Vilma232 Vilma232 komentáře u knih

Ztracená láska Ztracená láska Margaret Mitchell

Předmluva o autorce je asi zajímavější než samotné dílko. Taky tvoří polovinu knihy. Nicméně je potřeba ohodnotit, že se jedná o dílko nedospělé emancipované slečny.

19.06.2022 3 z 5

Kníže Smrt Kníže Smrt Dominik Dán

Dánovka jako lupen. Zápletka super, většina postav jako obvykle....

19.06.2022 5 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Povedené, čtivé, napínavé.

19.06.2022 4 z 5

Šelma Šelma Andrew Mayne

Zajímavá hlavní postava, aplikace vědeckých poznatků a postupů při vyšetřování mimo policii, s blížícím se koncem se příběh dostává mimo uvěřitelnost.

17.05.2022 3 z 5

Spratek Spratek Torey L. Hayden (p)

První setkání s autorkou a děkuji za něj našemu Klubu milovníků knih. Příběh je silný hlavně proto, že je inspirovaný skutečností. Je mi líto dětí, které místo bezstarostného dětství bojují s nezájmem, špatnými životními podmínkami, vlastními strachy a úplně nejhůř - se zneužíváním. Proto velmi obdivuji ty, kteří mají schopnosti a trpělivost se těmto dětem věnovat a tu jejich cestičku jim aspoň trochu narovnat, vzbudit v nich zájem a přesvědčit je že existuje někdo, kdo k nim má pozitivní vztah.

12.05.2022 5 z 5

Imitátor Imitátor Daniel Cole

Napínavé a neobvykle propojené s uměním

08.05.2022 4 z 5

Žárlivost a jiné povídky Žárlivost a jiné povídky Jo Nesbø

Jo Nesbo umí! Umí i povídky. Zhruba polovinu knihy zabírá Žárlivost, která se odehrává na krásném ostrově Kalymnos. Všechny povídky jsou zajímavé a spojuje je motiv žárlivosti, nevěry, podezřívání, touhy po pomstě...

01.05.2022 4 z 5

Doktorka z domu Trubačů Doktorka z domu Trubačů Ilona Borská

Zajímavá žena, zajímavý život a osud. Její až umanutost jít cestou, kterou si vysnila a vybrala je neuvěřitelná.

25.04.2022 4 z 5

Žena v (kon)kursu Žena v (kon)kursu Eva Brabcová

Vtipná oddechovka - z mladé maminky mladou babičkou

25.04.2022 3 z 5

Okamžiky štěstí Okamžiky štěstí Patrik Hartl

Nejzajímavější je nápad vydat knihu psanou z pohledu dvou hlavních osob a vytisknout ze dvou stran. Jinak oddechové čtení s výrazným množstvím málo pravděpodobných situací.

25.04.2022 3 z 5

Pan Mercedes Pan Mercedes Stephen King

Naposloucháno. Pan autor! A výborně načteno. Prolíná se vyprávění pachatele a detektiva.

10.04.2022 4 z 5

Zvěrolékař mezi nebem a zemí Zvěrolékař mezi nebem a zemí James Herriot (p)

Úžasně milé vyprávění. Mám moc ráda styl J. Herriota, jenom ta zvěrolékařská tématika mi není blízká. Schválně jsem si vybrala díl o službě v armádě a stejně tam byla většina textu zvěrolékařská. Ale i tak super, jenom míň komplikovaného telení apod.

10.04.2022 4 z 5

Mlha nad Shadow Sands Mlha nad Shadow Sands Robert Bryndza

Detektivka má spád, vyšetřování se logicky posunuje.

06.04.2022 4 z 5

Dívka s pomeranči Dívka s pomeranči Jostein Gaarder

Určitě jsem si našla v knize zajímavé pasáže či myšlenky, ale vracet se k ní nebudu a nevím, komu bych ji doporučila.

06.04.2022 3 z 5

Noční lov Noční lov Robert Bryndza

Naposloucháno. Velmi slušná detektivka, krátké kapitoly, přehledné a srozumitelné v zápletce i v motivech. Výborná interpretace.

13.03.2022 4 z 5

Orinokem k přechodu Orinokem k přechodu Milena Holcová

Čtyři rozdílné ženy na cestách po Venezuele. Jsou "v tom podivném věku, kdy si ještě pamatují začátek, ale už dohlédnou na konec." Mají svoje kariéry, životní zkušenosti a důvody, proč se na cestu vydaly. Jsou překvapivě silné. "Jejich mládí už dávno couvlo do bezpečné vzdálenosti, na druhé straně - tyhle obličeje mají přesně tolik vrásek, aby nevypadaly prázdně, a přitom zůstávaly ženské".

01.03.2022 3 z 5

Bretaňský příboj Bretaňský příboj Jean-Luc Bannalec (p)

Bretaňské ostrovy se vlivem počasí mohou změnit v hodně nebezpečné území, které si nejednou vyžádalo lidské oběti. Jenomže tentokrát to nemusí být pouze počasím.... Hodně podrobné popisy postupu vyšetřování. Rozhodně mám chuť se po letech podívat do Bretaně

01.03.2022 3 z 5

Letní valčíky Letní valčíky Edgar Dutka

Detektivka, která rozhodně nevyvrcholila potrestáním pachatelů. Zábavné čtení o roce 1976. Autor je pro mě příjemným překvapením.

16.02.2022 3 z 5

Mandľovník Mandľovník Michelle Cohen Corasanti

Pohled na izraelsko - palestinský problém za posledních více než padesát let, který je více soustředěn na život arabské komunity. Hlavní hrdina vyrůstá ve velmi tradiční rodině a díky konfliktům a následnému obvinění a uvěznění otce je celá rodina uvržena do nepředstavitelné chudoby. Ahmed vyniká svou inteligencí a touhou po vzdělání a jeho otec ho v tom podporuje za každou cenu. Únik z tradičního prostředí, studium, soužití s "nepřáteli", pomoc blízkým, podpora myšlenky, že nelze na vše reagovat jen násilím a nenávistí, to vše lze nalézt v tomto příběhu, ke kterému jsem se dostala díky letošní Čtenářské výzvě.

07.02.2022 4 z 5

Příběh spořádané rodiny Příběh spořádané rodiny Rosa Ventrella

Příběh syrový, zajímavý. Pro mě překvapivý popis života v chudé čtvrti Bari, který mi připadal, že se snad musí odehrávat o nějakou tu desítku let dříve. Něčím mi kniha lehce připomněla Geniální přítelkyni

09.01.2022 4 z 5