vikaa vikaa komentáře u knih

Pán much Pán much William Golding

Kniha se mi líbila. Doporučila bych ji jako "povinnou" četbu už na druhý stupeň základních škol. Myslím si,že v letech dospívání by se mi kniha líbila ještě víc. Narozdíl od některých čtenářů nesdílím názor,že popisy ostrova jsou nudné a že si ho i přes autorovu snahu nedokáží představit. Já s tím žádný problém neměla.

26.03.2013 4 z 5

Mrtvá na pláži Mrtvá na pláži Carol Higgins Clark

Jedna z knih,do které jsem se zaboha nemohla začíst a ani jsem ji nakonec nedočetla. Jednu hvězdu za snahu autorky. Na druhou stranu - asi si své čtenáře najde.

24.03.2013 1 z 5

Soukromé životy Pippy Leeové Soukromé životy Pippy Leeové Rebecca Miller

Když jsem knihu začala číst, připadal mi děj nějaký povědomý. Nejprve jsem si říkala,že už jsem ji asi někdy četla, ale potom jsem si vzpomněla,že jsem kdysi viděla film natočený podle téhle knihy. Film mě moc nebavil a hlavní hrdinka mi byla docela protivná (měla jsem ho puštěný více méně jako kulisu).Přesto některé momenty z filmu jsem si okamžitě vybavila (podobu hlavní hrdinky ale ne). Musím upřímně říct, že kniha se mi zdála lepší než film a to o dost. Bavila mě část, kdy byla Pippa malá a mladá - bavil mě její život před Herbem, její drogová minulost a podivný vztah k matce. Vztah z Chrisem mi připadal na jedné straně ujetý a na druhé straně jsem Pippu chápala. Při hodnocení jsem váhala mezi 3 a 4 hvězdami, kdyby to šlo dala bych 3,5. Asi bych knihu nedoporučila nikomu,komu je pod 40:-)

23.03.2013 3 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Zvláštní kniha. V první čtvtině jsem si byla téměř jistá,že ji nedočtu.Kniha mi přišla primitivní a psaná primitivním jednoduchým jazykem. Opakující se fráze mě začínaly pomalu zabíjet. Tohle že je kniha, kterou čtou na světe tisíce žen? Sexuální scény mi připadaly popsány velmi nudně a jako podle manuálu. Potom jsem začala být zvědavá na to,co je špatně s Christianem (zapalovalo mi to ale o dost dřív než Aně:-)). Ani nevím jak,najednou jsem se do četby ponořila a každou volnou chvilku sahala po knize.Přestala jsem všem říkat,že druhý díl už nikdy a začala jsem si přiznávat, že mě budoucí osudy hlavní dvojice asi zajímají. Takže možná, že si dopřeju i další porci. Možná?Nebo určitě?

16.03.2013 3 z 5

Sluncem spálená země Sluncem spálená země Elizabeth Haran

O této knize jsem slyšela samou chválu dávno před tím,než jsem ji začala sama číst a možná proto se mi zpočátku zdálo,že je jenom jednou z mnoha dalších knih napsaných pro ženy a že se od běžného "ženského" čtení nijak neliší. Po přečtení asi třetiny knížky jsem byla vtažena do děje a každou volnou chvilku jsem trávila s Tarou a jejími dětmi. Tento čas jsem si báječně užila a nepovažuji ho za promarněný, přestože některé zápletky byly hodně předvídatelné. Opravdu skvěle napsaná knížka.

09.03.2013 5 z 5

Můj první čtenářský zážitek s Kingem a opravdová bomba. Psychologická sonda do hlavy a duše malé Trishy se autorovi neobyčejně vydařila - věřila jsem Trishe nejen každé slovo, ale každou myšlenku.Přesně takhle se to opravdu mohlo stát......Jenom mě mrzelo, že jsem knížku přečetla tak brzo. Hltala jsem příběh a čekala,kdy už malá Trisha konečně dojde mezi lidi a zachrání se.

04.03.2013 5 z 5

Zakázané holky Zakázané holky Hana Bořkovcová

Knížka je to hezká, protože vypráví nesmutně o smutných věcech. I když je primárně určena pro dospívající mládež, nelitovala jsem toho, že jsem ji přečetla. V 13ti letech bych určitě dala 4 hvězdy, teď tak mezi 3 - 4. Myslím si, že autorka nenásilným způsobem mladým čtenářům ukazuje,že morálka je něco důležitého a přirozeného a že bez ní by člověk nemohl být spokojený sám se sebou.

16.01.2013 4 z 5

Proroctví Proroctví Peter James

Ze začátku jsem byla trošičku zklamaná (čekala jsem něco trochu jiného),ale potom mě knížka chytla a konec jsem úplně hltala.Přestože tohle není můj oblíbený žánr, bavila jsem se:-) Můžu doporučit

14.01.2013 4 z 5

Svetr k Vánocům Svetr k Vánocům Glenn Beck

Kniha mě zaujala především svou opravdovostí. Přála bych Eddiemu ten šťastný konec jeho příběhu, přála bych všem dětem milující rodiče,prarodiče a moře lásky.Bohužel ne všichni mají v životě tak velké štěstí. Příběh o vánočním svetru mi připomíná příběhy v knihách typu Slepičí polévka pro duši a pro mě opravdu takovou léčivou polévkou čtení bylo.

10.01.2013 4 z 5

Díky za každé nové ráno Díky za každé nové ráno Halina Pawlowská

Nějak jsem od té knihy čekala víc. Film se mi líbil moc, ale tentokrát je filmové zpracování překvapivě lepší než předloha. Tohle je první kniha od Haliny,kterou jsem četla a asi zůstane jediná:-(. Ne,že by to bylo tak hrozné, ale zážitek ze čtení mě nenutí sáhnout po autorčině další knize.

28.11.2012 3 z 5

Umělecká licence Umělecká licence Katie Fforde

Autorka jako vždycky nezklamala. Moc se mi líbí styl, kterým píše a těším se na další její knížku, kterou mám nachystanou na nočním stolku. Její ženské postavy jsou uvěřitelné a můžu se s nimi klidně ztotožnit. A co teprve jejich potencionální protějšky:-)

02.11.2012 4 z 5

Malý Bobeš Malý Bobeš Josef Věromír Pleva

Před chvílí jsem knížku dočetla (znovu po mnoha a mnoha letech). Je zajímavé, že okamžiky,které jsem si z dětství pamatovala (např.jak si Bobeš hrál u Miládky s porcelánový ouškem) se odehrály úplně jinak a nebyly ani tak moc důležité.Naopak klíčové okamžiky (např.smrt bratříčka) jsem si nepamatovala vůbec. Na konci v posledních asi dvou kapitolách už tam na mně té politiky bylo moc i když věřím, že to tak tehdy bylo. Mohu ale říct, že kniha je nadčasová a má určitě dnešnímu čtenáři co říct.

26.10.2012

V rytmu charlestonu V rytmu charlestonu Sophie Kinsella (p)

Musím říct,že zpočátku mě knížka moc neoslovila. Jak jsem se ale víc začetla,tak mě příběh zaujal natolik, že jsem četla a četla. Mám ráda autorčin humor,který je patrný ve všech jejích dílech.

25.09.2012 4 z 5

Princ a Skřivánek Princ a Skřivánek Valja Stýblová

Tahle knížka se mi moc líbila,i když jsem ji koupila pro dceru a četla ji až v pozdějším věku.

16.08.2012 4 z 5

Hra na Betsy Bowovou Hra na Betsy Bowovou Ruth Park

Knížku jsem četla už jako dospělá na doporučení kamarádky a byla jsem úplně nadšená. Miluju knížky, kde se prolíná skutečnost s minulostí.

15.08.2012 5 z 5

Zajíc v pytli Zajíc v pytli Joanna Chmielewska (p)

Tak jsem tak trochu doufala,že knížka bude stejně vtipná jako Zpráva od nebožtíka,ale proti ní mi připadla taková nemastná neslaná. A to jsem na ni dlouho čekala.

15.08.2012 3 z 5

Královská dcera z Erinu Královská dcera z Erinu Barbara Bartos-Höppner

Moje zamilovaná knížka z dětství, kterou miluji dodneška. Dojemný a zároveň krutý příběh s pohádkovými motivy. Ani na okamžik jsem nepochybovala, že se příběh přesně takhle (nebo alespoň hodně podobně) odehrál i ve skutečnosti.

Sadako chce žít Sadako chce žít Karl Bruckner

Tak tahle knížka mě v dětství dojímala. Přála jsem holčičce Sadako tolik poskládaných jeřábů,aby jí to navrátilo k životu. Když jsem se později setkala s origami a sama jsem si jeřába podle návodu složila, vzpomněla jsem si na Sadako i když to bylo o mnoho let později.

Táta Sekáč Táta Sekáč Jean Webster

Tak tuhle knížku jsem zbožňovala a s hlavní hrdinkou Judy jsem všechno prožívala. Vždycky mě dostala do dobré nálady.

Héraios a pohár Héraios a pohár Sacha Burger

V dětství mi tenhle historický příběh připadal moc zajímavý a ráda jsem se ke knize vracela.