Vydra57 Vydra57 komentáře u knih

Svědectví o životě v KLDR Svědectví o životě v KLDR Nina Špitálníková

Přesvědčivé příběhy o do absurdity dotaženém kultu osobnosti a dokonale nastavené totalitní vládě : špiclování, hlad, strach . Uvnitř KLDR tomu nelze utéct. Skoro geniální počin spisovatelky , protože bez přečtení této knihy člověku spousta věcí nedojde. 50. léta u nás byla jen slabý odvar .

19.04.2021

Veselí Veselí Radka Třeštíková

Plastelínová hrdinka přišedší z Prahy pluje v marasmu moravského konce světa, kde všichni bez ohledu na vzdělání , osobní historii i sociální pozici mluví slováckým nářečím. Když plutí pokračovalo ještě v polovině knihy a přidalo se zkomolené valašské pojmenování pro rujného Valacha - ogar, zde ogara !!!, už jsem to nedala. Nedočetla jsem.

28.01.2021 1 z 5

Chladná zrada Chladná zrada Dick Francis (p)

Dick Francis opět nezklamal. Hrdina bez bázně a hany inteligentně zvítězí, zlo je potrestáno - sepsáno velmi invenčním profesionálně dokonalým způsobem, myslím že splní očekávání i kritického čtenáře.

01.01.2021

Hrozba Hrozba Dick Francis (p)

Rozhlasová hra : rozhlasové zpracování velmi dobré , příběh vtáhne posluchače hned, nejsou žádná hluchá místa . Skvělá pohádka pro dospělé k úniku od tupé reality.

01.01.2021 5 z 5

Hra s čísly Hra s čísly Dick Francis (p)

audiokniha: přednes se dobře poslouchá, děj vykonstruovaný, málo uvěřitelný. Slabé

30.12.2020 1 z 5

Proč bychom se netěšili aneb Jak se držet nad vodou Proč bychom se netěšili aneb Jak se držet nad vodou Zdeněk Šmíd

Knížka pro všechny, kdo souzní s přírodou a kamarády v dobrém i zlém.

30.12.2020 4 z 5

Kobra Kobra Frederick Forsyth

Stejně jako u Boží pěsti strhující reálie, věrohodně popsané, výborně se to čte a člověk má pocit, že má v ruce literaturu faktu. Vždy mám tendenci vztahovat takové knihy k realitě. A zde konečné politické konsekvence příběhu jsou tak tragicky skutečné, že čtenář musí uvěřit, že to tak prostě chodí. Proto svět vypadá tak, jak vypadá.

10.12.2020 4 z 5

Malé církevní dějiny Malé církevní dějiny August Franzen

Jako ateistka bažící po rozklíčování dějin jsem po knize sáhla, abych se konečně dověděla, jak to bylo s byzantskou a římskou církví . Dověděla jsem se mnohem více a nejen o církvi. Podepisuji všechny níže uvedené komentáře. Má knihovna je obohacena o trvale atraktivní titul.

10.12.2020 5 z 5

Křížové výpravy Křížové výpravy Antony Bridge

Úžasná kniha, tak jak píše Thorir, člověk se dozví spoustu informací, mistrovstvím spisovatele se stane účastníkem děje a vždy znovu může přemýšlet o člověku , bytosti tvůrčí, ale plné krutosti a touhy po krvi. Osobně mě nadchly jiskřičky humoru v tomhle příběhu plném smrti a zabíjení.

06.12.2020 5 z 5

Proč bychom se nepotili aneb Jak se chodí po horách Proč bychom se nepotili aneb Jak se chodí po horách Zdeněk Šmíd

Kniha plná humoru a lásky k horám a přírodě. Pro dnešní dny balzám na duši a efektivní psychoterapie . I kdo nikdy neprožil pobyt v přírodě s vtipnými přáteli, tak si tuhle knížku užije a snad taky zkusí vypravit se ven do přírody oproštěn od zbytných výdobytků civilizace.

18.10.2020

Ostrov búrok Ostrov búrok Ken Follett

Výborný špionážní román s trochou napínavého sexu . Moje oblíbená oddychovka a dá se číst s odstupem několikrát . Atmosféra válečného nadšení a zapojení Angličanů je inspirující, děj je trvale dramatický a stupňuje se k vyvrcholení skutečně dynamicky , takže knihu nemůžete odložit. Některé scény lze vychutnat, i když víte , jak dopadnou, opakovaně / nejen ty se sexem :) . Kdo má rád detektivky, doporučuji.

31.08.2020

- jak již psali předchozí ,velmi čtivé. Šlachtovi jsem věřila a kniha mi to potvrdila . Rovný , trochu divoký chlap, zanícený pro své "poslání ", který dokázal strhnout lidi pro smysluplnou těžkou práci , měl výsledky a měl by je i nadále. Proto bylo v našem státě nutné ho zlikvidovat.
To že se to povedlo a nikdo ani necekl, je děsivé a staví nás na úroveň /nebo pod?/ Slovenska a jeho mafiánských vazeb.
Popis známých a méně známých kauz je zajímavý a člověk si doplní a taky objektivizuje informace, které nám podávají naši mediokrati. A tento zdroj asi nemá důvod neříkat pravdu.

18.05.2020 5 z 5

Ukradený syn Ukradený syn Markéta Šichtařová

Šokující čtení. Hlavně zjištění , že v zemi , kterou klademe na nejvyšší stupínky řádu a pořádku , je možné , aby se stal příběh ženy, která je vlastně zneužita domorodým partnerem a pak bezohledně obviněna z duševní nemoci a připravena o dítě za aktivní asistence státního a zdravotního aparátu tohoto státu. Neuvěřitelné, pokud je to skutečně pravda.

Dobrá země Dobrá země Pearl S. Buck

Pearl Bucková je skvělá vypravěčka . Na osudu zpočátku velmi chudého čínského rolníka , která však je cílevědomý , pracovitý a ukázněný , nás seznámí nejen s čínským venkovem a těžkým životem na něm, ale dá nám nahlédnout do čínské mentality a historie a přinutí nás zamyslet se i nad člověkem jako takovým - které z jeho vlastností jsou tvůrčí a cenné pro přežití, a které jej táhnou ke dnu . To je poselství, které platí i pro dnešek.

Krev na kapradí Krev na kapradí Vlastimil Vondruška

Na základě setkání s Vladimírem Vondruškou na jeho přednášce jsem jako jeho knihami nepolíbená přečetla několik za sebou . To se nesmí. Očekávala jsem více vzhledem ke vzdělání autora . Jedná se o zcela oddychové vcelku povrchní čtení historicky často nevěrohodné . Jako odpočinek na dovolenou ideální.

V labyrintu zpravodajských služeb V labyrintu zpravodajských služeb Jiří Růžek

Pro mě zajímavé čtení . Velmi poučné pohledy do zákulisí 90.let, zpravodajských služeb a zejména osobní postřehy velmi inteligentního a osobně ukázněného autora na to, jak se to " dělalo"- a zřejmě dále dělá , kolik "nekompetentních kamarádů" rozhoduje o věcech pro nás všechny důležitých . Nejde o čtení pro zábavu , jde o zajímavé informace do mozaiky.

Celý život v jednom šiku Celý život v jednom šiku Miroslav Vacek

Bože, když jednou někdo socialisticky zezelená, tak je to invalidizující. Člověk musí vyzobávat drobky smysluplných informací - zaujala mě realita zbraní ohrožujících geologicky aktivní zóny na planetě. Dost hrůza.

Srdce zlomený Srdce zlomený Ondřej Hejma

Bezva slovník, chytré postřehy a opáčko recentní minulosti. Jo !

Pochovaní zaživa Pochovaní zaživa Dominik Dán

Bohužel se neshodnu s předchozími pisateli . Moje 5.- dánovka a prozatím nejslabší. Některé konstrukce trochu přitažené za vlasy a nevěrohodné.

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

První moje kniha od autorky . Hodnotím plynulost vyprávění , nápad. Historie postav rodiny z německého pohraničí nás provede našimi moderními dějinami . Velmi čtivě , nenásilně , zajímavě. Hrdinka se však stane velmi rozpornou bytostí a happy end mi vyloženě vadil.

17.06.2019