vyvodka vyvodka komentáře u knih

Kroky vraha Kroky vraha Michaela Klevisová

Výborná česká detektivka, která může konkurovat třeba těm od severských autorů. Asi nejlepší, kterou jsem od paní Klevisové četla.

12.03.2018 5 z 5

Profesionálové Profesionálové Owen Laukkanen

První dvě třetiny jsem byla mile překvapená napínavým dějem, mělo to spád a nápad. V závěru knížky jsem se už trošku trápila, najednou to už nebylo tak vzrušující čtení. Přesto knížku hodnotím jako čtivou a doporučuji k přečtení.

05.02.2018 4 z 5

Zkurvenej příběh Zkurvenej příběh Bernard Minier

Napínavé, čtivé, neotřelé s překvapivým a ne příliš tradičním rozuzlením. Minier opět nezklamal. Velmi dobrý thriller. Nemrazilo mě jen z děje samotného příběhu, ale taky z uvědomění si nebezpečí ztráty soukromí díky moderním technologiím.

21.10.2017 5 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Dobrá detektivka. Četla se mi moc dobře, bylo to napínavé a rozuzlení docela překvapivé. Líbilo se mi, že děj měl spád, žádné velké "kudrlinky", prostě prima počtení.

30.09.2017 5 z 5

Hladový duch Hladový duch Louise Penny

Musím říct, že tenhle pátý díl série s inspektorem Gamachem měl největší spád. Opět zajímavé neotřelé ústřední téma, tentokrát české komunity v Kanadě. Bavila jsem se, bylo to napínavé.

03.09.2017 5 z 5

Levhart Levhart Jo Nesbø

Už to tady bylo zmíněno v několika předchozích komentářích: uměle natahovaný děj. Také jsem měla pocit, že 500 stránek by úplně stačilo. Je to opět výborná detektivka, napínavá a se zajímavým místem dění. Dala bych 4,5 hvězdičky.

03.08.2017 4 z 5

Chybíš mi Chybíš mi Harlan Coben

Výborné, napínavé čtení až do poslední stránky. Zajímavá zápletka a překvapivé rozuzlení. Opravdu další moc dobrá knížka tohoto autora.

27.06.2017 5 z 5

Obětina Obětina Sharon J. Bolton

Napínavé a čtivé, oceňuji zajímavé místo Shetlandských ostrovů, kde se děj odehrává. Ubírám jednu hvězdičku za překombinovanou zápletku a tu "akční scénu" na lodi.

27.06.2017 4 z 5

Černý úsvit Černý úsvit Rolf Börjlind

Dávám 4 hvězdičky. Bylo to napínavé, čtivé a tak akorát dlouhé. Jen mi vadilo příliš mnoho postav, musela jsem se soustředit, kdo je kdo. Což bylo rušivé. Myslím, že tři díly série stačily.

05.06.2017 4 z 5

Lež Lež C. L. Taylor

Jsem z knížky tak trochu rozpačitá. V průběhu čtení bych asi dala jen dvě hvězdičky. Opakující se plytké rozhovory čtyř kamarádek, kdy jsem se ztrácela, která je která… Každopádně poslední část knížky napínavá byla a dostalo to spád. Myslím, že téma sekty a zneužívání osob, které jí podlehnou, je zajímavé. Je to pravděpodobně i reálné. Ovšem snaha okořenit děj násilím (třeba ta sekera) mi připadala zbytečná. Celkově mi ale děj připadal takový roztříštěný a rozuzlení nudné. Prostě Lež neurazila, ale ani nenadchla.

23.05.2017 3 z 5

Psi z Rigy Psi z Rigy Henning Mankell

Mám knížky H. Mankella ráda. Tuto jsem poslouchala jako audioknihu. Skvěle interprerovanou panem Vyorálkem. Díky němu jsem vydržela až do konce. Celkově mě téma této detektivky příliš nezaujalo. Příliš moc ruské zkorumpovanosti a šedosti v postsovětském Lotyšsku.... Přesto věřím, že se najde spousta čtenářů, kteří tuhle knížku ocení.
P.S. Wallander je stále unavený....a já jsem byla místy unavená z toho, jak často se o jeho únavě mluví :-).

22.05.2017 3 z 5

Sůl moře Sůl moře Ruta Sepetys

Knížku jsem si přečetla, protože mi byla doporučena a autorka je zde na DK docela opěvovaná. Pokud mám ohodnotit, tak plus za čtivost, téma, vykreslení atmosféry prchajících lidí, strukturu kapitol. Zklamáním bylo, že jsem čekala více historických faktů. Bylo to prostě román na pozadí tragické historické události.

22.05.2017 4 z 5

Němý křik Němý křik Angela Marsons

Knížka se mi líbila. Dobře se četla, děj rychle odsýpal, bylo to napínavé a rozuzlení (pachatel) pro mě překvapivé. Hlavní postava vyšetřovatelka Kim mi byla sympatická. Možná právě pro svou "nesympatičností" a chladností. Oceňuji, že se autorka nepokoušela děj zbytečně natahovat, jak bývá v dnešní době u tzv. bestsellerů zvykem. Prostě 330 stránek napínavé detektivky. Doporučuji k přečtení.

10.05.2017 4 z 5

Kolo sudby Kolo sudby Jiří M. Skuhra

Tak nebylo to špatné čtení...Pozitivně hodnotím, že děj nabíral na napínavosti a četl se mi s přibývajícími stránkami lépe a lépe. Zápletka byla docela zajímavá, líbilo se mi ale hlavně vykreslení situace, kdy se Dana dostává do vazby a je nespravedlivě odsouzena. Bezmoc, osamocení a bezvýchodnost v takové životní situaci je až mrazivá.
Myslím, že autor byl občas trošku nedůsledný v detailech a dotažení některých situací, ale celkově dobrá detektivka. Až na ty hrubky!!! Když se objeví nějaká chyba v knížkách překládaných....ale u původní české knihy....smutné.

04.05.2017 3 z 5

Andělíčkářka Andělíčkářka Camilla Läckberg

Slabší díl z této detektivní série. Nebo možná už se některé věci opakují dokola a proto nudí. Například opět těhotná žena na scéně, tentokrát je to policistka ....nebo až otravně zvědavá Erika. Bylo zde příliš mnoho postav a lidských osudů. Navíc ta postava nacisty Göringa mi připadala přitažená za vlasy. Jak tady psala Boxas: Mnoho psů, zajícova smrt.

26.04.2017 3 z 5

Třetí hlas Třetí hlas Rolf Börjlind

Dobrá čtivá detektivka. Oceňuji přesunutí části děje do Francie, bylo to příjemné oživení severského pošmourna temperamentním prostředím podsvětí města Marseille. Hlavní postavy (Olivia a Tom) jsou takový zajímavý nesourodý pár, prostě klasika severských detektivek: vyšetřovatelé i další postavy zatížené svou minulostí...vždy se něco najde: alkohol, bezdomovectví, těžké dětství, hledání sebe sama, nešťastná životní láska....
A jestli jsem správně pochopila....je tu tak trošku otevřený konec (nebo vrátka?? :-)) pro pokračování.

12.04.2017 4 z 5

Chyť mě Chyť mě Lisa Gardner

Napínavé čtení zatraktivněné zajímavým tématem specifického duševního onemocnění (Münchhausenův syndrom v zastoupení). Prostě dobrá čtivá detektivka z poměrně překvapivým rozuzlením.

27.03.2017 4 z 5

Mořská panna Mořská panna Camilla Läckberg

Napínavé, zajímavé postavy, nečekané rozuzlení. Další výborná detektivka této autorky. Mám ráda tenhle typ příběhů, kdy se prolíná současný zločin s vyprávěním z minulosti. Co mě při čtení otravovalo bylo to časté opakování toho, jak se Erika zadýchává, jak se nemůže kvůli břicha zvednout a jak ji kopou dvojčata.

20.03.2017 5 z 5

Stalker Stalker Lars Kepler

Opět výborná Keplerovka. Není důvod nedat 5 hvězdiček. Nějaké malé mínusy by se tady našly. Podle mě by stačilo o 100 stránek méně, v poslední třetině už jsem měla pocit zbytečného natahování, včetně toho přehnaně akčního konce. Knížka byla celou dobu mrazivě napínavá, takže ta akčnost jako v amerických filmech mi připadala "laciná". Líbilo se mi překvapivé rozuzlení a vlastně ten nápad postavit detektivku na tématu stalkingu.
Doporučuji k přečtení.

09.03.2017 5 z 5

Ostrov šedých mnichů Ostrov šedých mnichů Michaela Klevisová

Velmi ráda dávám knížce pět hvězdiček. Zatím jednoznačně nejlepší detektivka, kterou jsem od paní Klevisové četla. Napínavé čtení, zajímavé prostředí holandského ostrova, pěkně vykreslené postavy. Hodně se to podobalo severským krimi. Jsem ráda, že jsem našla dobrou českou detektivku.

23.02.2017 5 z 5