Vlastina67 Vlastina67 komentáře u knih

Dvě věže Dvě věže J. R. R. Tolkien

Knížka je dobrým pokračováním Společenstva prstenu - nezklamala. Stejně jako SirMartinius jsem prvně viděla film, takže jsem ho porovnávala s knižní předlohou a ta se mi líbila. Jen pasáž s enty je trochu nudná.

30.07.2016 4 z 5

Druhý břeh Druhý břeh Hana Marie Körnerová (p)

RPŽ moc nemusím, ale knížky H. M Körnerové jsou takové lehké letní čtení, při kterém se nemusí vůbec přemýšlet. Faktem je, že autorka píše poutavě a knížky jsou i napínavé.

27.07.2016 3 z 5

Červený pokoj Červený pokoj Nicci French

Docela dobrá detektivka. Hezky se čte.

24.07.2016 3 z 5

Lekce smrti Lekce smrti Jeffery Deaver

Dobrá a napínavá detektivka, jen mě překvapil pachatel - vůbec jsem nechápala, kde se tam vzal - Deaver napsal mnohem lepší knihy.

24.07.2016 4 z 5

Hedvábník Hedvábník Robert Galbraith (p)

Dobrá detektivka - je vidět, že J. K Rowlingová umí psát i jiné příběhy, než ty o Harrym P. I když jsem se chvílemi v ději Bombyx mori ztrácela stejně, jako Hella v předchozím komentáři.

20.07.2016 4 z 5

Povídky Povídky Zdeněk Svěrák

Příjemné čtení - pan Svěrák nikdy nezklame.

18.07.2016 5 z 5

Nové povídky Nové povídky Zdeněk Svěrák

Souhlasím s předchozím hodnocením - pohlazení po duši. Pan Svěrák je moudrý muž a jeho knížka je milá.

18.07.2016 5 z 5

Krev na sněhu Krev na sněhu Jo Nesbø

Autora mám ráda, ale tato kniha se mi moc nelíbila - jak jsem se na ni těšila, tak mě dost zklamala. Nemohu obdivovat nájemného vraha, který kvůli "zakázce" zabijí i nevinné lidi.

15.06.2016 2 z 5

Krev elfů Krev elfů Andrzej Sapkowski

Po skvělém druhém díle jsem se s chutí pustila do třetího a nastalo velké zklamání. Děj se nikam neubíral, nekonečné rozhovory mě nudily a byla jsem ráda, že knížka skončila. Doufám, že to byla výjimka a díl následující se opět rozeběhne tempem dílů předchozích.

14.07.2017 3 z 5

Ostrov s vůní čerstvého chleba Ostrov s vůní čerstvého chleba Jenny Colgan

Při čtení jsem úplně cítila vůni čerstvě upečeného chleba. Knížka se hezky četla, ale souhlasím s pettrass, některé pasáže na konci knížky byly kýčovité a trochu ubraly dokonalosti příjemnému příběhu.

25.01.2017 4 z 5

A s klauny přišly slzy A s klauny přišly slzy Johannes Mario Simmel

Simmela čtu ráda, ale tahle knížka mě moc nebavila.

03.01.2017 3 z 5

Výměna Výměna Jane Green

První čtvrtinu knížky jsem si říkala, co jsem si to půjčila za příšernost, ve které bohatá panička, která nemá co na práci, utrácí tisíce dolarů mávnutím ruky, nemá čas na výchovu svých dětí, protože se stará o to, co si řeknou sousedky – rádobykamarádky. Knížku jsem ale neodložila a přišlo milé překvapení. Přece jenom to nebylo tak nesmyslné, jak to ze začátku vypadalo. Amber se dokázala vymanit z postavení jedné ze zelených vdov „vrhajících se do svých výborů, Lig, schůzí, které jsou odhodlané být co nejlepší, mít nejlepší děti, být nejchytřejší, nejhezčí, nejtrénovanější , nejhubenější, prostě nej- a když to mají, pořád jim to nestačí“ a spolu s manželem dokázala začít žít jinak a jinde. A z jejích dětí nebudou „děti bohatých rodičů, které nemají nic na práci a kráčejí po městě s pocitem, že jim všechno patří“. Držela jsem jí pěsti, aby se jí podařilo svůj život změnit a jsem ráda, že knížka skončila hapy-endem 

02.11.2016 4 z 5

Všichni proti všem Všichni proti všem Vítězslav Jareš

Věřím, že tajné služby fungují způsobem, který je v knize popsán. Vadí mi jen velké množství dějových linií, ale k dobru autora musím přičíst, že jsem se neztrácela v postavách, jak se mi někdy u špionážních nebo detektivních románů stává. Autor vždy připomene, o jakou postavu se jedná – Wood – srostlé prsty, Roselli – ten, kterého unesli z kasina, atd. Ale poslední čtvrtina knížky už mě přestávala bavit, protože se zaplétaly další příběhy a postavy a tady bych řekla, že někdy méně je více.

26.10.2016 3 z 5

Dlouhé stíny Dlouhé stíny Leila Meacham

První dvě části knihy mě bavily, ale třetí mi přišla už moc překombinovaná a nepravděpodobná. Ta celkový dojem trochu pokazila. Ale přesto to nebyla ztráta času.

10.10.2016 3 z 5

Ofélie se učí plavat Ofélie se učí plavat Susanna Kubelka

Ofélie mě vytáčela svou sebestředností - ona jediná je dokonalá, nejkrásnější, nejštíhlejší, všichni, kdo se na ní podívají, padnou na zadek - tohle opravdu není můj šálek čaje.

29.09.2016 2 z 5

Klíč k životu Klíč k životu Jack Canfield

Souhlasím s předchozími komentáři - knížka nám pomůže (pokud jsme ochotni naslouchat a na sobě pracovat) ujasnit si co jsme, kam v životě směřujeme a třeba i splnit si sny, které se nám v této chvíli zdají nedosažitelné. Je dobré se k ní ve chvílích, kdy nám není nejlépe, vracet.

15.09.2016 4 z 5

Kmotr Mrázek Kmotr Mrázek Jaroslav Kmenta

Při čtení se mi dělalo zle z toho, co se tady děje!!!

04.09.2016 5 z 5

Třetí přístav Třetí přístav Hana Marie Körnerová (p)

Opět příjemné letní čtení - líbí se mi zasazení do českých reálií. Jak píše někdo níže - takové spíš pohádkové, ale hezky se to čte.

29.08.2016 3 z 5

Herečka Herečka Magda Váňová

Příjemné čtení, jen mě trochu vadily popisy přípravy jídel francouzské a bulharské kuchyně. Jinak to byl hezký příběh.

08.08.2016 3 z 5

Kočár do neznáma Kočár do neznáma Hana Marie Körnerová (p)

letní čtení u kterého se vůbec nemusí přemýšlet :-)

04.08.2016 3 z 5