Vilma232 Vilma232 komentáře u knih

Princezna a pytlák Princezna a pytlák Roald Dahl

Dvě vtipné, trochu drsné a hlavně velmi poučné pohádky pro dospělé. Princezna a pytlák i Princezna Mammalia jsou příběhy o ošklivosti i kráse a hlavně o moci a jejím zneužívání. Pecka!

20.11.2023 5 z 5

Druhý život Marýny G. Druhý život Marýny G. Vladimíra Klimecká

Naposloucháno _ čro. Úžasná interpretace hlavně paní Hofmanové. Valašská románová kronika vyprávěná postupně čtyřmi ženami.

02.11.2023 3 z 5

Šepot z lesa Šepot z lesa Kateřina Surmanová

Mysteriózní příběhy čtu opravdu málo, ale tenhle jsem si užila. Nicméně mnohem více mě bavilo to, co se odehrává v běžné realitě. Setkání se starými známými i novými známými, hledání v historii....

01.11.2023 4 z 5

Sára Sára Dominik Dán

Byla to jízda, která mě moc bavila. Tentokrát jsem si užila i originální slovenštinu.

18.10.2023 5 z 5

Pomněnkové matky Pomněnkové matky Lenka Chalupová

Všechny postavy jsou "jako živé". Opět jsem si užila paní Chalupovou od A do Z navzdory tématu. Nemůže být nic horšího než ztratit dítě.

04.10.2023 5 z 5

Krev prvorozených Krev prvorozených Juraj Červenák

Naposloucháno. Rudolfínská Praha plná násilí, náboženské nesnášenlivosti, politických úkladů - místo jako stvořené pro vraždy, vyšetřování a mistra kata.

04.10.2023 4 z 5

Miko Syrový a jeho vzpomínky. Krátké povídky, čtivé. Dávám přednost delším útvarům, ale zklamaná nejsem.

21.09.2023 3 z 5

A já pořád kdo to tluče A já pořád kdo to tluče Radka Denemarková

Není jednoduché dát život uměleckému projektu, když všichni zúčastnění jsou "podivíni" se spoustou bolestí a tajemství. V reálu by hlavní cenu měla dostat paní Klamová za to, že se jí daří udržet celý ten divadelní blázinec. A jak umíme strávit v divadelní hře či v knize podanou nepříjemnou pravdu?
"Mám dva problémy , které mi zabraňují strávit realitu, natož přežvýkanou novináři," říkala. "Že nezapomínám. A že umím číst mezi řádky."

21.09.2023 4 z 5

Sběratel sněhu Sběratel sněhu Jan Štifter

Naposloucháno. Pan Štifter umí! Umí mě napnout a překvapit, umí mě dojmout. Bezmála století, tři generace, k tomu trochu nadpřirozena a ještě jako přídavek výborné načtení.

05.09.2023 5 z 5

Sekta Sekta Martin Goffa

Naposloucháno. Opět velká spokojenost. Děj má spád, postavy i situace jsou uvěřitelné, zápletka zajímavá. Asi autora prověřím i v dalších dílech.

24.08.2023 4 z 5

Vraždy podle Shakespeara Vraždy podle Shakespeara Jennifer Lee Carrell

Mám ráda detektivní příběhy i W. Shakespeara a zde si obojí můžeme užít. Celkově připomíná zápletky z děl D. Browna. Kolik životů si vyžádá pátrání po neznámé hře?
"Co lidé zlého páší, žije dál, leč dobré skutky pohřbíváme s nimi."

22.08.2023 3 z 5

Přiznat vinu Přiznat vinu Martin Goffa

Naposloucháno. S velkým potěšením musím konstatovat, že nejen Miko Syrový, ale i Marek Vráz - novinář mě zaujal. A dokonce se mi podařilo začít prvním dílem! Zmizení mladé ženy na cestě s diskotéky a odhalení až po mnoha letech - dobrý námět, výborné zpracování i načtení.

09.08.2023 4 z 5

Muž s unavenýma očima Muž s unavenýma očima Martin Goffa

Naposloucháno. Až na třetí pokus jsem se trefila do prvního dílu, ale lze číst v různém pořadí. Stává se ze mě Goffova fanynka, určitě si přečtu či poslechnu i další díly nebo zkusím jinou sérii.

03.08.2023 3 z 5

Ke dnu Ke dnu Anna Bolavá (p)

Naposloucháno. Všechny postavy jsou úžasně vykreslené, ale tolik podivných lidí na tak malém místě?

24.07.2023 4 z 5

Liščí tanec Liščí tanec Lenka Chalupová

Více než jen příjemný čtenářský zážitek. Kupodivu jsem odhadla "pachatele", nicméně není to klasická detektivka. Všechny postavy jsou živoucí, jejich chování pochopitelné a srozumitelné.

18.07.2023 4 z 5

Děvče na ocet Děvče na ocet Anne Tyler

Podoba ze Shakespearovou Kateřinou tam je. Oddechové čtení.

11.07.2023 3 z 5

Orel přistál Orel přistál Jack Higgins

Přečteno díky výzvě a s velkou chutí.

10.07.2023 5 z 5

Mrtvá v knihovně Mrtvá v knihovně Agatha Christie

Naposloucháno. Slečnu Marplovou neřadím ke svým oblíbencům a tento příběh navíc nepatří k těm zajímavějším. Nicméně interpretace pana Brouska ml. mě neuvěřitelně bavila.

30.06.2023 3 z 5

Kam se poděl můj sýr? Kam se poděl můj sýr? Spencer Johnson

Nemám ráda motivační knihy, proto se mi tato darovaná útlá knížečka válela na polici několik let. Obsah.... ano, je potřeba umět přijmout i ty změny, které jsme si sami nevybrali.... Mohla se válet klidně dál.... naštěstí se mi hodí alespoň do čtenářské výzvy a navíc i pro splnění prázdninového úkolu našeho milého knihomolského klubu. Hvězdička za to, že je tak krátká.

30.06.2023 1 z 5

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Čtení knihy mě doslova "vcuclo". Tolik nešťastných postav. Až mě děsí, kolik podobných rodinných hrůz může probíhat kolem nás a nikdo o nich neví. Kromě cácory mě nejvíc zasáhl příběh Jakuba. Škoda, že mu nebyl věnován větší prostor.

09.06.2023 4 z 5