit,protože je to opravdu hodně povedená a sympatická postava.

22.06.2020 5 z 5

Vykrvácet Vykrvácet Michael Robotham

Moje druhá kniha od Robothama a opět za pět(hvězd).Líbí se mi vykreslení všech postav, Ruiz je dobrý "týpek",který Joea výborně doplňuje.Kniha má hlavu a patu a výborně se čte.Pokud chcete dobrou detektivku,sáhněte po tomto autorovi.

29.02.2020 5 z 5

Když panda tančí Když panda tančí James Gould-Bourn

Zvláštní, ale laskavý příběh Dannyho, jeho syna Willa a jejich přátel Ivana, Hamiho a Krystal. Trošku praštěný, místy dojemný a tak akorát okořeněný humorem. Moc pěkné čtení.

18.09.2023 5 z 5

Dokonalá pohádka Dokonalá pohádka Elísabet Benavent

Přiznávám, že jsem chtěla knihu odložit nedočtenou. Ale jsem ráda, že jsem to nevzdala, protože po delším nudnějsím začátku jsem si naplno užívala tu naprosto nádhernou romantickou Dokonalou pohádku a najednou jsem naopak nechtěla, aby byl konec. A že ten teda byl...

06.07.2023 5 z 5