Vikina333 Vikina333 komentáře u knih

Francouzky se umí otáčet Francouzky se umí otáčet Mireille Guiliano

Některé kapitoly jsou zajímavé, ale nejedná se o překvapivá megamoudra... Autorka je beze sporu úspěšná, ale téměř celou knížku mě provokovala přehnanou sebechválou. (paní Dokonalá, kterou bych doma mít rozhodně nechtěla :) )

19.07.2013 2 z 5

Tchaj-pan Tchaj-pan James Clavell

Krásná a velmi hezky poučná kniha. Plná zajímavých a velmi čtivou formou poučných niancí z asijské kultury. Je napínavá a čtenář se těší až bude moct pokračovat ve čtení. Užijte si to.

12.11.2012 5 z 5

Sputnik, má láska Sputnik, má láska Haruki Murakami

Knížka mě vtáhla do děje, čte se sama a líbil se mi i závěr. Má své kouzlo ze vším všudy..

24.05.2012 5 z 5

Rozpuštění Rozpuštění Christopher John Sansom

Na knížce se mi nejvíc líbilo, že k vyřešení byla použitá logika a ne supr moderní laboratoř s nějakými dna testy. Jen jsem měla přehnané očekávání a musím konstatovat, že už jsem přečetla spoustu lepších knih.

10.12.2017 4 z 5

Čaroděj a sklo Čaroděj a sklo Stephen King

Výbornej příběh. Taková pohádka pro dospělé. Klasičtí klaďáci i brutální záporáci. Jsem ráda, že alespoň zpočátku si Roland trochu toho "života užil" :).

23.07.2017 5 z 5

Pistolník Pistolník Stephen King

Knižka vyvolává tak trochu zmatek, ale mohu vás uklidnit, že se děj zklidní a ustálí hned na začátku druhé knihy (ovšem ne tak úplně, to si zase můžete být jistí :) ). Roland není typickej a ukázkovej sympaťák, ale to se mi na něm právě asi líbí. Pistolník se nečetl špatně, ale je tu prostě moc otázek. A vy? Buď to vzdáte anebo se vrhnete na další díl a nebudete litovat :)

06.05.2017 4 z 5

Afterdark Afterdark Haruki Murakami

Murakami je prostě boží! Nevim jak to dělá, ale já si připadám, že po pár stránkám postavy znám a chápu je a "prožívám" to... Prostě si ho vychutnávám..

29.11.2016 5 z 5

Ochlazení: Špionážní thriller z blízké budoucnosti Ochlazení: Špionážní thriller z blízké budoucnosti Michael Žantovský

Hustá a ne chladná, ale mrazivá atmosféra je podpořená reálnými události posledních let. Výborný námět!!

08.10.2016 4 z 5

Dušemrdi Dušemrdi Natascha

Divná forma, příliš krátké, postava těžko pochopitelná.. Brutální a masochistický..

15.09.2016 2 z 5

Podivná knihovna Podivná knihovna Haruki Murakami

Murakami mě opět pohtil do svého světa. I když v této povídce jen na chvilku, což je škoda. Věřím, že z tohoto námětu by mu šel napsat boží román. Grafika taky na jedničku. Perfektní povídka i celkově zpracovaná knížka..

22.07.2016 5 z 5

Král Krysa Král Krysa James Clavell

Knížku jsem dlouho odládala, bála jsem se, že bude depresivní (přeci jenom je to ze zajateckého tábora..), ale nebyla až takovým mučivým způsobem. Je o něčem jiném než jen o utrpení - o lidské povaze, psychice, davu.. Do toho všeho s propracovaným příběhem/příběhy..

09.07.2015 5 z 5

Šachové figurky Šachové figurky Peter May

Narozdíl od předchozích knížek se mi nepodařilo vtáhnout do děje. Nebyla pro mě tolik přitažlivá ani uvěřitelná. Možná jsem se až moc těšila.. :(

21.06.2015 3 z 5

Jako u každé knihy u Murakamiho - naprosto mě pohltil svět Cukura.. I když témata jsou psychologické i trochu sociální, jsou geniálně současné.. Je to prostě autor, který mi sedne jako poklice na kolo :) Dodá šmrnc a naťukne k zamyšlení..

19.05.2015 5 z 5

A v tu chvíli je po lásce A v tu chvíli je po lásce Junot Díaz

Neřekla bych, že je to jen o lásce, ale je to "kurva" o životě. Je to "kurva" dobře napsaný a prostě "kurva" dobrý... a nepřijde mi to nějak urážlivě šovinistický... Skvělý na letní relax a zamyšlení nad přistěhovalcema, který, zdá se, maj to zatraceně těžký...

25.07.2014 5 z 5

Dlouhý pochod Dlouhý pochod Stephen King

Je pro mě šokující, že je tato knížka napsaná v roce 1979 - od tý doby se dost posunuly hranice reality show. Nevěřím/nedovedu si představit sice onen utopický svět připomínající 1984, ale je to fakt zajímavá myšlenka... Vcelku dobrý počteníčko, i když smutný a to především zamyšlením se nad lidskou povahou..

15.06.2014 4 z 5

Šest hvězdiček Šest hvězdiček Joost Zwagerman

Překvapivá knížka, ve které se řeší nejen rodinné vztahy, ale i vztahy milostné a v neposlední řadě rozebírá vinu a výčitky sebevraždy a to vše velice poutavě a přirozeně. Pěkná novelka.

28.12.2013 4 z 5

Šógun Šógun James Clavell

Brilantní román! Velký poutavý příběh plný východní moudrosti. Velice hezky poučné a vzdělávací. Nikdy bych neřekla, že pro mě bude 17. století tak poutavé.

27.06.2013 5 z 5

Dějiny lásky Dějiny lásky Nicole Krauss

Nebyla to špatná kniha, jen jsem měla větší očekávání..Trochu pocit, že se knížka chce tvářit intelektuálně.. Závěr mi přišel, že se dal předvídat.. Mno za přečtení stojí, ale že by mi přišla extra dojemná, to zas ne..

29.03.2013 3 z 5

Divergence Divergence Veronica Roth

Líbí se mi komentář Yalky, nesrovnalosti jsou tam nejen "matematické".. Poutavé to je, ale přišlo mi to nevyzrálé, naivní a levičácké, proto jen 40%..

09.01.2013 2 z 5

Spolčení hlupců Spolčení hlupců John Kennedy Toole

Četla jsem a buď jsem se pousmívala anebo překvapivě kroutila hlavou. Velice zvláštní knížka ve které si snad každý (téměř každý) najde něco nad čím se může zamyslet. Dobře popsané postavy, které jsou "jedinečné" svojí povahou, charakterem i výchovou... Líbil se mi i konec, který mě po spletitém ději příjemně pobavil.

17.09.2012 4 z 5