Vlastina67 Vlastina67 komentáře u knih

Sedmilhářky Sedmilhářky Marika Šoposká

Nebavilo mě to ani trochu. Knížku jsem nedočetla, protože by to pro mě byla ztráta času a ten mohu věnovat čtení lepších knih. Plně souhlasím s komentářem netty - mluví mi z duše.

27.01.2017 odpad!

Říjnový seznam Říjnový seznam Jeffery Deaver

Hustýýýýýýýý :-) Deaver je prostě jednička! Protože čtu rychle, musela jsem hodně zpomalit, abych se na děj pořádně soustředila a také jsem čas od času musela zalistovat zpátky, abych si ověřila, že věci, které mi došly, tam opravdu byly. A ačkoliv jsem si během čtení vymyslela asi tři ukončení, tohle mě opravdu nenapadlo. Číst knížku pozpátku byl dokonalý nápad a za něj je pět hvězdiček málo!!!

20.01.2017 5 z 5

12. 12. 12. 12. Vítězslav Jareš

Dost dobrá detektivka. Napínavá, s překvapivým koncem - tak to má být :-)

16.01.2017 4 z 5

Poslední noc na Klikaté řece Poslední noc na Klikaté řece John Irving

Mám ráda tlusté knížky - 400 - 500 stran - ideál :-) Ale tato byla nekonečná!!! Ze začátku se mi příběh líbil, zajímavé bylo to, že jsme se dopředu dočetli, že se něco stalo, ale až za pěknou řádku stránek bylo odhaleno co. To ale nevyvážilo nudnost celé knihy.

16.01.2017 3 z 5

Húrinovy děti Húrinovy děti J. R. R. Tolkien

Smutný příběh, ale jelikož jsem ho ve zkrácené verzi znala ze Silmarillionu, tak už mě tolik nebavil.

16.01.2017 3 z 5

Dlouhá cesta Dlouhá cesta Hana Marie Körnerová (p)

Dlouhá cesta je nejslabším dílem série. Příběh se nikam dějově neposunul, připadá mi naprosto zbytečný. Jediné, co bylo v knížce zajímavé, byl popis historických událostí, život ve Francii 2 roky po revoluci a následné svržení a smrt Robespierra. Pokud je napsán další díl, už ho číst nebudu.

31.10.2016 2 z 5

Letní zahrada Letní zahrada Paullina Simons

Musím souhlasit s předchozími komentáři - nejslabší díl trilogie. I když těžko můžeme soudit někoho, kdo prožil tolik hrůz a utrpení. Nevíme, jaké šrámy na duši by to zanechalo na nás. Poslední kapitola knihy byla důstojným zakončením tohoto velice silného příběhu.

20.07.2016 3 z 5

Mořeplavec Mořeplavec Diana Gabaldon

Naladěna seriálem jsem se s chutí pustila do třetího dílu. Začátek byl tak slibný, ale... příběh byl strašně dlouhý (a tím nemyslím 1100 stran - to ani náhodou), strašně překombinovaný a tím se chvílemi stával nudným. Klobouk dolů před scénáristy seriálu, kteří tomu dokázali dát jakýsi řád a příběh rozbíhající se všemi směry usměrnili do přijatelné formy. I když si myslím, že by se dala kniha zredukovat na polovinu, jsem tvor zvědavý a Bubny podzimu už mám zamluvené v knihovně :-)

04.03.2018 3 z 5

Nečetla jsem ani Staříka ani Analfabetku, takže jsem jimi nebyla ovlivněná. Zpočátku se mi knížka četla dobře. Bavil mě styl vyprávění i autorův humor. Ke konci mě to ale přestalo bavit. Sice jsem dočetla, ale s vypětím všech sil :-)

17.08.2017 3 z 5

Čas opovržení Čas opovržení Andrzej Sapkowski

Děj se krásně rozeběhl (oproti třetímu dílu) a už je opět napínavý a čte se jedním dechem. Knížka mě začala bavit a jsem ráda, že jsem se nenechala třetím dílem odradit.

23.07.2017 4 z 5

Meč osudu Meč osudu Andrzej Sapkowski

Miluji pohádky a líbilo se mi, jak je autor zasadil do světa fantasy. A noc před svatbou byla můj šálek čaje - i když byla napsaná v úplně jiném duchu, než celá knížka, dobře jsem se bavila :-)

09.07.2017 5 z 5

Katedrála hrůzy Katedrála hrůzy Jeffery Deaver

Ztotožňuji se s Niu v tom, že je strašné mít v okolí manipulátora, který dokáže uhodnout naše nejniternější myšlenky a předvídat naše jednání. Bylo šílené, že vrah byl vyšetřovatelům neustále v patách a dokázal likvidovat důkazy ještě dřív, než je stihli použít. Dobře napsaná detektivka.

17.01.2017 3 z 5

Aristokratka ve varu Aristokratka ve varu Evžen Boček

Dvojka mě moc nebavila. Asi jsem od ní čekala mnohem víc - u prvního dílu jsem se smála nahlas, tady mě pobavily pouze pantofle oslintané od psů a tatínek, který na koni vypadal, jako by projel skartovačkou. Jinak natahování děje - přesně jak píše Vesmich. Jsem zvědavá na díl třetí - doufám, že bude lepší :-)

30.12.2016 2 z 5

Hlavní role Hlavní role Vítězslav Jareš

Věřím, že ve filmové branži (a nejen tam) to chodí přesně tak, jak autor popsal (však má v této oblasti své zkušenosti – pane spisovateli – jak se má komparsista Vítek? – pobavilo mě, jak jste ho zakomponoval do děje :-) :-) :-). No a že politika je jenom o tom, kdo má větší moc, to všichni víme. Knížka se mi líbila a už se těším na další tituly, které mám v knihovně zamluvené.

15.11.2016 4 z 5

Muži, kteří nemají ženy Muži, kteří nemají ženy Haruki Murakami

Knížka mě vůbec nebavila. Povídky byly divné.

16.09.2016 2 z 5

Anglický pacient Anglický pacient Michael Ondaatje

Jedna z mála knih, které jsem nedočetla. Vůbec mě to nebavilo stejně jako Stůl v koutě - Michael Ondaatje nebude můj šálek čaje.

04.09.2016 2 z 5

Sedm dopisů z Paříže Sedm dopisů z Paříže Samantha Vérant

Souhlasím s komentářem Eloorky - také mi vadily francouzské texty bez překladu. Bylo to příjemné oddechové čtení, ale ty dopisy mi připadaly, jako by je psala spíš žena, která by takové chtěla dostat, než muž. Ale pokud je to psáno podle skutečnosti, tak klobouk dolů před mužem, který je napsal :-)

01.09.2016 3 z 5

Dívka, již jsi tu zanechal Dívka, již jsi tu zanechal Jojo Moyes

Moc mě nebavila část z 1. světové války. Ta současná, týkající se restitucí už byla zajímavější. Doufám, že ostatní knížky této autorky budou trochu lepší.

21.08.2016 3 z 5

Žena v kleci Žena v kleci Jussi Adler-Olsen

velice napínavá kniha, určitě si půjčím další díly.

21.08.2016 4 z 5

Katova dcera Katova dcera Oliver Pötzsch

Příběh byl napínavý, ale nebyl moc uvěřitelný. Nemyslím postoj lidí k čarodějnicím - věřím, že lidé měli strach z inkvizice, ale kat lidumil - to mi moc nesedělo. Ostatně to napsal autor i v epilogu, že by si přál, aby jeho prapraprapradědeček takový byl.

14.08.2016 3 z 5