Vydra57 Vydra57 komentáře u knih

Popol všetkých zarovná Popol všetkých zarovná Dominik Dán

Docela věřím, že příběh vychází z pravdivých reálií - 90. léta na Slovensku dle mých informací byla Divoký západ a únos prezidentova syna se řešil v mediích i zde.. A nejsem si jistá , že silové složky se od té doby tam i zde extrémně zásadně změnily. O politicích ani nehovořím. Takže člověk je nakonec rád , že žije obyčejný život. Jako obvykle napsáno velmi čtivě.

17.06.2019

Krvavé jahody Krvavé jahody Jiří S. Kupka (p)

Jedna z nejsilnějších knih, co jsem přečetla . Jak už uvedeno v dosavadních komentářích , mělo by jít o povinnou četbu. Jsme dostatečně obeznámeni s nacistickou bestialitou, ale ta stalinská je pořád decentně upozaděna a přitom pohrdání člověkem , krutost , lhostejnost a lež - tak jak lze z této knihy vyčíst -je stále dodnes atributem ruského státu. Na to by se nemělo zapomínat.

Zakázané ovoce vědění Zakázané ovoce vědění Benjamin Kuras

Kniha do domácí knihovny k přemýšlení. Spousta myšlenek z ní by se měla tesat. Pokaždé , když znovu nalistuji kteroukoli stranu, přemýšlím o sobě a svém okolí a snažím se na době zapracovat.

Eva Luna Eva Luna Isabel Allende

Autorka je vynikající vypravěčka. Bizarní příběh hlavní hrdinky je díky jejímu umu uvěřitelný, má spád , přes dramatické pasáže se opakovaně pročteme k pozitivnímu pokračování . K posílení unikajícího optimismu výborná.

Selský baroko Selský baroko Jiří Hájíček

Vcelku slabé. Těšila jsem se na zápletku, která mi zároveň rozšíří obzory , ale byla to jen vějička. Hlavní linie - pátrání po udání z 50. let je roztříštěné, povrchní a rozuzlení nevěrohodné . Psychologická linka soukromí hlavního hrdiny je trapné klišé. Neuvěřitelné, že text je nositelem ceny Magnesia litera.

Hausfrau Hausfrau Jill Alexander Essbaum

Z mého pohledu pozérský běs. Hrdinku jsem nesnášela a vůbec mi jí nebylo líto .O svůj osud si celou knihu koleduje . Přemýšlím , co tím chtěla autorka říct ? Chtěla v nás vzbudit lítost nad těmito bytostmi ? Snad někde v Americe existují a nedej bože jich jich bude přibývat i v Česku , ale obraz hrdinky, která, ač obklopena vším, co život dává , se jen pasivně utápí v nespokojenosti a východisko hledá sexuálních dobrodružstvích ! No děkuji , nechci.

Zločin jak ho pamatuju Zločin jak ho pamatuju Josef Klíma

Dosud jsem se této tématice vědomě vyhýbala . Tady se mi líbilo , že příběhy byly zpracovány vcelku stručně, bez zbytečného akcentu na násilí a bez senzacechtivosti. Ocenila jsem věrohodnou psychologickou charakteristiku hlavních aktérů zločinů- hlavně u orlických vražd . Kniha mě inspirovala k tomu, že si postupně přečtu další příběhy o mafiánských 90. létech.

22.02.2019

Poslední den druhohor: Co stálo za vyhynutím dinosaurů? Poslední den druhohor: Co stálo za vyhynutím dinosaurů? Vladimír Socha

Faktografické knihy mám ráda, téma bylo pro mě nové . O to víc jsem ocenila, že kniha je čtivá, přestože je v ní spousta strohých faktů a informací. Nutí i k přemýšlení o naší civilizaci v nových souvislostech. Výborná kapitola na konci odkazuje na i jiná zpracování tématu , takže lze pak vyhledat na Youtube patřičné filmy a seznámit se s vědeckými aktéry výzkumu face to face. Milovníkům populárně vědecké literatury doporučuji .