vonMalik vonMalik komentáře u knih

Brána času Brána času Pierdomenico Baccalario

Ta knížka je skvělá! Vybrala jsem si ji jako inspiraci pro celoroční práci s dětmi a mám jasno! Zažít příběh, který je popsán v téhle knize, bude něco! Je čtivá, vtáhne vás do děje a nechcete jí odložit dokud nedočtete. Hned běžím pro druhý díl!

29.08.2018 5 z 5

Psí cesta Psí cesta W. Bruce Cameron

Za mě skvělá knížka! Stejně jako první díl byla plná nečekaných situací, krásných momentů a také jsem si u ní poplakala. Konec byl nádherný. Vřele doporučuji k přečtení :)

09.08.2018 5 z 5

S elegancí ježka S elegancí ježka Muriel Barbery

Velebnosti, nedočetla jsem... Nezaujala mě, nenadchla a druhou šanci jí asi dávat nebudu. Asi to není můj šálek čaje...

25.07.2018 1 z 5

Madame Okta Madame Okta Darren Shan (p)

Celý život přemýšlím, kde se u mě vzala ta panická hrůza z pavouků. Pak jsem v knihovně narazila na tuhle knížku a vzpomněla si, že jsem ji v mládí četla. Záhada vyřešena....

25.07.2018

Mengeleho děvče Mengeleho děvče Viola Stern Fischerová

Tuto knihu by si měl přečíst každý. A především ti, kteří nevěří, že se něco takového mohlo dít. Je tu popsán opravdu silný příběh, který nenechá chladným snad nikoho. Knihu jsem musela několikrát odložit, rozdýchat to, co se v ní psalo a nejsilnější pro mě byla kapitola "Mengele a chlapeček", kterou jsem probrečela opravdu celou. Chtěla jsem napsat, že je kniha krásná, ale dá se to vůbec o takových hrůzách napsat? Každopádně je čtivá, vtáhne vás do děje a slza ukápne. Nejhorší na tom je ta představa, že se to opravdu stalo...

21.07.2018 5 z 5

Kniha mě nadchla. Do poslední chvíle jsem nevěděla, co od knihy čekat, byla napínavá, dobře se četla a každou chvíli jsem čekala, kdy na mě něco "bafne". Z počátku jsem nevěděla jak moc příběhům dědečka věřit, ale nakonec mě opravdu tato kniha uchvátila a doporučuju jí dál :)

18.07.2018 5 z 5

Cyrano z Bergeracu Cyrano z Bergeracu Edmond Rostand

Příběh Cyrana jsem nejdříve viděla v divadelním podání v režii Mladoboleslavského divadla a zamilovala jsem si ho. Kniha mě nezklamala. Krásně se mi četla a za dva večery bylo přečteno. Já mohu jedině doporučit!

17.07.2018 5 z 5

Barva kouzel Barva kouzel Terry Pratchett

Známý o ní mluvil, vychvaloval ji a já se nadchla, ale po přečtení tápu. Asi mě úplně neuchvátila, ale příběhy Mrakoplaše a Dvoukvítka jsou super. Po přečtení komentářů tady dám Zeměploše ještě jednu šanci.

11.07.2018 3 z 5

Babička pozdravuje a omlouvá se Babička pozdravuje a omlouvá se Fredrik Backman

Za mě naprosto skvělá knížka! Miluju svět vytvořený babičkou a celý příběh. Nemohla jsem si jako první knihu od F. Backmana vybrat lepší!!

22.06.2018 5 z 5

Sama sobě majákem Sama sobě majákem Kateřina Rezková

Měla jsem velká očekávání, upoutávka na internetu mě nadchla. Ale když jsem si knihu pořídila nadšení opadlo. Mě osobně moc nezaujala (ale některé části jsou pěkné).

22.06.2018 3 z 5

Broučci Broučci Jan Karafiát

Nádherná kniha, kterou miluji už od dětství a snažím se jí předávat dál, dalším generacím. Karafiát krásným způsobem vysvětluje, že smrt je součástí našich životů, ať se nám to líbí nebo ne. Pokaždé, když vidím sedmikrásky, vzpomenu si na Broučky a jejich osudy.

14.10.2017 5 z 5

Psí poslání Psí poslání W. Bruce Cameron

Ještě nikdy se mi nestalo, že bych knihu přečetla během dvou večerů. Od téhle jsem se nemohla odtrhnout, listovala stránky dopředu, abych zjistila jestli to všechno dobře dopadne. Bavila jsem se a když to všechno dobře dopadlo, ronila jsem potoky slz. Skvělá kniha, kterou doporučuji všem! Určitě ji nečtu naposledy.

25.04.2017 5 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Upřímně? Knihu mám od svých 7 let, kdy vyšla, přečtenou asi 10x a stále ji miluju stejně jako na začátku. Díky J.K. Rowling za tenhle svět a za úžasné dětství :).

01.01.2017 5 z 5