Vyllandra Vyllandra komentáře u knih

To nejlepší v nás To nejlepší v nás Colleen Hoover

Kniha je velmi čtiva. Osobně jsem ji četla v pro mě těžkém období a o to víc mě téma zasáhlo. Skvělé zpracované. Jen v druhé polovině mě štvalo střídání tehdy a teď. Přišlo mi tam navíc, důležité už bylo jen teď. Ale to je můj názor.

28.08.2020 5 z 5

Začít znovu Začít znovu Mona Kasten

Pořád jsem četbu odkládala, ale díky nemoci jsem ji konečně vytáhla a přečetla za jeden den.
Lehká, oddechova četba. Příběh svižně ubihal. Zajímavé postavy.
Za mě určitě čtivé.

27.08.2020 4 z 5

Námi to končí Námi to končí Colleen Hoover

Námět byl naprostá pecka. Člověka to donutí k hodně hlubokemu zamyšlení, co by udělal on, prožívat tu situaci.

Spoiler
Rozhovor matky s Lily, pro mě až děsivě shrnul, proč se zachovala tak jak se zachovala.

Fakt bomba

25.08.2020 5 z 5

Pravda, nebo lež Pravda, nebo lež Colleen Hoover

Velmi zajímavý příběh. Rozhodně se mi moc líbil námět i styl psaní.

Spoiler
Hlavní hrdinka mi lezla hrozně na nervy. Na to jak byla ustrasena, tak vše bylo šup šup.
Ale ten konec... No paaani.

25.08.2020 5 z 5

Neohlížej se Neohlížej se Jennifer L. Armentrout

Čtivé, svižné. Nemohla jsem přestat číst. Konec vzali trochu hopem, ale to už tak bývá. Mám ráda dobře zpracované náměty se ztrátou paměti a tento je opravdu povedený.

07.08.2020 4 z 5

Výpověď Výpověď Whitney G. (p)

Svižné, snadno se čte. Určitě předvídatelné, ale to nic nemění na tom, že je to zábavné a čtivé.

15.06.2020 4 z 5

Obnažená Obnažená Sylvia Day

Kniha se určitě dá číst a čte se rychle. Jen je to všeho trochu moc a nejvíc. Nejkrásnější a nejbohatší. Nejlepší v posteli. Nejvíc žarliva a nejistá. A k tomu "temná" minulost, která v kontextu dokonalosti a "božství" působí strašně prvoplanove. 3 hvězdičky za pár dobrých obratů a skvělých hlášek, což si nejsem jistá, zda je zásluha autorky nebo překladu.

06.05.2020 3 z 5

Šéf Šéf Vi Keeland

Hezké, svižné, čtivé. Zaujaly mě dvě linie střídání a příběh na pozadí, který podtrhoval a doprovázel ten hlavní.

29.04.2020 5 z 5

Něco jako láska Něco jako láska Julie James

Že by se toto čtení dalo zařadit mezi "kvalitní" literaturu se říct nedá, ale pokud chcete vypnout hlavu a prostě chvíli jen "žít" život někoho jiného, tak je to rozhodně dobré čtení na oddychove večery.

29.04.2020 4 z 5

Nesnáším tě Nesnáším tě Vi Keeland

Přečteno za večer. Bezva kniha se zajímavou zápletkou. Skvělý oddech. Myšlenka seznamu je velmi zajímavá.

26.04.2020 5 z 5

Na lovu Na lovu Meagan Spooner

Krásný příběh, poutavý, člověk se nechtěl odtrhnout jak bude pokračovat. Ale jak stoupalo napětí, tak když dosáhlo vrcholu a člověk čekal nějaké pozvolné dovyprávění, tak najednou šlus a konec. Zanechalo to ve mě dojem, že mi někdo něco z knihy ukradl nebo mi ji nedal celou. Dal bych 4 hvězdičky, ale díky tomuto nemohu.

24.04.2020 3 z 5

V moci zla V moci zla Linda Castillo

Jako všechny knihy této série. Poutavé, napínavé, rychlý spád. Opět nezklamalo

22.04.2020 5 z 5

Kroniky prachu Kroniky prachu Lin Rina

1, kniha má naprosto úžasný přebal, už dlouho jsem neviděla tak krásnou obálku
2, krásný příběh, zasazený do nádherné doby,

ale

někde u 300sté strany mi začalo docházet, že můj vnitřní neklid pramení z toho, že něco chybí.
Příběh plyne, je krásně vypravěný, ale jako by mu chybělo takové to neuchopitelné něco, co dává knize duši.
Kniha určitě stojí za přečtení. Konec se samozřejmě dá předpokládat, ale někde něco chybí.
Možná je zbytečně dlouhá, ale zanechala ve mě dojem nenaplněných očekávání a potencionálu. Proto takovéto hodnocení.

22.04.2020 3 z 5

Prokurátor Prokurátor Paulina Świst

Kniha se čte rychle. Pohledy hrdinů se střídají rychle až občas zapomene přepnout v rodě. Celou knihu ve mně přetrvával dojem, že autorka chce, aby vše bylo úplně nejvíc. Moc drsný, moc drzá, až je to místy přestylizované.

18.04.2020 3 z 5

Když přijde soumrak Když přijde soumrak Nora Roberts

Zajímavý příběh, hezké propletení dvou časových os. Ale nějak si nemůžu pomoct začínají mi všechny ty příběhy, a přečetla jsem od NR všechno, vyznívat naprosto totožně

20.01.2020 3 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Kniha se skvěle čte, výborně vypravěná a místy z ní až mrazí. Právě proto jsem si asi představovala trochu více propracovaný konec. Jak mě celá kniha udržovala pořád napnout tak konec ve mě zanechal dojem jako by tam bylo něco dál, ale tam už byl jen přebal knihy.

01.03.2018 4 z 5

Co přede mnou tajíš? Co přede mnou tajíš? Linda S. Howington

Rozhodně jen na jedno přečtení. Souměrně plynoucí, žádné výkyvy nahoru ani dolů, nic, co by čtení dodalo nějaký náboj. Nenadchne ani nezarmoutí.

16.12.2017 1 z 5

Čarokruh Čarokruh Jan Čarek

Nadherná kniha. Veselá, pozitivní a pro čas s dětmi jako dělaná. Ale i dospělí si rozhodně přijdou na své a zasmějí se.

15.08.2016 5 z 5

Cizinka Cizinka Diana Gabaldon

Ať už je to tím, že miluji Skotsko nebo příběhem něco na té knize prostě něco je, co nedovolí ji jen tak odložit, i přes enormní počet stran. Skvěle vykreslená krajina a prostředí, přesně jako by se člověk procházel po skotských vřesovištích. Odkazy na historické události, které opravdu odpovídají realitě a nejsou upravované pro potřeby příběhu. Zajímavé postavy i příběh.

Plus je, že i seriálová verze se velmi přesně drží knížní předlohy, čili i na ní je vidět hodnota příběhu. Nikoliv, jako u spousty jiných zfilmovaných děl, které v závěru postrádají veškerou podobnost.

16.02.2016 5 z 5

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Není nad klasiku. Kniha, ke které se každým rokem vracím, ať už z nostalgie nebo touhy po odpočinku, ale i tak mě vždy strhne a znovu naprosto vtáhne do děje.

16.02.2016 5 z 5