vyvodka vyvodka komentáře u knih

Elsyino tajemství Elsyino tajemství Camilla Läckberg

Výborná detektivka. Autorka opět nezklamala. Líbily se mi dvě dějové linie (současnost a období 2. světové války) a jejich propojení na konci. Zajímavý námět a pro mě i překvapivé rozuzlení. Ikdyž tentokrát jsem trošku tušila, jak se to všechno semlelo:-). Opravdu čtivá knížka, jako ostatně všechny, které jsem dosud od paní Läckberg četla. Doporučuji k přečtení.

15.02.2017 5 z 5

Cizinec Cizinec Harlan Coben

Výborné počtení. Oceňuji nevšední téma. Internetový věk je prostě zde a je dobré připomenout si, jak zneužitelná může být každá informace, která se dostane on-line. Jak rychle můžeme ztratit kontrolu nad svým životem. Stačí jeden nákup v e-shopu....Dávám velmi ráda plný počet hvězdiček.

30.01.2017 5 z 5

Na vrcholu vlny Na vrcholu vlny Agatha Christie

Jedna z nejlepších detektivek A.Christie, kterou jsem četla. Prostě klasika. Napínavé, zamotané tak akorát, Hercule Poirot ve formě....Opravdu fajn počtení.

23.01.2017 5 z 5

Šachové figurky Šachové figurky Peter May

Chtěla jsem se tady rozepsat, ale komentář od čtenáře exitus mi mluví z duše. Přečteno spíše proto, že je autorem Peter May a ze zvědavosti, jak to vlastně s Finem dopadne. Knížku považuji více za román než thriller. Prostě detektivní román z drsného ostrova. Neurazil, nenudil, ale ani nenadchnul.

19.01.2017 3 z 5

7 dní 7 dní Deon Meyer

Super. Prostě paráda. Líbilo se mi to. Stejně jako Ďáblova hora. Je to prima změna, prostředí JAR je zajímavé, hlavní hrdina sympatický, také proto, že to není pan dokonalý. Oceňuji rozuzlení zápletky, myslela jsem si až skoro do konce, že je to všechno jinak... Opravdu dobrá detektivka.

09.01.2017 5 z 5

Ctitel Ctitel Charlotte Link

Moje čtvrtá přečtená knížka od Ch. Linkové. Bylo to takové napínavé, nekomplikované, svižné počtení. Pořád bylo udržováno napětí, přestože (nebo právě proto?) bylo předvídatelné, co se bude dále dít. Domácí násilí má přece jen hodně podobný scénář bez ohledu na to, ve které části Evropy se odehrává.
Autorka ale občas zamíchala kartami a donutila mě změnit názor na některé postavy, což příjemně oživilo čtení. Dávám čtyři hvězdičky, ve srovnání se Šmírákem nebo Údolím lišek to bylo o trošičku slabší. Oceňuji, že děj nebyl uměle natahová, rozsah stránek byl vzhledem k zápletce tak akorát.

02.01.2017 4 z 5

Pátá žena Pátá žena Henning Mankell

Tahle knížka je pro mě nejlepší, kterou jsem zatím od tohot autora četla. A celkově bych ji zařadila mezi deset nejlepších detektivek, které se mi dostaly do rukou. Opravdu moc napínavé, čtivé, mělo to spád. Líbilo se mi nenásilné propojení hlavního děje pátrání po pachateli s osobními starostmi hlavních členů vyšetřovacího týmu. Napětí se stupňovalo, zápletka i samotné rozuzlení byly zajímavé, atmosféra pěkně vykreslená.
Autor ve svých knížkách často zmiňuje aktuální společenská témata a asi proto zakomponoval do děje téma domobrany. Podle mě to byla zbytečná vedlejší dějová linka. I přes tuto malou výtku jsem si čtení opravdu užila.

26.12.2016 5 z 5

Syn Syn Jo Nesbø

Prostě moc dobrá detektivka. Zajímavá zápletka, prima vyšetřovatelé, žádná zbytečná omáčka...napínavé. Škoda si ji nepřečíst.

16.12.2016 5 z 5

Sova Sova Samuel Bjørk (p)

Moc jsem se na další knížku tohoto autora těšila. Detektivka to byla opět čtivá, napínavá a se zajímavým rozuzlením. Prostě typická severská krimi. Jen to "volání" Miiny sestry je už takové ohrané. Dávám 4,5 hvězdičky. Prvnímu dílu jsem dala pět a tohle pokračování bylo trošku slabší.

26.11.2016 4 z 5

Útěk Útěk Peter May

Podle popisu obsahu jsem nejdříve knížku ani nechtěla číst. Potom ale skutečnost, že jde o mého oblíbeného autoraPetra Maye a že má Útěk tady na DK vysoké hodnocení jsem se pustila do čtení. Pomalý rozjezd, pak pár desítek stran, které mě vtáhly do děje, ale v půlce jsem se už trápila. Takže nedočteno. Nezaujaly mě postavy, ani doba 60. let. Za mě: nemělo to prostě jiskru.

14.11.2016

Oživlý kámen Oživlý kámen Louise Penny

Opět moc pěkná klasická detektivka. Napínavá až do konce, odhalení pachatele mě překvapilo a způsob vraždy taky...řekla bych krátce ke způsobu zabití: "to nevymyslíš:-)". Armand Gamache byl opět fajn, rodina Finneyových nesympatická, fakt na zabití. Takže už čekám na další detektivní případ a doufám, že se vrátíme do vesničky Three Pines.

05.11.2016 4 z 5

O krok pozadu O krok pozadu Henning Mankell

Moc dobrá detektivka! Možná mohl být příběh o pár desítek stránek kratší (toho by bylo možné docílit tím, že by autor méně často zmiňoval únavu policejního týmu, nedostatek spánku, svolávání porad a samozřejmě žízeň a močení Kurta Wallandera:-)). Každopádně bylo to napínavé, zajímavé, čtivé a rozuzlení se mi taky líbilo. Dala bych 4 a půl hvězdičky, ale to nejde, takže zaokrouhluji nahoru.
A ještě k obálce: myslím, že je málo aktraktivní, nezaujal mě ani motiv ani barevné ladění. Obsah to však plně vynahradil.

24.10.2016 5 z 5

Hrob mé sestry Hrob mé sestry Robert Dugoni

Mělo to spád, bylo to napínavé a pro mě bylo rozuzlení nečekané. Prostě moc dobrá detektivka.

14.10.2016 5 z 5

Mrtvá šelma Mrtvá šelma Jiří W. Procházka

V půlce knížky jsem čtení vzdala. Mrzí mě to, protože fandím českým autorům, kteří se odváží psát detektivky. Na autorův jazyk psaní jsem si nezvykla. Rušivá pro mě byla změna vypravěčů - ztrácela jsem se a rušilo mě to v "hladkém" čtení. Přesto knihu nezatracuji a dávám aspoň 2 hvězdičky - za ty citáty na začátku kapitol a zasazení do zajímavého města Tábora.

05.10.2016 2 z 5

Ďáblova hora Ďáblova hora Deon Meyer

Líbilo se mi to. Čtivé, napínavé, zajímavé prostředí Jihoafrické republiky. Oceňuji, že knížka měla tři dějové linky, které se nakonec zajímavě protnuly. Děkuji [klokan.1905] za skvělý tip na tuhle detektivku. A sama také doporučuji k přečtení.

03.10.2016 5 z 5

Tma Tma Bernard Minier

Napínavé, zajímavá zápletka, Martin Servaz i ve stavu nemocenském nezklamal. Neubráním se srovnání s předchozími díly. Ze čtení knížky Mráz mě mrazilo, to byla prostě bomba. Kruh byl taky super, stále tam ještě bylo to zajímavé prostředí Pyrenejí. V tomhle posledním (nebo autor chystá pokračování?) už to byla taková obyčejná detektivka. Stále velmi čtivá, s překvapivým koncem, ale to mrazení při čtení bylo prostě pryč. A taky jsem v tomto díle více pochybovala o reálnosti - hlavně u té části s letem do kosmu a toho, co se tam odehrálo. Čtyři hvězdičky.

26.09.2016 4 z 5

Skleněná těla Skleněná těla Erik Axl Sund

Po přečtení komentářů a po zkušenostech s jinými knížkami edice Světový bestseller, kdy mi zlatá nálepka nepřipadala vůbec na místě, jsem neměla žádná přehnaná očekávání. Nakonec se mi knížka líbila, sice si vyžadovala mou neustálou pozornost z důvodu velkého množství postav, ale názvy kapitol mi pomáhaly v orientaci „o kom se vlastně zrovna mluví.“ Téma sebevražd mladých lidí, drog a sebepoškozování nebylo zrovna veselé, ale to od tohoto dua autorů asi ani nemůžeme čekat. Zda je situace mezi mladými lidmi opravdu tak zlá nebo je to jen autory uměle vyhrocené téma kvůli prodejnosti knihy, to nedovedu posoudit. Skleněná těla se mi četla lépe než předchozí trilogie. Napínavé čtení, zajímavé a zároveň znepokojující téma, překvapivé rozuzlení. Obal knížky se mi opět vůbec nelíbí, ale nepřehlédnutelný patrně je. Na zlatou bestsellorovskou nálepku to podle mého není, ale čtyři hvězdičky dávám.

13.09.2016 4 z 5

Půlnoční slunce Půlnoční slunce Jo Nesbø

Nedočetla jsem:-( Trápila jsem se půl knížky a nakonec jsem to vzdala. Krev na sněhu I se mi líbila moc. O to více mě mrzí, že dvojka mi fakt nesedla.

07.09.2016

Bubble Bubble Anders de la Motte

Co napsat? Když budu hodnotit samostatně jen tento poslední díl, je to tak na 3-4 hvězdičky. Neurazilo, nenadchlo. Pozitivně hodnotím, že se autor snažil zakomponovat vysvětlení některých okamžiků a postav z minulých dílů, což mi pomohlo rozpomenout se a rychleji skládat dílky k sobě. Taky už je zde méně anglických nadpisů a vět.
Když Bubble vztáhnu k celé sérii: nejslabší díl po stránce čtivosti. Game byl podle mého prostě originální, znepokojující. Ve dvojce ubývá kyberprostor a narůstá "akčnost" hlavní postavy, točí se to kolem samotné Hry a snahy ochromit ji. Trojka se opět snaží upozornit na další nebezpečí dnešní doby: obchod s osobními daty. A zároveň uzavírá příběh HP a Bekky....
Když to shrnu: stojí za to si trilogii přečíst, nejlépe všechny díly krátce po sobě.

06.09.2016 3 z 5

Farma Farma Tom Rob Smith

Na tuhle knížku jsem se moc těšila. Po přečtení trilogie Dítě 44, které se mi moc líbily, jsem měla poměrně vysoké očekávání. Věděla jsem, že půjde o úplně jiné téma, ale při čtení jsem měla pocitm že knížku napsal jiný autor. Knížka je čtivá, docela napínavá. Ale při ohlédnutí zpět si říkám, že to bylo možná zbytečně moc stránek na poměrně jednoduchý děj. Na autora jsem rozhodně nezanevřela, ale Farma je podle mého průměr. Není to ani detektivka, ale ani psychologický román....prostě taková zápletka vyprávěná jako dialog mezi synem a matkou.

21.08.2016 3 z 5