Vydra57 Vydra57 komentáře u knih

Šikmý kostel 2 Šikmý kostel 2 Karin Lednická

Léta jsem žila v Ostravě a o blízkém okolí jsem nic nevěděla. Nic. Jak to všechno teď kolem mně ožilo, spousta míst se zařadila do souvislostí. . 2. díl mě možná oslovil více, protože ta historie je bližší a nějak více se mě dotkla a mozaika životních příběhů hrdinů mi přináší pochopení drastických změn, které se udály po 1.světové válce tady na severu. Díky paní Lednické se mi otevřely velké dveře . Těším se na další pokračování.

29.05.2022

Není cesty zpět Není cesty zpět Tim Weaver

Drsné, děj plyne napínavě. Dobře se to čte.

15.04.2022 4 z 5

Účinný lék Účinný lék Arthur Hailey

Audiokniha : hailyovsky typicky stavěný román, schopná žena, farmaceutický průmysl a svět v něm, konsekvence se společností, americkou historií , úskalími vědeckého výzkumu a lékařskými vazbami na farma business- pro čtenáře zajímavé, člověk lecčemus porozumí i v současnosti u nás. Bohužel občas limonádově americké.

03.04.2022 2 z 5

Dvojitý pohřeb Dvojitý pohřeb James Hadley Chase (p)

Audiokniha- Hodně napínavý příběh, hodně mrtvol, konec ,co vše vyřeší. Dá se !

31.03.2022 4 z 5

Pracka v láhvi Pracka v láhvi James Hadley Chase (p)

Chamtivost a primitivismus- cesta do pekel.

31.03.2022 2 z 5

Jak poznat psí duši Jak poznat psí duši Rudolf Desenský

Četba v rámci vzdělání -- znalost psů, jejich chování u pana Desenského hluboce oceňuji a důvěřuji mu, protože tento pán dává zjevně přednost životu ve smečce než mezi mnoha lidmi, a psychiku psů zřejmě mistrně ovládá. Části obecného textu jednotlivých kapitol je třeba opakovaně přečíst, vychovává-li člověk psa, je tam spousta užitečných informací. Část otázky x odpovědi se mi zdála méně instruktivní- hlavně si myslím ,že zde je asi vždy lepší osobní kontakt.

31.03.2022 3 z 5

Detektiv Detektiv Arthur Hailey

Jako audiokniha dobré, ale předvídatelné. Oddychovka po perném dni

31.03.2022 3 z 5

Rebel Hnízdil - Rozhovory s MUDr. Janem Hnízdilem aneb S odvahou a humorem v časech dobrých i zlých Rebel Hnízdil - Rozhovory s MUDr. Janem Hnízdilem aneb S odvahou a humorem v časech dobrých i zlých Jan Müller

Zklamani. Covidu uz mam plne zuby, presto text o nem vyplnuje cast - vetsi- knihy. O hlavni postave jen povrchni utrzky. Byla kniha napsana s cilem utrzit penize?

17.02.2022 1 z 5

Desatero smyslů: Jak lidé a zvířata vnímají okolní svět Desatero smyslů: Jak lidé a zvířata vnímají okolní svět Jaroslav Petr

Skvělá kniha. Otevřou se vám nové dimenze. Zjistite, že je spousta způsobů, jak vnimat svět kolem sebe, jak i tvorové, které považujete za primitivni, mají úžasně vypracovaný kontat s okolim. Je to k závisti, co všechno člověku chybi...

16.02.2022

Z Izrastiny s láskou Z Izrastiny s láskou Jakub Szántó

Výborné čtení. V naší literatuře asi není jiná tak komplexní a objektivní kniha o židovských dějinách, vzniku státu Izrael a jeho moderní historii a o palestinském problému vůbec. Z pohledu Židů i Palestinců , si bez emocí a manipulací. Hodně jsem si utřídila informační chaos ve vlastní hlavě.

07.11.2021

Dějiny Ruska Dějiny Ruska Václav Veber

Corso přede mnou napsal to, jak na mě kniha taky působila : poutavý román s přesnými historickými fakty, který vás poučí, proč jsou Rusi takoví, jací jsou. Čtěte !!

07.11.2021

3x Martin Beck 3x Martin Beck Per Wahlöö

Dobře vystavěné příběhy s realistickou psychologií postav, ještě tam není a severská zbytečná touha po krvi. Jednotlivé historie vyrůstají z všedního dne. Můžou se přihodit i dnes.

28.08.2021 4 z 5

Arcibiskupova smrt Arcibiskupova smrt Stanislav Češka

škoda času

28.08.2021 1 z 5

Vražda ve společnosti Consus Vražda ve společnosti Consus Václav Erben

slabé, křečovité

28.08.2021 1 z 5

Pastvina zmizelých Pastvina zmizelých Václav Erben

Uvěřitelná detektivka z důvěrně známého českého prostředí bez stříkající krve a převratných otoček psaná vtipně a čtivě. Bystrý a záletný kapitán Exner to korunuje. Příjemné čtení.

06.08.2021 4 z 5

Mise Haiti: Pět měsíců s Lékaři bez hranic Mise Haiti: Pět měsíců s Lékaři bez hranic Tomáš Šebek

Pro insidera nefalšované dobrodružství, syrová chirurgická medicina plná odvahy, invence , zručnosti a nasazení celého doktora. To už se dnes v Evropě nevidí a nedá zažít.
Podáno živočišnou formou , která nenudí a nadchne.

01.08.2021 5 z 5

Mise Afghánistán Mise Afghánistán Tomáš Šebek

Kniha není pro každého. Ale kdo má trochu představu , o čem je řeč, ten si ji užije plnými doušky . Syrová, na nic si nehrající reportáž z krutých podmínek tvrdé země zmítané chaosem a válkou, kde žijí a přežívají jen silní , kde chirurgové konají zázraky , které někdy vyjdou, někdy ne. Chirurg Tomáš Šebek vede nejistý boj se zraněními, které u nás nevidíte , ale i se svými silami a únavou - Obdivuhodný muž , silné příběhy.

10.06.2021 5 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Skvělá kniha, skvělé čtení . Jen bych opakovala, co bylo řečeno v kometářích pode mnou

10.06.2021 5 z 5

Chuť i vůně Chuť i vůně Doris Leslie

Svět viktoriánské Anglie , ústřední postavou je středostavovská dívka , která nechce jít cestou určenou v té době pro ženy - manžel za jakoukoli cenu , péče o domácnost , rození dětí a pokud možno minimální vzdělání. Zvolí aktivní život - vede firmu zemřelého otce , odmítne prvního uchazeče o ruku a vdá se dle své volby . Má úspěch ale zároveň drsně platí . Poučný pohled do minulosti

19.04.2021 3 z 5

Inferno Inferno Dan Brown

Stupidní překombinovaná rádobydetektivka , kde počet stránek je důležitější než logika příběhu .

19.04.2021 odpad!